Azeztulit – kameň svetla a jasnosti

azeztulit2.jpgAJ: azeztulite

Azeztulit je metafyzický druh quartzu (krištáľu) zo Severnej Karolíny, USA – mineralogicky nie je uznávaný ako samostatný minerál, ale len ako varieta quartzu. Je známy tak od roku 1991. Chemicky je identický s quartzom, ale kryštalizuje nepravidelne a podľa senzibilov má inú vnútornú energiu. Meno mu dala Naisha Ahsian počas primárneho channelingu – zistila, že kameň je spojený so skupinovou dušou “Azez”, ktorá je nositeľom pozitívnej spirituálnej sily “bezmenného svetla”, ktorej úlohou je pozdvihnúť vibračnú energiu celej planéty.

Mystické vlastnosti: Senzibili tvrdia, že azeztulit má, podobne ako fenacit, jednu z najvyšších vibrácií medzi minerálmi. Jeho energia je silno pozitívna (nie negatívna ani neutrálna). Najlepšie funguje na Treťom oku a korunnej čakre, ale súčasne dobre stimuluje “vstupný bod” naspodu chrbtice (kostrč), solárny plexus i centrum mozgu, ktoré predstavujú “tri kotlíky” čínskej čchi energie.

Pomocou azeztulitu vieme expandovať svoje vedomie. Pomáha nám rozvinúť dar vnútornej vízie a podporuje každú psychickú, spirituálnu a magickú činnosť. Meditovanie s azeztulitom nás naladí na vyššie vibrácie, uľahčuje nám dosiahnuť stav bezmyšlienkovitosti a vedie často k prevratným rozhodnutiam.

Azeztulit nesie v sebe energiu centrálneho slnka – nevyhasnuteľnú, ktorá nám bude žiariť cez všetky udalosti a prerazí každý balast. Pri pokladaní azeztulitu na Tretie oko vidíme obrazy, ktoré nás vedú udalosťami a usmerňujú nás a sprístupňujú nám pohľad do budúcnosti. Azeztulit stiera hranice medzi jednotlivými rovinami existencie a pomáha pri šamanskom putovaní, astrálnom putovaní alebo skúmaní temných stránok nášho vnútra. Odporúča sa pre prácu s podvedomím. Ochraňuje všetkých, ktorí prekračujú hranice medzi svetmi alebo musia čeliť nebezpečenstvu v spirituálnej rovine.

Azeztulit je výborný kameň pre tých, ktorí prinášajú osvetu (nie nutne náboženstvo) a pracujú pre dobro všetkých.

Vibruje s číslom 1. V astrológii sa spája so všetkými znameniami.

Liečiace vlastnosti: Pretože integruje všetky skryté aspekty ľudskej mysle, je to dobrý kameň pre psychoterapeutov (premieta na pacienta vysoko čistú auru a opravuje jeho vlastnú) a pre ľudí s psychickými poruchami. Vynáša na povrch skryté a preto pri nosení azeztulitu je dobré viesť si denník snov, denných fantázií a nezvyčajných nápadov, pretože azeztulit často “hovorí” cez náhle “záblesky génia”.

Pomáha odstrániť blokády z nášho tela. Rozhýbava a zvyšuje prúd energie kundalíní. Pri dotyku vyvoláva brnivý pocit, ktorý sa ľahko rozšíri do celého tela.

Lieči poškodenia, hlavne na bunkovej úrovni, a obnovuje bunky, čím omladzuje celý organizmus.

Použitie:

Reklamy

13 thoughts on “Azeztulit – kameň svetla a jasnosti

 1. Gaby,
  azeztulit najdes, len ak budes hladat podrobnejsie clanky o kristaly, nakolko to je druh kristalu, alebo lepsie povedane je to kristal, len v spiritualnej rovine ma ine vyzarovanie. Ale myslim, ze toto vsetko je napisane v tomto clanku.

  Like

 2. Gaby,

  jedna adresa (Británia) je http://www.crystalreflection.co.uk/z-azeztulite.asp, ale nemám s nimi vôbec nijaké skúsenosti.

  Ďalšia, americká stránka: http://www.earthandheaven.co.uk/page_368796.html.

  No a austrálska stránka: http://www.thatcrystalsite.com/products/product-details.php?cat_id=5&product_id=1548.

