Tvar kameňa a magický účel

Kamene môžu mať rôzne tvary – od kryštálov cez pyramídy až po gule. Ak sa vám podarí nájsť kameň, ktorý bol prirodzene sformovaný do určitého tvaru, má silnejšiu magickú energiu ako kameň, ktorý bol do tohto tvaru vytvarovaný umelo.

Scott Cunningham popisuje magické vlastnosti rôznych tvarov kameňov nasledovne:

Okrúhliaky: Poskytujú receptívnu energiu vesmíru. Sú spojené s Matkou Zemou a preto v rituáloch predstavujú ženu. Používajú sa ako kľúč k spiritualite, v kúzlach lásky a príťažlivosti.

Gule: Najčastejšie sa využívajú pre pohľad do budúcnosti (veštenie).

Dlhé, tenké kamene: Falický symbol, projektívne a predstavujú mužský princíp. Považujú sa za kamene s vysokou energiou, ktoré sa nosia vo vrecku, ako prívesok, alebo sa ukladajú na oltár (=pracovnú plochu).

Vajíčkovitý tvar: Používa sa na stimulovanie kreativity a nových nápadov. Na oltár sa kladie pri rituáloch plodnosti.

Hranaté kamene: Symbolizujú Zem, prosperitu a hojnosť.

Sdrcový tvar: Používajú sa na stimulovanie alebo pritiahnutie lásky. Nosia sa na tele, keď chceme do života vtiahnuť lásku alebo chceme znásobiť lásku, ktorá v ňom už je.

Trojuholníkové kamene: Ochranné. Nosia sa za týmto účelom.

Kamene tvaru L: Prinášajú šťastie v podnikaní.

Pyramídky: V prírode sú pomerne zriedkavé, ale ako opracované kamene sú časté. Koncentrujú a uvoľňujú magickú energiu cez špičku. Ak chcete peniaze, položte bankovku pod pyramídku a predstavujte si, ako energia z bankovky preteká cez špičku pyramídky von do sveta, aby k vám pritiahla peniaze.