Ako uniknúť pôsobeniu poľa?

gods gladiatorsDokončujeme kapitolu 11:

Nemyslím, že ide o sprisahanie. To sprisahanie sú Guľa a jej pole. Nedovolia nikomu, aby spochybnil ich všemocnosť. Pole je napojené na každého. Takže chlapík v rozhlase, ktorý zruší vaše vystúpenie, koná na popud poľa, ktoré nachádza rezonanciu v jeho potrebe kontrolovať iných a odstrániť hocikoho, koho vníma ako protivníka. Je nepravdepodobné, že by poznal B’nai B’rith, ktorý sa snažia zrušiť vystúpenie Davida Ickea v Toronte. A títo zasa nie sú v spojení s manipulátormi na finančných trhoch, ktorí si prehrýzajú svoju cestu ako žraloky tým, že žerú menšie ryby. Sprisahanie spočíva v tom, že pole ti nikdy nedovolí prestať ho potrebovať, čo je jeho kontrolný mechanizmus.

Každý, koho stretávaš, je potenciálny agent Gule a jej poľa. Neexistuje spôsob, ako zistiť, kto je a kto nie je. Stačí si predstaviť, že neexistuje oblasť ľudskej činnosti, ktorá by nebola pod kontrolou luciferiánskych a ahrimanických síl.

Navyše k tomu ešte pribúda premývanie mozgov a programovanie v školách, univerzitách, časopisoch a novinách. A predstavy iných ľudí, ktoré ti dookola omieľajú, aký si bezmocný a ako by si sa mal podriadiť vyššiemu blahu. Ale kto rozhoduje, čo to vyššie blaho je? Samozrejme, že naši vypasení kontrolóri!

Svetové náboženstvá stoja medzi tebou a Bohom a snažia sa kontrolovať spiritualitu. Médiá stoja medzi tebou a pravdou. Armáda stojí medzi tebou a mierom. Byrokracia stojí medzi tebou a slobodou. Polícia stojí medzi tebou a voľnosťou. Politici stoja medzi tebou a zákonom. Farmaceutické spoločnosti stoja medzi tebou a zdravím. Celé je to jedna fraška kontroly, zárodok pekla na zemi.

Ale nemôžu vyhrať proti jedincovi. Len čo rozvinieš svoju individualitu a staneš sa sebestačný, už sa nebojíš žralokov a oni sú na teba prikrátki. Samozrejme, je tam to nepríjemné obdobie, kedy vyplávaš zo známych vôd a musíš poslepiačky plávať pomedzi žraloky a jediné, čo máš, je slepá viera v seba. Je v tom množstvo strachu, neistoty, smútku, beznádeje, ľútosti, opustenia a niekedy aj vzrušenie z neznámeho, nového.

Nikdy sa nevymaníš z poľa, pokiaľ nezačneš vidieť seba väčšieho ako pole, väčšieho ako život. Nie, nejde o egoistické sebauveličenie, len o poznanie, že celý tento hnus zelený je maya – veľká ilúzia. Je patetická; nemá moc.

Pretože v konečnom dôsledku a vďaka duálnej povahe našej psychiky, prítomnosť nacistov len odráža strach ľudí. Prítomní transdimenzionáli a uväznení mŕtvi odrážajú vnútorného nacistu, elitára v tebe i vo mne. Žraloci a kontrolní maniaci sú súčasť temnoty ľudstva a ak ťa trápia, tak to sa vlastne trápiš sám. Preto sardinka nezožerie žraloka, pretože žralok je svojím spôsobom súčasť sardinky. Vo väčšine ľudí nie je “vnútorný žralok” ošetrený a pôsobí problémy a udržiava ich v diabolskej slučke. Nemôžeš prekonať žraloka tým, že s ním budeš bojovať. Môžeš ho prekonať len tak, že budeš mlčky väčší ako on. Musíš začať veci púšťať – pustiť preč potrebu kontrolovať. Len tak unikneš poľu.

 

 

26 thoughts on “Ako uniknúť pôsobeniu poľa?

