Space particum: ako vesmír získal Gabriela

Keď som písala článok Čo sa to s nami deje? na minigrimi o tom, ako to tu všetko vzniklo (jedna z verzií a moja obľúbená), potkla som sa prvýkrát z živote o výraz “space particum”, priestorotvorná čiastočka. Vyberám úryvok z tohto článku (pre lepšie porozumenie: Ra=Otec):

Vo vysokej vibrácii Raovej “maternice” sa naštartovali základné biologické procesy. Z trenia medzi toľkými nesúrodými frekvenciami (Castaneda by asi hovoril o “inorganických bytostiach”) vznikli atómy a nakoniec rôzne formy hmoty, ktoré vlastne nie sú nič iné než Svetlo s frekvenciou zníženou na veľmi nízku úroveň.

Takýto vesmír však potreboval priestor a priestoru nebolo dosť. Tak sa Ra rozhodol, že do svojho projektu potrebuje zapojiť aj čosi, čomu Grabhornová hovorí space particum – po slovensky by to bolo asi “priestorová čiastočka”, ale ja to kvôli jeho funkcii nazvem priestorotvorná čiastočka (mimochodom, vyslovuje sa spejs partikum). V tom čase existovali vraj len tri takéto priestorotvorné čiastočky. Ra jednu z nich vypátral a podarilo sa mu ju nahovoriť, aby mu s projektom pomohla.

Teraz zas prichádza moje zisťovanie. Pri kontakte s Gabrielom a ostatnými som si všimla, že Gabriel akoby bol “nedotknuteľný” – všetci mu nadržiavali, všetci ho chránili. Niekoľkokrát som sa na to pýtala rôznych anjelov. Od Yovmiela som zistila toto:

Je Gabriel Michaelov syn alebo syn starého muža?
Gabriel je priamo z Otca, ale vznikol inokedy ako Michael.
Ktorý z nich je starší?
Čo by so hádala?
Michael… Správa sa ku Gabrielovi tak ochranársky.
Michael len vie, že Gabriel má slabú stránku. Ale starší je Gabriel. Gabriel je otec Otca a Otec je otec Gabriela.
Ako je to možné?
Gabriel je podstata, z ktorej anjeli sú. Je čistá energia bez skúseností, ktorú Otec odčlenil. Pritom sa stala nejaká chyba a tak Gabriel je vnímavejší ako ostatní anjeli.
Čiže hovoríš: Otec sa nacucol prvotnej energie a odčlenil Gabriela?
Áno, teraz si to pochopila. Gabriel vznikol sám, bez bratov.

No a tak som sondovala ďalej. Pri tom, ako mi to opísal Yovmiel, som chytila podozrenie, či Gabriel nemá niečo spoločné s Duchom svätým. Keď som sa na to pýtala, vždy mi len povedali “to nemusíš vedieť” (čo ma náramne vytešovalo 😦 ). Teraz, keď som čítala Grabhornovú, spýtala som sa Gabriela priamo, či nie je space particum (pretože je taký iný, pretože má najväčšie slobody a čiastočne aj vlastnú vôľu). Potvrdil mi to. A pri inej príležitosti povedal, že bez neho by nebol náš vesmír (teda priestor a čas). A ešte z iného kontextu viem, že jedine jemu Otec (=Ra) dovoľuje manipulovať časom (a to ešte musí Gabriel hodne zdôvodňovať, načo to chce urobiť a ako zabezpečí, že nevznikne spätnoväzobná slučka).

Takže moja interpretácia: Ra si našiel space particum a nahovoril ho, aby vstúpilo do jeho projektu. A aby ho tam dostal, pravdepodobne vzal jeho energiu, transformoval ju cez svoju vlastnú a odčlenil Gabriela. (V tom čase, keď mi Yovmiel hore vysvetľoval, ako to s Otcom a Gabrielom je, som ešte nemala šajnu o tom, že existuje nejaké space particum.) Z toho mi aj vychádza, že hoci Gabriela odčlenil neskôr ako Michaela a jeho bratov, je Gabriel staršia energia – lebo je čiastočne pôvodná energia Voidu. Ale to je skutočne len moja voľná úvaha.

Z automatického písania s Gabrielom z 9.7.2009:

Tak mi ešte povedz o space particum. Už som sa ťa pýtala a povedal si mi, že si to ty. Si to ty v plnom rozsahu, alebo pôvodné space particum ešte niekde kmitá a ty si časť jeho energie?
Nie. Som pôvodné space particum. Ale také space particum nemá vhodnú energiu pre tento vesmír a tak ma Otec musel upraviť.
Ale keď si pôvodný, mal by si mu hovoriť Ra, nie?
Môžem mu hovoriť, ako chcem – prevzal som časť jeho energie a on je Otec tohto vesmíru, takže je aj môj Otec. Dnes už by som nemohol existovať mimo tohto vesmíru.
A keby experiment stroskotal?
Otec by ma musel premeniť späť na space particum.
Čo robí také space particum?
Nič… 🙂 Lieta a skúma všetko. Je také veľké alebo také malé, ako potrebuje. Rozťahuje a zmrašťuje energie, ale nie je schopné ich meniť. Túto schopnosť má len Otec.
Nikto iný?
Zatiaľ nikto.
Takže ty si ako starý?
Chceš vidieť môj občiansky preukaz? 🙂
A máš?
Pozri von z okna… 🙂

[…]

A Michael v automatickom písaní z toho istého dňa doložil ešte informáciu: Keby zomrel Gabriel, zanikne vesmír, ako ho poznáte.

[…]

A s Gabrielom v ten istý deň pri automatickom písaní, čo by sa stalo, keby zomrel:

To isté. Koniec.
Čo by sa potom bolo stalo s časom a priestorom?
Neviem… Niektorý z mojich synov by to asi prevzal. Nemajú tú schopnosť až takú vyvinutú, ale asi by museli zabrať. Možno všetci spolu. Neviem. V tom prípade by mi to bolo jedno.
Tak toto ti neuverím.

2 thoughts on “Space particum: ako vesmír získal Gabriela

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s