Použitie symbolov Karuna reiki prvého stupňa

Každý zo symbolov prvého stupňa karuny má svoj veľmi špecifický účel. Laurelle Shanti Gaia svojim študentom odporúča, aby meditovali s každým symbolom denne po dobu jedného týždňa. Keď už takto odmeditovali prvé štyri týždne, majú si vybrať jeden z nich, ktorý má pre nich osobne najväčšiu silu, a s tým meditovať ďalších 21 dní. Tento postup má za cieľ vytvoriť v študentoch hlbšie porozumenie pre daný symbol a súčasne to urýchľuje ich osobné hojenie.

Poznámka: odvolávam sa tu na postupy z Usui reiki gaššo, reidži-ho a byósen. Ich popis bude ešte len nasledovať. Linky začnú byť funkčné až potom, keď sa daný článok uverejní.

Každý zo symbolov prvej úrovne karuny môžeme použiť osamote, ale aj spolu, a to presne v tom poradí, v akom boli popisované: zonar, halu, harth a rama.

Postup pri liečení karunou

Potom Laurelle Shanti Gaia popisuje svoj vlastný postup:

 • Najprv si pripraví priestor pre liečenie.
 • Potom povie úvodnú modlitbu:
  • poďakuje za to, že je čistý a priepustný kanál (náš princíp hollow bone)
  • poďakuje za to, že sa do hry zapoja len jej najvyššie a najčistejšie spirituálne energie a že bude úplne prístupná vedeniu zhora
  • poďakuje svojej osobnosti a egu, že sa budú držať bokom, aby pretekala len najčistejšia energia ňou ako kanálom
  • poďakuje za to, že liečenie bude slúžiť len najvyyšiemu dobru všetkých zúčastnených; v tomto bode zvykne povedať aj špecifický cieľ daného liečenia (ten, ktorý chce dosiahnuť)
  • poďakuje vopred za to, že liečenie prebehne a bude úspešné.
 • Samotné liečenie Laurelle Shanti Gaia začína symbolom zonar. Tým otvára klienta pre liečenie. Ona mu hovorí položartom „spirituálne anestetikum“, ale zonar pripraví klienta na zásah do hlbokých vrstiev jeho emocionality.
 • Potom použije halu, aby vysondovala oblasti, ktoré potrebujú vyhojiť, a súčasne ním presvetľuje hutné, ťažké energie v daných oblastiach.
 • Keď tieto oblasti vyčistí, použije harth na to, aby zaplnila prázdne miesto energiou karuny.
 • Nakoniec pomocou symbolu rama privolá klientovu energiu späť do tela a zapečatí liečivé energie v tele, aby hojenie pokračovalo ešte aj po tom, ako klient od nej odíde.

Pozície rúk a karuna

Karuna nepozná nijaké špeciálne pozície rúk. Laurelle Shanti Gaia pri liečení kombinuje Usui reiki a karunu. Začína tým, že vyvolá všetky symboly Usui a tibetského reiki. Potom skúma klienta metódami reidži-hobyósen a nechá sa energiou viesť k oblastiam, ktoré potrebujú zásah ako prvé. Potom vyvolá zonar a púšťa ho do danej oblasti, až kým necíti, že energia prestáva tiecť. Znova opakuje skúmanie oblastí, či klient nemá ešte nejakú oblasť tela, ktorá potrebuje energiu zonaru. Ak cíti, že iná oblasť priťahuje jej ruky, venuje sa tejto oblasti. Ak už necíti potrebu zonaru, prechádza na halu a používa ten istý postup. To opakuje so všetkými štyrmi symbolmi. A ak počas liečenia má pocit, že by to chcelo niektorý symbol Usui alebo nejaký iný symbol karuny, tak ho proste použije a potom sa vráti späť k obvyklému postupu.

19 thoughts on “Použitie symbolov Karuna reiki prvého stupňa

 1. Heli reidži-ho a byósen nemáš ešte napísaný, keď naskakuje eror? Byosen o tom som hladala veľa článkov, ale väčšinou boli v angličtine a musela som is ich prekladať.

  Rama bola mojim spúšťačom energie pred Reiki, aj keď nie som do Karuny zasvätená. Zaujala ma a funguje doteraz. Môžem tieto symboly používať aj keď niesom zasvätená do Karuny a budú aj ostatné fungovať? Aká je v tomto politika?

  Páči sa mi

  • 😀 Martinka, čítať, čítať! “Ich popis bude ešte len nasledovať. Linky začnú byť funkčné až potom, keď sa daný článok uverejní.” 😛

   V najbližších dvoch týždňoch by to malo byť kompletné. Byósen ide, myslím, ako posledný. Prvé je gaššo.

   Takže ako hovorí kamarát, “vydrž, Boh ťa skúša.” 😆

   Páči sa mi

 2. Martinka,

  nevšimla som si druhú otázku a potom som musela ísť makať, takže až takto:

  Ak si správne spomínam, Usuiho nikto nenalaďoval. Proste meditoval a dostal reiki. Poznám pár ľudí, u ktorých sa reiki (vraj) aktivovalo samočinne, bez zasvätenia. Ak si správne spomínam, jeden z nich bol Filip (kedysi na minigrimi).

  Ako si spomínam, karuna vznikla tiež ako Randova meditácia nad symbolmi, ktoré pozbieral od iných. Tiež ho nikto na to nezasväcoval… Takže nevidím dôvod, prečo by niekto iný nemohol podobným spôsobom prísť ku karune. Ak ťa na reiki nalaďuje niekto externý, tak pomáha rozbiť blokády, ktoré v energetickom kanáli máš – ale postupným meditovaním a cvičením si ich človek dokáže rozpustiť aj sám.

