Nový prvok v štruktúre reality – membrány

Pred chvíľkou som sa dozvedela na fejsbúku niečo nové, čo mi dalo úplne do iného svetla moje vlastné vnímanie Univerza a miesta, kde som “doma”:

“The origins of life. Presented here is a conceptual reimagining of the “lipid world” theory which postulates that life originated from lipids forming membranes which would then envelop matter and nutrients. Biological cells are essentially membranes within membranes!”

Počiatky života. Tu je ukážová simulácia teórie “lipidového sveta”, ktorá hovorí, že život vznikol z tukov (lipidov), ktoré tvorili membrány okolo hmoty a živín. Biologické bunky sú v podstate membrány v membránach.

Nebolo by to zakliklo, keby Lunkoteopmoni nebol kedysi temný svet Zía nazval “membránou”. Môj vlastný svet robí presne to – uzatvára časti všetkého v “membránach” (=separuje do samostatných celkov). To, čo som vnímala ako “kryštály”, by mohli byť membránami oddelené celky. A keďže ja som ten priestor medzi nimi, tak by som logicky mala byť “membrána”.

A to mi vysvetľuje niečo, čo mi minule povedala Zía – že som jej energeticky veľmi podobná a preto ma dokáže absorbovať a viem ju “prekonať”.

Doteraz som netušila, že taká teória existuje… ale odrazu mi všetko začína dávať zmysel. 🙂

(To by ovšem značilo, že som “tuk”. A to zas vysvetľuje moje zaobleniny 😉 po Vianociach. 😛 )

Kto si chcete pozrieť tú simuláciu, je tu: https://www.facebook.com/visualatelier8/videos/1020680008711177/

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s