Interview s Michaelom

Michaela poznám takmer tak dlho ako Gabriela, ale bola som s ním len zriedkavo v kontakte. Spočiatku ma nemal rád – pozeral na mňa ako na “hnusného švába”, ktorého by bol najradšej zadupal – ale mal to zakázané… Neskôr pochopil, že 1. nie som šváb, 2. nepotrebuje ma zadupať a 3. ak by to aj urobil, ja sa z tej zeme znova vyhrabem a uhryznem ho. 🙂 Jeden čas som mu hovorila “starší brat”. Potom ho nechali umóresniť ma a tam som dostala na kožuch, ako to len išlo – a naše vzťahy s Michaelom sa trošku naštrbili…

Poznám ho ako extrémne spravodlivého anjela, ktorý nezávisle na svojej chuti/nechuti urobí všetko pre to, aby situácia bola vyriešená tak, ako je to pre všetkých najlepšie. Je rozhodne väčší diplomat ako ja – ale to nič neznamená, pretože ešte aj rozzúrený pavián s červeným zadkom je pravdepodobne väčší diplomat ako ja… 😦

michael energiaMichael to so mnou nemal nikdy ľahké. Najprv si Gabriel zmyslel, že ma “naverbuje”, hoci som absolútne vypadla z profilu želateľného “spolubojovníka”. Keď ho na to Michael mierne upozorňoval, Gabriel si postavil hlavu a zaťal sa. Nakoniec Michael podľahol a ešte dokonca obhajoval Gabrielove plány pred Otcom – s malým úspechom.

Neskôr som sa vzoprela; vtedy so mnou vyjednával a vmanévroval ma do takej slepej uličky, že som bola ochotná podpísať hocičo.

Potom sa vody ukľudnili a ja som začala mať Michaela veľmi rada. To bolo to obdobie “starší brat”.

Nato som sa znova vzpriečila a Michael bol poverený dať to do poriadku. A keďže zo mňa medzičasom vychovali bojovníka, nemal ľahkú úlohu. Zvládol ju bravúrne – so šarmom obrneného transportéra ma prevalcoval v zlomku sekundy.

Potom som sa znova postavila na nohy (povedala som už, že zo mňa vychovali dobrého bojovníka? 🙂 ), ale vzťah bol taký naštrbený, že Michaela držali ďaleko odo mňa. Na kyvadlo som ho dostala len vtedy, keď Gabriel mal problém ozvať sa. Michael sa tváril starostlivo a ohľaduplne, ale ja som sa ho už bála. A toto napätie pretrvalo vlastne až dodnes, keď som s ním možno prvýkrát po dlhom čase normálne hovorila.

Automatické písanie s Gabrielom z 9.7.2009:

Gabriel, tak poďme na toho Michaela. Čo mi povieš ako prípravu? Najprv jeho energiu.
Čistá modrá, nie tmavá, ale ani taká belasá ako na obrázku, ktorý sme vybrali.
A nevadí, že na obrázku je belasá?
Nie, vystihuje to jeho povahu.
Čo vieš ešte o Michaelovi?
Bol z prvých synov Otca. Viem, počul som tvoju otázku – bolo och okolo 20. Ale už zostal len on.
Yovmiel vravel, že ich pozabíjali Draci.
Nielen Draci.
Čo sa stalo s ich energiou? Tiež putuje svetom ako Efnielova?
Niektorí zmizli naveky – to sú tí, ktorých zožrali Draci. Iní sú v priestore a putujú medzi telami – ale nie ako súvislé vedomie, len jeho čiastočky. Taký „ľudský život“ je ***.
Aha, takže *** sa neučí?
Nie, *** len v sebe má energiu jedného z Michaelových bratov.
Michaela spájajú so Slnkom a teba s Mesiacom.
Áno. A so zvyškom vesmíru. 🙂 Neškatuľkuj.