  • 😀 Počkaj… Ty predsa nečítaš Wildea, ale môj výber a prerozprávanie Wildea… 😆

   Urob to ako ja. Čo mi sedí s mojimi skúsenosťami, beriem. Čo mi dáva dodatočné informácie k môjmu mentálnemu modelu, ale neviem to overiť, ani prijať ani zamietnuť, beriem na vedomie ako možnosť. A čo považujem za bulšit alebo paranoiu, to prekryjem svojou ešte väčšou. 😉

   Páči sa mi

   • Vieš, na druhej strane som aj rada, lebo si uvedomujem, že už nenechám len tak hocikoho a hocičo prekročiť hranice mojej komfortnej zóny a som viac opatrná, možno až polemická či kritická. Kedysi by som všetko “žrala” s otvorenými ústami 😀

    Páči sa mi

 1. …no, niežeby niektoré časti so mnou nerezonovali, napr. tie úseky o všemožných inštitúciach a ich obmedzujúcemu vplyvu vnímam veľmi podobne, ale celkovo mi to vyznelo tak akosi zúfalo, vôbec nie ako podelenie sa o poznanie od niekoho, kto sa kamsi posunul, skôr mi to pripomína hromženie starého hipíka, ktorému práve zabavili marišu a ten teraz preklína všetko a všetkých.

  …raz som našiel vetu a tú som hneď prijal za svoju :o)…” V deň keď rozum zvíťazil nad srdcom, povstal zákon “. Z nedostatku lásky sa zrodila agresivita, násilie a nenávisť a v ten moment začalo byť (z pohľadu rozumu) nutné prijímať zvláštne opatrenia, aby sa ľudia nepozabíjali. Bohužiaľ sa ukázalo , že toto je slepá ulička, že jedna inšitúcia plodí ďalšiu, jeden úradník generuje ďaľšieho, každý zákon má desať vyhlášok a sto výnimiek a miesto poriadku vzniká chaos. Medzitým už ale vznikli zodpovedajúce polia, žijúce vlastným životom a snažiace sa dostať pod svoj vplyv čo najviac ľudí a ich energie. Napriek tomu je ale viac než isté, že keby sme zo dňa na deň zrušili políciu, armádu, vládu, úrady, nastal by totálny chaos a všeobecné kántrenie sa v súlade so základnými zvieracími inštinktami. Cesta von z bludného kruhu podľa mňa nespočíva v uchýlení sa do individuality, ktorá prerastie všetko navôkol ( veta : “vidieť seba, väčšieho ako život”, je číry nezmysel Stuart). Áno, treba začať od seba, v prvom rade treba znovu nájsť rovnováhu medzi srdcom a rozumom a začať používať múdrosť ( múdrosť=rozum naplnený láskou ) Podľa toho treba začať žiť, podľa toho treba učiť žiť svoje deti, tento postoj šíriť medzi priateľov a známych, až prekonáme to kritické množstvo, keď vznikne nové pole, ktoré nám svojou kvalitou bude pomáhať, nie škodiť. Tu ja vidím jedinú šancu ako ešte zachrániť túto planétu aj s jej životom . Určite to stojí za to , aj keď je to všetko iba maya – pretože tá maya je totiž zároveň kulisou pre náš príbeh :o))

  Páči sa mi

  • Vidíš, a mne to “vidieť seba, väčšieho ako život” hovorí niečo celkom konkrétne… Lebo každý z nás je väčší ako “ja”, je väčší ako tento život, a preto sa nemá čoho báť – ani poľa, ani nejakých vyhladovelých žralokov… Energiu nemožno zabiť, možno len zapríčiniť, že zmení svoju formu. 🙂 Neviem, ako vy, ale ja som rozhodne väčšia než to, čo vnímate ako “ja”. 🙂

   Súhlasím s tebou, Jožko, že zmena celého sveta začína tým, ako zmením svoj život ja. Ale myslím, že planétu netreba “zachraňovať”. To, čo zachraňuješ, je tvoja predstava o tom, ako by táto planéta mala ideálne vyzerať. Nikdy si nevidel začiatok, nikdy neuvidíš koniec – vnímaš len zlomok sekundy nejakého procesu evolúcie… tak čo chceš zachraňovať? 🙂

   Páči sa mi

   • 1.)….takže moje chápanie pojmov a citátu :

    JA = časť vedomia, ktorá sa zhmotnila do 3D tela na jednej planéte nášho vesmíru = vlnka na hladine oceánu
    ŽIVOT = vedomie, ako celok = oceán samotný

    z čoho mi vyplýva, že môžem precítiť súnáležitosť a splynutie s celkom, ale pocit, že som viac ako celok, z ktorého som sa na čas odčlenil je čistá haluz.

