Karuna reiki: symbol Harth, privolávač šťastia

Symbol Harth je čosi ako “podstata” karuny. Predstavuje energetickú podstatu univerzálneho súcitu (a mne pripomína čínsky symbol pre hĺbku 🙂 ). Hovorí sa mu aj “privolávač šťastia”, pretože jeho časté používanie nám prináša do srdca mier a vyrovnanosť.

Väčšina ľudí, čo sa venujú liečeniu, sú súcitní ľudia. Bývajú veľmi empatickí a doslova cítia bolesť iných ľudí, zvierat alebo prírody ako celku. Na druhej strane, môžu sa často cítiť bezmocní zoči-voči utrpeniu iných. Alebo síce súcitia, ale nič nepodnikajú. Konanie na základe súcitu je veľmi dôležité a to za nás môže urobiť symbol Harth: inšpiruje a navádza nás k správnemu konaniu a umožňuje nám pochopiť, že konanie zo súcitu dokáže obrovsky zlepšiť náš život.

Harth nás učí, že najprv musíme cítiť tolernaciu a súcit k sebe samým, než cítime súcit k iným. V reáli sa stretávame s dvoma formami súcitu – s povrchným súcitom a s univerzálnym súcitom. Pri povrchnom súcite súcitime, pretože sa tým súčasne cítime lepší, hodnotnejší, ctnostnejší. Súcitime s očkom obráteným na nás. Pri univerzálnom súcite si uvedomujeme, že sme všetci Jedno a tak ak necítime súcit k sebe, necítime ho ani k zvyšku univerza – a naopak.

Laurelle Shanti Gaia rozpráva, že sa stretla s nejakou liečiteľkou, ktorá nedokázala pracovať s Harthom, pretože ju odpudzoval a desil. Ukázalo sa, že mala zlé zážitky zneužívania v detstve a tak v nej bola hlboko zakorenená nedôvera k mužom. Jej srdce nebolo otvorené rovnako voči všetkým a tak žila v samovytvorených obmedzeniach, ktoré je Harth bolestivo pripomínal. Je to pri reiki dosť bežné: ak cítime odpor k niektorému symbolu, je to pravdepodobne presne ten symbol, ktorý nám na našom súčasnom stupni hojenia môže pomôcť najviac.

Keď nám niečo je, keď sme ublížení a nevyhojení, budujeme okolo seba ochranný val a ten potom bráni voľnému toku energie. Niektoré oblasti zadržiavajú priveľa energie, iným sa nedostáva. Vznikajú choroby rôzneho druhu.

Ak sa dokážeme na seba, naše zážitky a našu osobu pozrieť cez oči Univerzálneho Súcitu, vidíme, kde sme si vybudovali ochranné valy a máme šancu s nimi niečo urobiť. Keď si pripustíme Univerzálny Súcit do jedného aspektu nášho života, rôzne ostatné aspekty a celý náš život sa postupne začnú meniť. Zmenia sa naše návyky, naše vzťahy i náš spirituálny kontakt k vyššej inteligencii. Začneme byť tolerantnejší voči iným ľuďom a možno po čase nájdeme odvahu stanoviť si jasné hranice. Vyzerá to nepravdepodobné, hovoriť o hraniciach v súvislosti so symbolom Harth, ktorý nás učí jednote so všetkým ostatným, ale niekedy v živote naďabíme na vzťahy, ktoré potrebujú vytýčiť pevné hranice, aby nás nezničili a aby obe strany mohli nerušene rásť.

Liečenie vzťahov

Keď pomocou Harthu liečime vzťahy, potrebujeme najprv zistiť, akú životnú silu má daný vzťah. Napríklad keď sa nejako nedokážem dokomunikovať s priateľom, problém nie je v ňom a ani vo mne; problém je tam, kde sa naše energie zmiešavajú a vytvárajú samostatnú životnú formu. Laurelle Shanti Gaia pri takomto liečení postupuje tak, že si zvolí nejaký kameň alebo iný objekt, ktorý predstavuje daný vzťah. Potom vyvolá spolu symbol Hon Ša Ze Šó Nen, Sei He Ki a Harth a cez predmet posiela reiki danému vzťahu.

