Musia byť kamene na amulet pravé?

Ak chcete kamene použiť ako amulet, nemusia byť pravé! Ba dokonca to nemusia byť ani kamene… Čokoľvek, čo sa dá nosiť na krku alebo v peňaženke a je dostatočne odolné proti zničeniu, sa dá použiť ako amulet – minca s dierkou (lebo ako inak ju chcete zavesiť na krk), pierko (to skôr do peňaženky), mušlička, väčšie semienko z rastliny, kúsok kôry či dreva či látky, rybia šupinka, kovové veci a podobne. Podstatné na týchto veciach je ich programovanie, nie ich prirodzená vibrácia.

A pre ostatných, čo debatujú o pravosti kameňov: niekedy netreba, aby bol kameň pravý. To vtedy, keď ho nosíme sami a pripisujeme mu nejakú vlastnosť. Naše pripisovanie vlastnosti kameň akoby “programuje”. Tieto kamene nemusíme ani čistiť, ani nabíjať.

Iné je to, ak kamene chceme použiť na liečenie (ale lepší výraz by bol asi “hojenie”) – vtedy potrebujeme, aby mal kameň danú kryštalickú mriežku (či ako sa tomu po slovensky hovorí) a svoju unikátnu vibráciu. Vtedy je lepšie siahnuť po kameni, ktorý je zaručene pravý (a aj viac stojí) ako po kameni, ktorý stojí 2,50,- ale nie som si istá, čo to vlastne držím v ruke.

Pre prípad, že mám nejaký kameň a neviem presne, na čo môže byť, možno použiť kyvadlo.