A späť k Michaelovi…
On je po Otcovi najvyššie – teda robí zásadné rozhodnutia.
Ja z neho mám trochu fofry. Ešte si živo pamätám, ako sme spolu vyjednávali…
No, o tom nemôžem veľa povedať. Mal som premazané spomienky a dosť si mi išla na nervy. Nechápal som, prečo s tebou nezatočia… 🙂
No tak to ti ďakujem!
Nečerti sa. Môžem začať aj klamať, ak nechceš počúvať pravdu… 🙂
Dostal si ma. Hovor.
Michael ťa má celkom rád. Nie odjakživa, ale zvykol si na teba. Teraz, keď už nie si nevypočitateľná, je na teba aj dosť pyšný.
Prečo ho vtedy nechali vyjednávať?
Mala si k nemu celkom dobrý vzťah a dôverovala si mu.
To som asi dosť rozhnojila.
Ako vždy… 🙂
Ty, ale nepokúšaš sa nahovoriť mi nejaký komplex menejcennosti, že nie? 🙂

[…]

Tak čo, ešte niečo k Michaelovi?
Aké vlastnosti má jeho energia?
Rozvaha, precíznosť, schopnosť urobiť aj ťažké veci, keď treba. Zameranie na cieľ. Hľadanie optimálneho riešenia. Udržanie rovnováhy.
Ups… to je trochu iné ako u ostatných!
Nezabudni, akú funkciu Michael má! Je Otcova podoba v bytostiach tohto systému. On zastupuje Otca vo veciach, ktoré nie sú čisto anjelské.
Ale čo sa týkalo mňa, tam nemal veľké slovo.
No, totiž aj ja zastupujem Otca vo veciach, ktoré nie sú čisto anjelské… 🙂 A v tomto prípade sa naše postoje nezhodli. Ja som ťa chcel napriek tomu, aká si bola. On ťa kvôli tomu nechcel. Našťastie sa ukázalo, že to zvládneš.

Automatické písanie s Michaelom z 9.7.2009:

