Začína nový kurz šamanského putovania!

“Niekedy okolo 2:00 ráno som sa vybrala za Jóžinom z Bážin. Povedala som mu, že má decká nechať na pokoji, pretože sú to predsa len decká a preňho nie sú rovnocenní súperi…  Javil pramálo porozumenia. Kým som s ním hovorila, stavala som okolo neho zrkadlá. Na fotke, čo mi decká poslali, vyzeral samoľúbo, ako človek rád pozerajúci na svoj obraz. Spoľahla som sa na to, že sa v nich bude zhliadať a zabudne na čokoľvek menej dôležité ako on sám (decká mi preposlali aj časť korešpondencie s ním, takže som vedela, že presne takto sa vníma).

Ostala som však zaskočená: on tie zrkadlá vôbec nevidel, hoci ja áno! Chvíľku som pochybovala, či vôbec niečo robím. Ale keď som bola hotová, zrejme ho už moje litánie dožrali a chcel mi urobiť niečo zlé. Namieril na mňa ukazovákom (stála som za zrkadlami) a nejako ma preklial či čo, ale v tom okamihu sa energia odrazila od zrkadla a videla som, ako postupne ukazovák i ruku pokrýva niečo sivé, ľad alebo pleseň alebo niečo také… Len na to civel a nechápal, čo sa deje. Spokojne som sa vytratila.” (šamanská cesta na ochranu z apríla 2010)

Nastáva čas pre ďalší beh kurzu Šamanské putovanie. Kurz sa deje on-line na Zoome a je 5-týždňový so stretnutím raz týždenne a s jedným bonusovým stretnutím na záver kurzu. Stretnutia začínajú o 20:00 a trvajú podľa dĺžky diskusie, ale obvykle sa zmestíme do 90 minút.

Jednotlivé stretnutia sú venované týmto témam:

1. týždeň: Pripravujem sa na šamanské putovanie
2. týždeň: Moja prvá šamanská cesta
3. týždeň: Môj sprievodca a zdroj múdrosti
4. týždeň: Moja moja hlavná výzva/úloha v najbližšom období
5. týždeň: Mením svoju súčasnú realitu
a 1 bonusové uzatváracie stretnutie s otázkami a odpoveďami.

To značí, že v priebehu kurzu sa naučíte “vyliezať z tela”, skontaktujete sa so svojím spirituálnym učiteľom/sprievodcom, naučíte sa pohybovať v šamanskej realite a využívať ju na riešenie problémov alebo hľadanie odpovedí na situácie, čo vás znepokojujú.

Šamanské putovanie je o zmúdrení a novom pohľade na situácie života

Prešla som k jazierku a pozrela som sa, ako vyzerá. Hladina bola pokojná, atmosféra príjemná, len pod mrakom. Na hladine plávali kačičky a na náprotivnom brehu bola aj labuťka a hneď šla do vody a plávala rovno ku mne. Natiahla som ruku a hladkala som ju po hlave a hovorila som jej, nech vylezie (keďže som si myslela, že to je Gabriel). Vtedy sa mi za chrbtom ozval tichý smiech a Gabriel povedal: “Nie som každá labuť, Eprakone.”

Potešila som sa, keď som ho videla. Spýtal sa, čo chcem robiť, a nakoniec sme sa vybrali do Gaiinho údolia. Bolo nádherné, jasné, žiarivé farby, hoci stále mám pocit, ako keby nebolo priame slnko.

Uprostred svahu cestou k rieke sa ma odrazu Gabriel spýtal, či chcem vziať so sebou svoje mačičky. Prikývla som a odrazu okolo nás cupitali všetky štyri. To “mačičky” mi prišlo také… smiešne… nemužské… Zasmiala som sa. Povedala som mu, aké je zvláštne povedať im “mačičky” a že ja hovorím “cicuchy”.

Gabriel na mňa tak nesmierne blahosklonne pozrel a povedal, že sú to mačky a keďže k nim mám silný vzťah, tak ich zdrobnil a nazval ich “mačičky”. A že to moje “cicuchy” je póza, nie vyjadrenie vzťahu… Cicuchy je o mne, nie o nich!

Zamyslela som sa – a zahanbila som sa. Má pravdu – keď niečomu poviem “mačka”, označujem tvora. Keď tomu poviem “mačička”, označujem sebe blízkeho tvora. Keď tomu poviem “cicucha”, označujem samu seba za “hip”. 😕

Tak som si povedala, že keď archanjelovi nie je smiešne hovoriť im “mačičky”, nemá to byť čo smiešne ani mne.

Zišli sme dole k rieke. Spýtal sa, či chcem mačičky vziať aj na druhú stranu. Chcela som, ale ako? Zasmial sa, že nech to vyriešim sama.

Tak som zdvihla ruky a začala som zo vzduchu vytvárať taký belasý priesvitný most a mačičky naň okamžite vybehli. Ako po ňom utekali na druhú stranu, chvostíky vztýčené ako anténky, most sa im zhmotňoval pod labkami.

Šamanské putovanie je aktívna, vedomá vizualizácia, ktorá sa deje v zmenenom stave vedomia. Na kurze to dosahujeme pomocou vedených meditácií a relaxačnej hudby a v priebehu kurzu si vybudujeme spoľahlivú zásobáreň techník “opúšťania tela” a šamanských miest, z ktorých môžeme štartovať naše vlastné šamanské putovania.

Šamanské putovanie dokáže meniť náš vnútorný i vonkajší svet

Pustila som sa ďalej a potom doľava, že prejdem na čistinku, ale cestička bola ako taký had a viedla miesto doľava kamsi dozadu. Chcela som z nej najprv zísť a pobrať sa podľa zvyku, ale potom som sa prispôsobila a ona ma napriek všetkému priviedla na čistinku.