    2.) nepoznáme účel, prečo sa ako vedomie odčleňujeme od celku a rodíme sa do tohto sveta, ale určite to účel má, určite to nie je len dajaká časopriestorová porucha. Podľa všetkého tu máme možnosť prejavovať sa a konať tak, ako to v základnom stave ( tichej hladiny na povrchu mora ) nejde. K tomu, aby sme vôbec mohli konať sa muselo niečo odohrať, musel prebehnúť vývoj , aby sa vôbec tá žeravá kopa prachu stala Zemou – a potom miliarda rokov evolúcie, aby sme dostali ruky , reč, intelekt a vnem individuálneho vedomia, čím sme získali pocit slobody z rozhodovania a mohli sa ako tak zbaviť pudov, ktorými sme boli doteraz totálne spútaný. Za ten čas sme sa podľa mňa dostali veľmi ďaleko a mimo iné sme sa dopracovali do štádia, kde sme veľmi blízko aspoň čiastkového pochopenia tohto predstavenia, ale takisto, kde jedno choré ego dokáže ( lebo prostriedky na to máme )rozpútať katastrofu, ktorej výsledkom bude nielen zánik ľudstva, ale aj ostatných foriem života s výnimkou tých najjednoduchších. Takže aj keď z evolúcie vnímam iba zlomok, to, čo “zachraňujem”, sú jej doterajšie výsledky, aby to nemuselo prebehnúť odznova, aby si sa. v budúcom živote nemusela narodiť napr. ako pavúk :o))) a miesto písania článkov o Univerze štrikovať sieťky na muchy….prepáč, tak to zo mňa vyhŕklo, ja tú našu planétku s jej všetkými chlpáčmi aj zelenáčmi naozaj milujem :o)))

    Páči sa mi

   • Nemám problém sa znova narodiť ako pavúk. Moje terajšie “ja” má problém s pavúkmi. Zvyšok zo mňa je niekde tiež nejakým pavúkom a možno má problém s ľuďmi – ale to by bola príliš priamočiara rovnováha. Ak bude treba sa znova narodiť ako pavúk, tak to jednoducho urobím. Aj tak sa ma nikto pýtať nebude. 🙂

    Pri ktoromsi z wildeovských článkov som už upozorňovala Jarku – akonáhle sa ozývajú emócie, je to signál, že presne tam sa skrýva niečo, na čom by možno stálo za to popracovať – ak popracovať na tom je v tvojom úmysle. 🙂

    Páči sa mi

 2. …tak poďme o myšlienkach. Napriek tomu, že s niektorými prudko súhlasím, niečo mi tu celý čas veľmi vadí. Niečo ma vedie k podozreniu, že tie myšlienky nie sú jeho zážitkom, jeho poznaním, ale iba kompilátom rôznych zdrojov a autorov , ktorý si navyše pozliepal tak, aby to ladilo s jeho osobnou paranoiou. Navyše mi nesedí tón, akým to podáva ( napriek tomu, že sú to len úryvky a do istej miery skreslené prekladom ) Moja skúsenosť je , že ľudia , ktorí niečo zažili, ktorí niečim prešli a ktorí niečomu naozaj vnútorne porozumeli ( a nemusí ísť iba o mimozmyslový svet ), vyžarovali okrem istoty aj akýsi vnútorný pokoj, možno aj akúsi láskavú zhovievavosť a trpezlivosť smerom k ostatným. Mne ale jeho interpretácia od samého začiatku skôr pripomína pľuvajúcu kobru. Tiež tam cítim aj akési povýšenectvo až aroganciu, akože sa už spamätajte vy tam dole, ale pritom sú v tom jeho systéme veľké diery a zjavne nepochopil ani len chod života tu na Zemi – viď jeho žralokosardinkovanie. Mimochodom sardinka je vo svete svojich rozmerov taký istý predátor ako žralok a zhltne všetko, čo sa mrví, alebo aspoň tak vonia.
  No, a už to viem, práve som si tu vymenoval slušný zoznam toho, čo ma všeobecne vytáča a čo na mňa aj v reálnom živote pôsobí, ako červená handra na býka a aj keď táto kniha asi nebola napísaná za týmto účelom, zase som sa nechal nachytať :o(….nabudúce si už dám fakt pozor :o)))

  Páči sa mi

  • 😀 Sardinka bola môj vklad do jeho teórie. On používal nejakú inú rybu… minnow, čo je podľa slovníka “čerebľa potočná”, čo mi nevraví už vôbec nič (a mieša mi to potok s morom) a neskôr miesto sardinky používa “malá ryba”. Lenže ja ako sofistikovaný prekladateľ viem, že prekladatelia obvykle zoslabujú význam (Hrabák: “na olši sedí skřivan” preloží menej zručný prekladateľ ako “na strome sedí vták” a je po fťákách 😉 ), tak som postupovala naopak a význam som zosilnila. O sardinkách viem asi toľko ako o čerebliach, až na to, že už som kedysi nejakú jedla, tak som sa držala porovnania veľkosti.