Ahoj, Michael, budeš mi hovoriť o sebe?
ANO
Skúsime to s písaním?
Skúsme… azda to pôjde. Neopravuj, nechaj na neskôr.
Čo by si mi povedal o sebe? Niečo také, čo by ľudia mali vedieť?
Čím dlhšie žijete, tým podobnejší sa nám stávate… Je príjemné starať sa o vás. Obvykle, ale nie v poslednom čase.
Je to kvôli Psí?
???
Tá energia, čo vytáča emócie.
Áno. Prehlbuje sa rozdiel medzi zobudenou a zaspávajúcou časťou ľudstva. Akoby už neexistoval stred – veci sa zhoršujú alebo zlepšujú.
Myslím, že viem, čo chceš povedať. Polarizujeme sa.
Áno; bojím sa príliš hrabať v tvojej hlave. Trpíš bolesťami hlavy.
Nič si z toho nerob – mám prášky, tie to stiahnu.
Ľuďom pomáham rozsekávať zložité životné situácie. Voláte ma hocikedy a na hocičo a ja rád pomôžem, ale niekedy si myslím, že to preháňate a žiadate, aby sme váš život žili miesto vás. Veľmi často nás voláte, keď sa bojíte niečo rozhodnúť… Pritom v minulosti ste boli veľmi odbojní a samostatní a nedali ste si radiť! Dnes akoby ste zmäkli. Dúfate, že vás niekto povedie za ruku. Alebo ak vám podá ruku, podozrievate ho a odmietnete… 🙂
Tak ten smajlík mi napovedá, že sa do mňa navážaš!
Teraz už môžem… Nebola si vždy taká mierna!
To som veru nebola. Mám zuby a pazúry.
Ale prečo na väčšine tela?!
Nebuď zlý, Michael. Toto je rozhovor o tebe, nie o mne. Moju dušu nechaj na pokoji.
Zabudni… 🙂 Dobre, tak o mne. Udržiavam podmienky vývoja v istých hraniciach. Usmerňujem tok udalostí okolo vás – teda nie udalostí na úrovni jednotlivca, ale na úrovni toho, čomu hovoríš ekosystém. Dávam pozor, aby ste mali dostatok priestoru pre rozvoj.
Kedysi si sa vraj vtelil ako Babaji. Niektorí zas hovoria, že to bol Uriel.
Nie; bol som to ja. Ale to je v podstate jedno, ktorý z nás to bol – všetci sme jedno. Všetci sme Otec. Aj ty, aj zem, po ktorej chodíš, aj myšlienky, ktoré máš. Všetci sme jedno.
Viem.
Je to pre človeka také ťažké vzdať sa pocitu samobytnosti a splynúť s celkom?
Neviem, či je to ťažké pre človeka, rozhodne to bola fuška pre mňa. A to ešte stále hovorím v jednotnom čísle. Až začnem „my“, tak ma zavrú do blázinca.
Ako ťa poznám, to ešte pár storočí potrvá … 🙂
Čo je ti také dôležité? Čo by ľudia mali robiť, aby si z nich mal radosť?
Predovšetkým niesť zodpovednosť za svoje skutky. Chápem, že neviete rozmýšľať vo veľmi veľkom časovom horizonte, ale mohli by ste si zvyknúť myslieť na jednu-dve generácie dopredu a dozadu… Všetci sme poprepájaní. Vy ste všetci poprepájaní. Mali by ste sa tak začať správať. Ste ekosystém – jedna časť nemôže existovať a prosperovať na úkor druhej. Proste ak dnes…
Michael, vypadla som z napojenia.
Nevypadla. Ja sa neviem dostať k nejakému rozumnému obrazu. Pozri na nás – keby zomrel Gabriel, zanikne vesmír, ako ho poznáte. Nie, to nie je dobré. Ak urobíš zle Gabrielovi, bude nás to bolieť všetkých a musíme tráviť čas tým, aby sme to dali do poriadku, a nemôžeme sa venovať iným, dôležitým veciam. Nemôžeme udržiavať geinvenov v šachu. Nemôžeme zabezpečovať tok prírodných zákonov. Nemôžeme sa postarať, aby Zem bola v rovnováhe – pretože musíme ošetrovať nejakú hlúpu akciu, ktorú si niekto nepremyslel. Nehnevaj sa, nemyslel som to osobne, vzal som ťa len ako príklad. Ak vy vyvážate odpadky niekam do oceánu a zomierajú na to ryby a vtáky, tak sa premnožia nejaké škodce, ktoré tieto ryby a vtáky požierajú – a budete mať za chvíľu problém…