  Ja som so samonaladením experimentovala, ale nebolo to o ničom. Možno preto, že sa to nezakladalo na meditácii a práci so symbolmi, ale na bohapustom “rituáli”.

  Do karuny ma nalaďoval niekdajší Aurawiewer (ešte v časoch, keď bol Aurawiewer). Ale nepracujem s ňou, tak ti neviem poevdať, aké silné to naladenie bolo – ale ako poznám jeho energiu, prebilo by aj bankový trezor! 😛

  Myslím, že podstatné je dostať prístup k symbolom karuny, niečo ako “psychickú linku” – a to sa najlepšie dosiahne meditáciou so symbolmi. Napr. týždeň s jedným, 30 minút denne. Po tomto období už k nemu budeš mať svoj celkom osobný vzťah a celkom osobný kanál… 🙂

  Páči sa mi

 3. To je to, čo som presne potrebovala vedieť. Ďakujem móc .
  A na tie články si teda počkám. Síce neviem ako bude u mňa fungovať teraz Byosen po zasvätení, lebo ešte som neliečila nikoho.
  Teda, to som nečakala, že práve on ťa zasväcoval do Karuny…no toto 😆

  Páči sa mi

  • 😀 Nezabudni, že sme kedysi boli dobrí kamaráti… Len potom postupne začali byť jedni ľudia “naši” a iní ľudia “nepriatelia” a to je postoj, ktorý mám problém zniesť – a hlavne u ezoterika. Moja chyba bola, že som to nezastavila skôr, než to padlo na dobre živnú pôdu, hoci som to videla prichádzať. 😕 Kismet.

   Páči sa mi

   • Čo sa týka zasväcovania, je to len vec energie a patričného vnútorného nastavenia (“hollow bone”). Preto som ti napísala, že to robil ešte v dobe, kedy sme boli kamaráti. 🙂

    A čo sa týka môjho dnešného “výzoru”, tak ten je preto, že WordPress zrušil moje blogerské konto. Bez varovania a bez vysvetlenia. Ak ma to do zajtra neprejde, asi končím s WordPressom a blogovaním ako takým. Priveľa negatívnych náhod v poslednej dobe. Udica jako hrom.

    Páči sa mi

   • 🙂 Hm, Heli, všetko je vec energie. Nejaký WordPressovský škriatok sa môžno vytešuje na tvojom blogerskom konte 😀

    Páči sa mi

   • Pokial viem, gravatar sa viaze na mail-adresu. Maja bola dokonca raz prihasena na jednej webovej stranke, ktoru clovek “v pozadi” spravil na wordpresse. Po rokoch pisala komentar na minigrimi a objavila sa jej pri komentari jej vtedajsia vlajka ako gravatar hihihihi :))

    Páči sa mi

 4. Tak dúfam že ťa to dnes pekne prejde 😉
  Ak ti ide obrázok, tak zrejme ešte konto funguje, alebo aspoň nastavenia bloku, kde máš gravatara.
  Skúsila si im napísať, že vo co jako go? 🙂

  Páči sa mi

  • Jo, iste… Čakám, až sa mi ozvú, čo môže byť až niekedy v pondelok. Ale včera som sa dobre naštvala a urobila som si novú stránku na viviti a začnem tam prenášať články. Žiaľ, nie je to WordPress, ale zmena je život… 🙂 (Povedal jeden môj známy zakaždým, keď vymenil frajerku, čo bolo asi tak raz za dva týždne. 😛 )

   Páči sa mi

  • 😀 Už som znova online. A mám jeden blog navyše… 😕 Pre mňa spätná väzba, že prereagovávam a ošetrujem situáciu skôr, kým je jednoznačná. Dokelu, ešte na sebe musím popracovať… 😕

   Páči sa mi

   • Helar neviem čo to má znamenať ale v ako píšeš sama…v poslednom čase veľa negatívnych náhod alebo to vnímame negatívne len “my”
    deje sa mi niečo obdobné…mám telefón ktorý je normálne funkčný ale niekoľko dní sa mi sám od seba vypne približne v tej istej dobe a následne sa aj zapne nakoľko pýta pin..doma som zapol počítač a chcel som chatovať ale nemohol som pretože systém my stratgil heslo…chcel som si spraviť krémovú polievku ale prestal ísť mixér…no a potom zrazu už išiel…tak som premýšľaľ a samorejme sa srdil a nakoniec som zistil že to nie ani tie veci ale energia nás samých to ovplyvňuje…
    tieto veci sa často dejú aj takým ktorý nie sú až tak vnímavý a ezotericky založený 🙂

    Páči sa mi

  • 🙂 A keď som si pozrela dnešný Ruizov citát 😀 … “Everything you think, everything you do, has a consequence, and you are going to experience the consequences of your actions in one way or another. All human beings are completely responsible for their actions,even if they don’t want to be.”

   Všetko, čo si myslíš alebo robíš, má dopady, a ty tie dopady pocítiš jedným alebo druhým spôsobom. Všetky ľudské bytosti sú úplne zodpovedné za svoje činy – a to aj vtedy, ak tú zodpovednosť odmietajú.

   😛 Takže tak. Ale aspoň som sa naučila robiť s novým programom na výrobu stránok a svoj najbližší projekt asi presuniem tam. 🙂 Nech to neskončí ako “jeden stratený deň”.

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.