Čistinka nebola – bola len biela hmla, akoby som stála na oblakoch a v oblakoch. Ani pník som nevidela. Začala som byť poplašená, tak som začala k sebe volať niekoho, hocikoho – Gabriela, Gaiu alebo niekoho iného. Priletela straka. Sadla si na čosi dymové, čosi ako ulomený konár, ktorý čnel z hmly. Pýtala som sa jej, prečo prišla práve ona, ale odpoveď som zabudla. Pýtala som sa jej, prečo nič nevidím, a ona povedala, že tú hmlu tam predsa robím ja a keby som tam chcela vidieť niečo iné, tak to uvidím. Sústredila som sa a začala sa črtať zelená čistinka s anjelským údolím na hornom/pravom konci.

Odrazu mi prišlo veľmi dobre, pretože som rozpoznávala známe tvary. Straka odletela, ale zavolala som ju späť a poďakovala som sa jej. Pýtala som sa, čo jej urobí radosť. Chcela vedieť, čo by som jej dala, a ja som povedala “hocičo zo seba”. Potom som si uvedomila, že ale nedala by som svoj kontakt s anjelmi. Musela to počuť, chechtala sa a povedala, že chce môj strach. Odľahlo mi. 🙂 Povedala som jej, že si ho môže vziať.

Nejako sme sa dostali k tomu, že si ho dá do hniezda a či chcem hniezdo vidieť.  Chcela som. Povedala, nech letím s ňou. Pýtala som sa, ako čo, ale jej to bolo jedno. Ja som sa nevedela rozhodnúť a tak som sa premenila na čosi ako biely obláčik a leteli sme. Potom mi ovšem došlo, že svet okolo mňa vyzerá reálny a ja som len obláčik a pýtala som sa straky, či to znamená, že sem nepatrím. Straka sa zasmiala, že to znamená len to, že som zo seba urobila biely obláčik tvaru vtáka. Upokojilo ma to a leteli sme k jej hniezdu.

Bolo vysoko v strome a bolo pomerne nechránené zhora, ale to mi došlo až teraz. Z jeho kraja som videla do diaľky a mala voľné nebo nad hlavou. Ponúkla ma, že si doňho môžem sadnúť. Bolo mäkké a pohodlné. Potom mi povedala, nech zo svojho strachu urobím vajíčko a znesiem ho. Nevedela som, ako; navádzala ma. Najprv som mala ísť do srdca a stiahnuť do guľky živín všetky tie pocity, čo ho živia: že svet je nepriateľský, že som menej, ako by bolo treba, že si niečo nezaslúžim, že nie som dosť dobrá, že niečo nedokážem, že nie som normálna, že si všetko vymýšľam, že sa na seba nemôžem spoľahnúť. Potom som mala ísť do soláru a pridať k nim všetky strachy, čo z nich vyplývajú, a potom nižšie do sakrálu, urobiť vajíčko a vypustiť ho zo seba. Len čo som to urobila, povedala, že mám odstúpiť a prestať na ňom sedieť. Pozerali sme sa. Bolo žiarivo-ligotavé, bielo-žlto-priestvitné a tvrdé ako diamant. Straka povedala, že si ho nechá Zľakla som sa, čo sa stane, ak ho vysedí, ale povedala, že ona ho vysedieť nemôže, že to by som mohla len ja, keby som na ňom zostala sedieť, a že potom by sa strach množil. Dostala som obraz čiernej hmly, ktorá sa z neho rozťahuje a pokrýva všetko naokolo.

Pomocou šamanského putovania dostanete inšpiráciu pre situácie, ktoré v bežnom živote neviete ošetriť. Pamätám sa, ako som si urobila cestu za nádorom, keď u mňa diagnostikovali rakovinu, a ako som sa ho spýtala, prečo ma ide zabiť… a potom som dala do poriadku to, čo mi vytýkal. 🙂 Keďže nepíšem zo záhrobia, asi som urobila tú správnu vec.

Šesť stretnutí a jedna komunita

Na piatich stretnutiach kurzu vám poskytujeme informácie, vysvetľujeme súvislosti, ukazujeme triky a na každom stretnutí robíme aspoň jedno praktické cvičenie.

Posledné stretnutie slúži na zodpovedanie nedoriešených otázok a ďalšie nasmerovanie vašej praxe.

Pokiaľ sa z nejakého dôvodu nemôžete zúčastniť stretnutia, budete mať k dispozícii nahrávku buď na Belangelo, alebo v samostatnej skupine kurzu na Facebooku, kde si navyše môžete aj vymieňať skúsenosti.

Ku koncu kurzu dostanú účastníci aj prístup ku knižke ku kurzu Návrat k sebe cez šamanské putovanie.

Kurz začína 1. 6. 2022 a bude trvať do 6. 7. 2022, pričom výukové stretnutia končia 29. 6. 2022.

Záujemci si sami volia sumu kurzu – k dispozícii majú na výber tri možnosti:

  • 50€
  • 60€
  • 70€

A počas kurzu to vyzerá napríklad aj takto 😉 :

Chytili ste slinku? Prihláste sa ešte dnes!

Ak vás téma oslovuje, prihláste sa do najbližšieho kurzu,  pretože ďalší bude potom až neskôr na jeseň! Vyplňte nasledovnú prihlášku a my vám pošleme inštrukciu, ako zaplatiť a ako sa poprihlasovať na Belangelo a fejsbúk:

 

A ak ste sa dopracovali až sem, jeden malý bonus zo sveta šamanských sprievodcov: https://eprakone.org/2010/07/15/nasi-samanski-sprievodcovia-trochu-inak/

A nezabúdajte: na jeseň začína aj ďalší kurz channelingu!

 

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s