Narážaš na ten článok, čo som čítala včera? (Článok z Eurotelevízie na budúci týždeň. Ten som nenašla, ale našla som niečo podobné.)
Presne. Viem, ako ťa trápi. Je to ľudská hlúposť – upratať si pred svojimi dverami a vyviezť odpad inam. Ale to „inam“ je na tej istej zemeguli, v tej istej atmosfére, prepojené s tebou prúdmi, o ktorých ani netušíš… Nemôžeš si urobiť dobre tým, že niekomu inému urobíš zle. To vytvára nerovnováhu a nerovnováha sa musí vyrovnať.
Nemyslím, že ľudstvo pochopí…
Ľudstvo nemôže pochopiť, pretože ľudstvo je zhluk indivíduí. Nemá spoločné vedomie. Ale stačí, ak len pár mozgov pochopí. A potom ďalších pár.
Bojím sa, že tentokrát som skutočne vypadla z napojenia. Si tu?
Som. Nechcel som ťa znechutiť. Tvoj mozog sa začal brániť tomu, čo hovorím. Nie preto, že by si bola iného názoru – ale nevidíš východisko… Nehľadaj ho. Ty svojou hlavou nedokážeš vyriešiť všetky problémy tohto sveta…
Píšem ako prasa. Je to samý preklep.
No a? Opravíš neskôr. Pozri, mne je skutočne dôležité, aby ste pochopili, že nikto iný vám nepomôže, ak si nepomôžete sami! Tie časy, keď sa sem z dimenzií zbiehali bytosti a energie, aby vás dostali z problémov, sú už za nami. Ste odkázaní sami na seba. Ak to zvládnete, dobre, ak to nezvládnete, tiež dobre. Vieš, že už beží náhradný plán.
Viem, Michael. Spievala som zbytočne. (Týka sa to spievania Šanti mantry.)
Ale aspoň si spievala. Som rád, že si si priznala prehru. Báli sme sa, čo urobíš, keď zistíš, že si nikoho nezachránila… Ale ty nemôžeš žiť miesto nich – musia žiť sami miesto seba. Ak sa chcú zachrániť, nemôžeš to urobiť ty miesto nich. Musia to urobiť sami.
Je to vaše rozhodnutie. Nespochybňujem ho.
Nesieš ho spolu s nami?
Nesiem. Plán B nie je najhorší. 🙂
🙂
Máš nejaké zviera?
Orla.
A nejakú rastlinu?
Zvonček.
Ten vysoký alebo ten nízky?
To je jedno. Zvonček. Je to liečivá rastlina.
Čo lieči?
Prázdno v duši. 🙂
Michael, teraz mi chceš urobiť zle?
Nie. Vážim si ťa a viem, že znesieš pravdu.
Takže ty si záplata na moju dieru v duši?
Nie.
A čo je záplata na dieru v duši?
Sebaláska.
Dobre… Máš nejakú čakru, s ktorou sa spájaš?
Riadim dve čakry: hrdlovú a Tretie oko. Učím vás rozmýšľať a dávať svoje myšlienky do slov. Použijem tvoje vlastné vyjadrenie: reč človeka ukazuje na to, ako to vyzerá v jeho hlave. Kto presne myslí, presne hovorí. Kto presne myslí, dokáže zhmotňovať do svojho života to, čo v ňom potrebuje mať.
A tu nastupuje Uriel.
Presne.
Čiže ty nás učíš, čo treba chcieť, a Uriel nás učí, ako to dosiahnuť?
Je to zjednodušené, ale obstojí to.
A kedy ťa máme volať?
Vtedy, keď potrebujete podržať. Pošlem vám svojich anjelov, ktorí vás prenesú cez ťažké obdobia života – pri smútku, strate, strate orientácie. Volajte ma, keď potrebujete zmeniť zabehané správanie alebo preseknúť existujúce zväzky s minulosťou. Keď potrebujete rušiť staré prísľuby.
Aj karmické?
Nesľubujem, že pomôžem, ale musím byť pri tom. Ja alebo Asrael.
Lord Yama.
🙂 Aj tak mu hovoríte.
A kedy ťa nevolať?
Keď ste ešte ani prstom nepohli a už kričíte, že potrebujete pomoc… Prídem raz, prídem dvakrát. Tretíkrát budete čakať márne…

