Ako dosiahnuť vnútornú pohodu

V Čiernej mágii hrdinka zápasí s minulosťou a prehráva, čím si úplne upiera právo na budúcnosť. Nielen na krásnu budúcnosť, ale na hocijakú budúcnosť.

A pritom minulosť neexistuje… Sú to len spomienky v našej mysli, skreslené naším hodnotením a emóciou, ktorá ich aj naďalej udržiava nažive. (Alebo si pamätáte, ako ste 15. októbra pred tromi rokmi išli po ulici a nepozreli ste sa na človeka, čo vás míňal? 😉 )

Rovnako budúcnosť sú len predstavy v našej hlave. A keďže sa naše gény dožili až do dnešného dňa, tak boli ostražitejšie a lepšie predvídali ohrozenia. Čiže sme naprogramovaní na vyhľadávanie možných ohrození. A s takýmto prístupom máme tendenciu aj budúcnosť vnímať ako ohrozenie – buď ju vidíme v čiernejších (haha!) farbách, alebo je taká nádherná, že rastie náš pocit ohrozenia, že to nevyjde. Zas raz. 😕

Ale tu a teraz je čosi ako tichá meditácia. Kým nám nič nezastavuje prívod kyslíka, je nám dobre. Dokonca vo veľkých bolestiach som sa naučila vnímať tú medzeru medzi bolesťami, kedy mi bolo relatívne ľahšie, a keď som sa sústredila na ňu, moje telo sa uvoľnilo a bolesť poklesla.

🙂 Je to ako ten zlomok sekundy medzi nádychom a výdychom. Voľné a prirodzené.

Keď stiahnete svoju pozornosť z minulých príkorí a budúcich možných príkorí, tak ste odrazu vlastne veľmi spokojný človek.

A tým končím šťastný marec a odovzdávam štafetu spokojnému aprílu. Pamätajte: zlomok sekundy medzi nádychom a výdychom. Vtedy dokonca ani nič nerobíte. 😉

Vo vlastnej veci: Čierna mágia je tretí diel série Voľný pád. Túto a ostatné knižky série nájdete tu.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s