   Teraz máš zoznam a to, že vznikol, ti dáva obrovskú šancu. Najbližšia otázka by mala byť: mienim sa nad tým zavzdušňovať až do konca svojich dní, alebo s tým idem niečo spraviť (= zistiť príčiny zavzdušňovania a odstrániť ich)? Ako čítam tvoj text, zdá sa mi, že nejaká zlá skúsenosť z minulosti ťa núti prirovnávať jedného človeka k druhému a robiť o ňom úsudky (možno aby si si nenarazil čumák). Ale ľudia nie sú porovnateľní. 🙂 A nie všetci sú príjemní – ale všetci sú potrební. 🙂 (Ale aj tak bych zopár ksichtov zachloštila… 😛 )

   Páči sa mi

   • Žralok a Čerebľa potočná, tak Stuard, teraz si ma úplne zabil :o)))), ale ako vidíš, už sa nezavzdušňujem , už sa na tom bavím a na sebe tiež. :o))).
    Je fakt , že moja osobná agenda je slušná. Ono je to tak, že v priebehu života si skúsenosťami vypestuješ aj súbor podmienených reflexov, ktoré sú ti potom skôr na obtiaž, než k úžitku , ktoré ťa síce trochu chránia, ale aj dosť brzdia a je treba naučiť sa rozoznať udičku ešte skôr ako na ňu skočíš.:o)
    Mimochodom na udičku skáču rovnako žraloci, sardinky aj čereble, v tom sme si všetci naozaj rovní :o)

    Páči sa mi

  • hej, mne tiez nesedelo, ale zjavne inak. Teraz ci to dobre vysvetlim. Podla mna vzdy napisal co nerobit a vlastne tym ako to napisal to sam urobil. Cize ani mi tak nevadilo jeho vnimanie, ale skor ako na to co vnima reaguje. Nepripada mi vobec ze by necerpal z vlastnych zazitkov, ta myslienka o poliach mi prisla nova a pre mna aktualna. Ostatne veci v podstate ako nic nove pod slnkom. Chapem to ako jeho osobny vyskum, ktory v case pisania tejto knihy asi nebol este ukonceny. Nevadi mi ze neposobi vyrovnane a pokojne, ale skor kriticky a podozrievavo. On sam sa tak nemusi citit, tato stranka veci moze byt predmetom jeho vyskumu. Ja asi ani nepovazujem za ciel byt naveky pokojny a vyrovnany a mat vsetko raz a navzdy vyriesene. Ludia ktori uz “pochopili a su zhovievavo laskavi k ostatnym” vzbudzuju praveze u mna nedoveru.

   Páči sa mi

   • Keby som chcela moju mačku obliecť, tak si rovno môžem vybavovať invalidný dôchodok 😀
    BTW: viem, že to nesúvisí s témou (a možno áno), ale dnes dostávam sladké odkazy. Ráno som išla po jednej ulici a na zemi predo mnou ležala lízanka, ešte nerozbalená. Potom som ešte 2x v priebehu dopoludnia natrafila na rôznych miestach na zemi na pohodené nerozbalené cukríky 😆

    Páči sa mi

   • ja som bola praveze dnes svedkom hnusnej nehody, jednej mamicke vypadlo male decko (asi rocne) z nakupneho vozika na hlavu dolu v garazi. Aj sme volali sanitku. Neviem nakolko to bolo vazne , ale vyzeralo to vselijako, este furt revem ked si na to spomeniem. Asi by som sa mala nejak energeticky poriesit, dost ma to vykolajilo.

    Páči sa mi

 3. Mne sú tie polia popisom dosť podobné s popisom elementálov, lietavcov, anorganikov, uviaznutých duší,… , čo vnímam ako rôzne formy/prejavy energie daného poľa. Tak, ako napr. anjeli sú formou pre energiu iného poľa a pod.
  Preto si myslím, že oslobodenie sa od pôsobenia poľa, ktoré má nado mnou moc, sa dá aj tými krokmi, ktoré nakoniec vedú k prepusteniu týchto bytostí/energií – teda jednak zámer a zmena v mojich vlastných myšlienkach/pocitoch/správaní a jednak prepustenie týchot bytostí, či energií., inými slovami odpojenie sa a napojenie na pole s inou vibráciou (zjednodušene povedané 😀 )

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s