13 thoughts on “Interview s Michaelom

   • Icepeak,

    o vzostupe som sa už dosť napísala na minigrimi a odvtedy nemám novšie infošky. Je to tak, ako to bolo. Nič nové.

    Komu sa vzostup nepodarí, zostáva v tejto realite. Nič hrozné. Sme na ňu zvyknutí.

    Páči sa mi

 1. Helar, tento článok je perfektný. Ja sa stále neviem odhodlať dať svoje myšlienky na papier. Aj keď mi to stále našepkávajú, mám pocit, že som blázon, že si to len vymýšľam. Ale v poslednej dobe aj keď niečo rozprávam manželovi, nakoniec zahlásim že to nie sú moje myšlienky. A on na mňa tak čudne pozrie. Dnes v noci som mala doslova sen, ktorý mi hovoril, že si tie myšlienky nesmiem nechávať pre seba. Ale keď mne sa zdajú akési divné, nelogické. A kým niečo napíšem stokrát to prepíšem. A takýto obyčajný komentár.

  Páči sa mi

 2. Ja toto automatické písanie nemám až tak rada – jedine s Yovmielom, toho takmer počujem. U ostatných si myslím, že si to vymýšľam. Aj teraz, keď som písala toto. Potom som vzala písmenkovú tabuľku a išli sme s Gabrielom a Michaelom výpoveď po výpovedi a museli mi potvrdiť, že to tak mysleli. Na dvoch miestach som musela opravovať – zrejme sa zobudil môj egúšik 😛 maličký kilometrový a začal im vkladať slová do úst (ktoré, samozrejme, nemajú 🙂 …).

  Páči sa mi

 3. Heli veď práve tohoto svojho ega sa ja bojím. Práve som dokyvadlovala. Prvý krát po stráááášne dlhej dobe. ( doteraz som len počúvala čo mi našepkávajú a dostala to zo seba len vtedy keď moc nerozmýšľam )Boli to len odpovede áno nie a vyhláskovanie mena môjho strážneho. Tak môj strážny sa volá TOG je to Urielova energia. Je zo 100% čistého svetla. Tie myšlienky si vraj mám zapisovať, pomôže to aj iným ľuďom, nie je to vraj len moje ego. Ale na otázku či sú to myšlienky dodávané od nich sa kyvadlo ani nepohlo. Tak teraz neviem. Musím sa naučiť lepšie formulovať otázky.

  Páči sa mi

 4. Rozalka,

  nerob si z toho ťažkú hlavu. Mne tiež spočiatku kyvadlo niekedy išlo a niekedy nie… Malá rada – ak máš vltavín, daj si ho pri kyvadlovaní do dlane alebo ho pripevni na druhý koniec kyvadla. Odstráni to všelijakých “ksichtov”, ktorí sa budú snažiť dostať ťa pod kontrolu.

  Všetko chce čas. Spočiatku treba hodne kyvadlovať, kým sa “kanál” vyčistí a oni si ho nakalibrujú tak, aby si mala dobré spojenie. Dovtedy to bude také všelijaké.

  A toho ega sa neobávaj – môžeš sa vždy pýtať, či si niečo skreslila alebo nie – a ak áno, môžeš ísť výpoveď po výpovedi a oni ti povedia, kde si to skreslila. Je to celkom fajn spolupráca, keď sa na seba nastavíte… 🙂 A potom, dúfam, začneš prispievať! 😛

  Páči sa mi

 5. Ok Helar, budem skúšať. Vltavín mám, tak ho pripevnám na kyvadlo. Kyvadlo mám krištáľové. Dúfam aj ja, že dačím zmysluplným a poučným prispejem.

  Páči sa mi

 6. ahojte, potreboval by som vysvetlenie : ako je mozne aby archanjel zo zaciatku clanku : “spočiatku ma nemal rád” a “naše vzťahy s Michaelom sa trošku naštrbili” ked su to vlastne milujuce bytosti ? (mozno, ze ja tomu nerozumiem, kedze sa mi zatial nepodarilo naviazat blizsi kontakt a vztah. Na podvedomej urovne aj ano, ale nie na vedomej)…

  Páči sa mi

  • Tina má stopro pravdu, len musím dodať, že medzičasom mi povedali (a asi pred dvoma týždňami som si spomenula), že sa Michaela mám prečo báť… z minulých životov. Oňehná 🙂 som patrila do kategórie “sviniarov”. Parádne so mnou vtedy vybehol. Netušila som to, až kým mi nedávno nezačali niečo naznačovať – a potom som si celkom presne spomenula… 😕

   Páni, ešte dnes to bolí! 😥 Márne… kto umí, ten umí. 😛

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s