  Ale v podstate je to každý polopriesvitný quarz, ktorý nekryštalizoval v presných kryštáloch, ale len tak hala-bala.

  Like

 3. Dobrý večer Heli,

  nedá mi to a čítam o kryštáloch od Melody……ale nijako neviem nájsť, ku ktorému ho priradila….Neviete poradiť? Dakujem

  Like

 4. Helar,
  mám doma veľa kameňov ktoré nám podonášali známi odvšadiaľ …. jeden z nich je mliečno-biely, ako krištáľ ale trošku iný a čo je na ňom zvláštne je vyžarovanie, keď ho chytím do ruky okamžite cítim akoby sa mi vnútri začala triasť ruka, čo prechádza do celého tela….napríklad, ke´d som v pozícii prosebníka a mam ho medzi dlaňami, akoby mi v tele lietalo tisíc motýľov…Čo myslíš?? Mohol by to byť azeztulit ?

  Like

 5. a ešte čosi….Ď A K U J E M…..!!!!!!
  ďakujem Ti za tieto stránky !! Všetci čo sa podieľate na tvorbe týchto stránok robíte skvelú prácu….

  Like

 6. Ada,

  azeztulit nie je vyslovene mliečny, ale strieda mliečne závoje s čírym krištáľom (teda, aspoň tie kusy, čo som videla). To mliečnobiele môže byť mliečny quartz, čo je nabielo zatiahnutý krištáľ/kremeň.

  Like

 7. Dobrý deń. Ešte by som sa chcela spýtať, aký kameň najlepšie pomáha pri učení, ktorý kameň uľahčuje resp podporuje myseľ a tým si ľahšie človek toho viac zapamätá. Ďakujem.

  Like

 8. chcela by som sa opýtať, či mliečny quarz je azuztelit. Kúpila som si náhrdelník zo sekaného mliečneho kremeňa, písali o nom, že je z azuztelitu no nemám istototu, či je to azuztelit. Ako by som to mohla zistiť? poradí mi niekto?

  Like

 9. Soory about my english. I have Satyaloka Azeztulite. From Haven and Earth i was take in it. It’s cost 15 euro. When i take in to my arms, i have strong vibracion. Crystal have rainbow. I can’t sleep when he is under my bed. Also i have telepatic mind and i think i going crasy. I don’t now what i am gona do. Strong electrit fire i have when i put it in my body. I have vision of universe and i spoke whit angels or what.(I don’t now.) I don’t now what to do. If someone can say my what going on. If someone have azeztulite i am intresting about feelings. My mail: nenadreborn7@gmail.com Thank you.

  Like

 10. Chcem upozornit na vela podvodnikov co ponuka klasicky mliecny kremen ako azeztulit. Ja osobne pre mojich zakaznikov nakupujem azeztulit od firmy v USA ktora sa primarne venuje tomuto kamenu a popri nom aj inym spiritualnym kamenom ako merlinit a pod. Azeztulitov je viac druhov ja momentalne mam na sklade este tri, jeden je mliecny , druhy zlaty a treti tzv. Sanda Rosa (ide o biely s primesou dalsich mineralov sedej az ciernej farby). Jedna sa o naozaj drahe mineraly aj v USA nakolko na predaj a prvotnu distribuciu tychto mineralov spominana firma. Ku kazdemu davam jednu popisku v anglictine ktoru tlaci spominana firma a pridava takisto ku kazdemu jednemu kusu jeden vytlacok pre dealerov aby konecny zakaznik mal istotu ze nekupuje podvod a kupuje kamen ktory pochadza od tejto firmy, ktora dba na to aby sa na ich pulte nepredaval bezny kremen.

  predajna Axinit

  Like

  • Dobry den, chcela by som sa spytat, mam asi 3cm x 1cm, je plochy, lesteny do oblych tvarov, kupovala som ho v predajni, ktora ma meno, ziadne potvrdenie ako zaruka ma nenapadla sa opytat, ale necitim z neho ziadnu energiu, brnenie a pod., ako by to malo byt. Citim sagenit, kalcit, ale z tohto nic. Je mozne, ze potrebuje ocistit, ale ten by sa nemal, ako je hore uvedene? Je priesvitno mliecny. Dakujem.

   Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.