Všetko, čo potrebujem na prežitie, nosím v sebe

Toto je šamanská cesta, o ktorú som sa delila vo fejsbúkovej skupine k prvému kurzu šamanského putovania a neskôr som ju preniesla do členského fóra kurzu na Belangelo. Je z 24. 11. 2021:

Včera som bola vnútorne veľmi rozhodená a hľadala som východisko, tak som sa vybrala na šamanskú cestu. Povedala som telíčku, aby ma prenieslo do lesíka, pretože som nechcela na svoje obvyklé miesta a hovoriť s tými, s ktorými hovorím obvykle. Hľadala som inšpiráciu.

Telíčko zareagovalo okamžite. Hneď som sa ocitla v lesíku – a hneď som videla zmenu – tentokrát cezeň viedla široká vychodená cestička, v diaľke zaliata slnkom.

Pustila som sa po nej a sledovala som porast okolo nej. Na jednom kríku som zbadala pavučinu s pavúkom, tak som sa pristavila a čupla si k nemu. Spýtala som sa ho, či mi môže nejako pomôcť s mojím problémom.

Vyzval ma, nech si obzriem jeho pavučinu. “Sedím si tu a čakám, až sa mi niečo chytí. Nemusím za tým behať – stačí mi dôverovať, že niečo iste príde, lebo veď nie som babrák. A navyše sa uspokojím s málom. Aj ty sa uspokojíš s málom – tak prečo nevieš čakať a tešiť sa, až to príde?”

Lenže keď tam tak sedí v tej sieti, nie je zraniteľný? “Som zraniteľný – no a? Nie som babrák – nebudem celý deň sedieť v sieti, kde ma čokoľvek môže strhnúť, ale si sedím na jej kraji, pod ochranou listov. A že nie je dokonalá? No a? Nič v živote nie je absolútne bezpečné ani absolútne isté…”

Priznala som, že s tým mám problém, že ja by som potrebovala trochu istoty, nie takto sedieť a čakať. A že čo urobí, keď mu niekto dotrhá sieť?

“Keď sa sieť náhodou roztrhne, tak ju opravím. Materiál na to nosím v sebe. Vlastne všetko, čo potrebujem na prežitie, nosím v sebe… A ak príde niekto taký ako ty, čo neznáša pavúky, a sieť mi dokonale potrhá, tak ju urobím znova – pretože mám tú zručnosť. A ak sieť bude na mieste, kde mi ju potrhajú často, tak sa presuniem inam, kde to nie je také frekventované, a urobím si novú. Už vieš – tú zručnosť mám. Mám v sebe všetko, čo potrebujem na prežitie.”

Poťažkala som si, že ale jeho múdrosť, hoci ju vôbec nespochybňujem a beriem ju ako múdrosť aj pre seba, mi nijako nepomáha riešiť môj problém. Tak mi poradil, že ak on mi nevie dať odpoveď, možno by som sa mala pohnúť ďalej.

Vybrala som sa ďalej po cestičke. Bola som odhodlaná dôjsť až na jej koniec, pretože ak tam odrazu bola, tak asi má nejaký zmysel… Pomedzi kríky na lúčke vpravo som zbadala sivého zajka. Tak som sa vybrala k nemu.

Tu ma už musela opúšťať energia, pretože si z toho pamätám len rámec. Zajko nechcel, aby som k nemu šla príliš blízko. Vraj sa ma bojí. Vysvetlila som mu,že by som ho bola rada pohladkala, lebo má hebký kožúšok, ale že ak nechce, babrať ho nebudem… a či sa viem od neho nejako poučiť.

A vtedy prišla pecka: “Tak ty si chcela nezísť z cestičky – a kde si teraz? Naháňaš po lúke mňa.”

Dožralo ma to a oznámila som mu, že ani jeho rady mi nie sú na nič dobré, hoci si jeho múdrosť vážim, ale že radšej pôjdem ďalej. A odkráčala som.

Lenže na viac mi moja energia nestačila a zaspala som.

Až teraz, ako toto tu pre vás píšem, si uvedomujem, že všetky potrebné odpovede som dostala už od pavúka… Niekto má halt aj na extra dlhý kábel. 😉

A ak vás zaujala možnosť naučiť sa šamansky putovať, mám pre vás kurz: 25. 10. 2022 začína nový 5-týždňový kurz šamanského putovania. Kurz prebieha on-line, raz týždenne o 20:00, a ak nejaké stretnutie zmeškáte, môžete si ho pozrieť zo záznamu.

Viac k obsahu kurzu sa dozviete tu.

Ak chcete mať i vy túto schopnosť komunikovať so svojím podvedomím a s energetickým “zvyškom v nás” (v tom: anjeli, Univerzum, duše zosnulých), prihláste sa ešte dnes – kurz začína už budúci týždeň!

One thought on “Všetko, čo potrebujem na prežitie, nosím v sebe

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s