Takéto “liečenie” vzťahu obvykle končí tým, že obe strany jasnejšie pochopia stanovisko toho druhého a vzájomné porozumenie vzrastie.

Keď počas liečenia vyvoláme Harth, sústredí celú silu karuny a pomôže vyhojiť srdce fyzicky i emocionálne.

Harth pomôže aj ukončiť zdravým spôsobom vzťah, ktorý už potrebuje ukončiť, pretože oboch ľudí obmedzuje v rozvoji. Nie je však na nás, aby sme rozhodovali o tom, čo Harth urobí. Harth sa vždy zachová v záujme obojstranného najvyššieho dobra – nezávisle od toho, čo chceme.

Iné použitia

Pretože Harth nás učí mať pochopenie so sebou samými, vedie nás aj k zdravým životným návykom. Ak napríklad chceme zmeniť stravovanie na zdravšie alebo vytrvať s cvičením, je vhodné meditovať s Harthom alebo si mantrovať jeho meno pri varení. 🙂 (A potom navarené dať zjesť niekomu inému a vziať si len piškótu. 😀 )

Takisto ak sa chceme zbaviť nejakých závislostí, Harth nám pomôže vytrvať a bude nám hádzať polienka pod nohy, keď budeme chcieť v závislosti pokračovať. Keď máme totiž nejakú závislosť, znamená to problém v srdci: keby sme dostávali to, čo potrebuje naše srdce, nemuseli by sme to kompenzovať náhradnými “barličkami”. Ak ideme Harthom liečiť závislosť, posielame jej Harth pomocou symbolu Hon Ša Ze Šó Nen.

Harth súčasne rezonuje s bytosťami, ktoré pre Zem nesú vibráciu Univerzálneho Súcitu, ako Avalokitešvára, Gaia/Kuan Yin, Ježiš, Panna Mária a Lady Nada. Harth zvyšuje našu vubráciu a uľahčuje nám komunikáciu s nimi a pomáha im robiť ich prácu. Keď sa s nimi chceme spojiť, posielame Harth pomocou symbolu Hon Ša Ze Šó Nen.

Kamene, ktoré podporujú pôsobenie Harthu: biely kalcit, zelený smithsonit a spektrolity (v tom labradorit, mesačný kameň a slnečný kameň).

Kreslenie: Nakreslíme kríž, potom ľavú a pravú stranu a nakoniec krúžky.

4 thoughts on “Karuna reiki: symbol Harth, privolávač šťastia

 1. Heli, píšeš, že “Potom vyvolá spolu symbol Hon Ša Ze Šó Nen, Sei He Ki a Harth a cez predmet posiela reiki danému vzťahu.” Čo to pls znamená “vyvolá?” napíše alebo hovorí alebo? Ďakujem. Inak super článok 🙂

  Páči sa mi

  • Tenshi,

   závisí od “školy”… 🙂 Ide o to, že existuje niekoľko názorov, ako pracovať so symbolmi. Ten mládenec, ktorý zasväcoval mňa, ich napríklad rukou kreslil a súčasne trikrát vyslovoval. Niektorí ľudia ich len kreslia a vedia, čo kreslia. Iní ich len v duchu premietajú do priestoru. Všetko je to rovnocenné, pretože pracuješ s úmyslom a premietnutie, predstava, kreslenie či hovorenie sú len nástroj, na ktorý úmysel nabaľuješ. Ja napríklad len kreslím a nehovorím. 🙂 To kreslenie ešte stále potrebujem, pretože mám poruchu koncentrácie, tak aby som sa dostala do patričného stavu vedomia.

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s