Poznáte zákon zrkadlenia?

Nedávno som sa potkla u Natalie Ledwellovej o zhrnutie jedného aspektu nášho vnímania do “zákona zrkadlenia” (vyzerá to byť nová móda). Bolo to tak chutne a hutne vysvetlené, že ideme na to:

Tak ponajprv: to, čo v živote zažívame, je odrazom našej skutočnej prirodzenosti (na rozdiel od tej vovychovávanej “výkladnej skrine”, ktorú obvykle svetu predvádzame). Zo zákona rezonancie vieme, že naše výsledky sú produktom myšlienok, ktoré v danej situácii prechovávame. (Tí, čo boli na Masterminde o šťastí, vedia, o čom hovorím. A ak to nestihli, môžu si zakúpiť brožúrku s obsahom.)

Zákon zrkadlenia sa  sústreďuje viac na to, ako pozorovanie vášho života vám dáva jasnú správu o tom, kto v skutočnosti ste – a teda vám aj ľahšie pomáha nájsť svoje poslanie na svete.

Určite ste sa dostali do situácií, kedy ste stretli prvýkrát v živote človeka – a niečo na ňom alebo na tej situácii sa necítilo “dobre”: možno vás daná osoba vystrašila, alebo vám bola na prvý pohľad nesympatická, alebo vás niečo na nej naštvalo či frustrovalo. Ľudia v nás niekedy dokážu vyvolať negatívnu reakciu už len tým, že dýchajú 😉 .

A teraz si potrebujeme uvedomiť jedno: že schopnosť vnímať pozitívne alebo negatívne aspekty v niekom inom znamená, že ich musíme mať aj my. Keby sme ich nemali – nevnímali by sme ich. Ak nepoznáte sneh, vyzerá vám to ako šľahačka. 🙂

Tuto, ak ste ako ja, tak ste sa možno naštvali. To chceš ako povedať, že tento odporný ksicht znamená, že aj ja som odporný ksicht?! 🙂 Nezabúdajte: “odporný ksicht” je už hodnotenie. Ale ak vás rozčuľuje niekto ukecaný, tak nutne musíte mať “ukecanosť” v svojej mape reality – inak by ste ju neregistrovali. Nevyvolávala by vo vás odozvu. Nerozrezonovala by vás. 🙂

Ak som vám naštrbila sebavedomie, neberte to tragicky – to, že danú vlastnosť máte v svojej výbave, ešte neznamená, že vás definuje! Znamená to len, že máte schopnosť si túto vlastnosť všimnúť – a potom máte možnosť rozhodnúť sa, či ju prejavíte alebo nie.

Debbie Fordová hovorí jedno: “Registrujeme len to, čo sami sme.” Prirovnáva to k tomu, akoby sme telo mali pokryté elektrickými senzormi a každý z nich predstavoval nejakú našu črtu, aspekt našej bytosti. Tie, ktoré na sebe prijímame, sú v pohode a ich senzory sú zakryté. Nezávisle na tom, aké prúdy tečú okolo, sú v pohode a nereagujú. Zato tie, ktoré potláčame alebo si neumožňujeme prejaviť, pretože sa k nim nehlásime alebo sme ich vytesnili, sú otvorené a ak ide okolo správny prúd, dokáže ich aktivovať – čiže človek vyžarujúci “správny prúd” nás doslova dokáže “naštartovať”.

To značí, že keď sa oboznámime so zákonom zrkadlenia, dostávame úžasný vhľad do našich vlastných silných i slabých stránok. Prečo nás daný človek rozčuľuje? Prečo s nami prestal hovoriť? Prečo sa nám znova a znova vracia ten istý problém? Prečo máme väčší úspech v práci ako naši priatelia? Prečo sa nevieme vymotať z chorôb? Odpovede nám umožnia viac sa sústrediť na svoje silné stránky a začať dávať do poriadku tie slabšie, takže v konečnom dôsledku začneme posúvať svoj život z roviny, ktorá nás bolí, do roviny, v ktorej ho chceme mať.

Natalie Ledwellová: “Zákon zrkadlenia vám pomôže vymaniť sa z tej pesimistickej predstavy, že život nie je fér. Nuž… nie je – ale keď prestanete život vnímať ako niečo, čo sa vám tak nejak deje, a začnete ho vnímať ako odraz seba samých, dostávate sa von z oblasti obviňovania iných a vlastnej bezmocnosti. A keď sa zasa udeje niečo, čo vás rozhodí, tak si proste položíte otázku: Ako ja sám prispievam k tomu, čo sa práve deje – a ako to dokážem zmeniť?

Ja som sa pred asi dvoma rokmi zapísala do kurzu Mandy Morrisovej, od ktorej som sa hodne naučila o prevzatí kontroly nad tým, čo sa “mi deje” – teda o konci našej vovychovávanej bezmocnosti. Mandy má krásny obraz o našich osobných stropoch a dnách. Dno býva vec, do ktorej ešte príkorie znášame, ale len čo sa ho dotkneme, začneme meniť situáciu. To bolo dosť zrozumiteľné. Ale potom tu boli naše stropy, ktoré sú tvorené naším predpokladom, čo všetko je pre nás možné a bezpečné. A tieto stropy fungujú zákerne – len čo sa k nim začneme blížiť, začne náš vnútorný telesný strážca prilievať do situácie negativitu, aby sme sa ich ani náhodou nedotkli… čiže sabotujeme sami seba!

Keď som sa dostala do tohto bodu, naštvalo ma to a začala som hľadať bypass na moje “stropy” (pretože ich nemám zrovna málo, čo si budeme bublať). A našla som si jeden: len čo sa do situácie začne zapájať negativita (napr. “to mi ešte nikdy nevyšlo” alebo “na svete iste existuje niekto, kto to vie lepšie ako ja” 😛 ), čiže keď mi môj osobný strážca začne našepkávať “to nedáš, to sa pokazí”, tak sa nadýchnem, poviem si “a čo keby bolo všetko možné?” a predstavím si to – pocitovo sa dostanem do toho stavu. A moja vibrácia miesto toho, aby sa stiahla a skŕčovala do “nie, nie, nie!”, sa začne otvárať a vnímať možnosti.

O týchto stropoch a dnách toho bude viac v knihe Návrat k sebe na TURBO (a v kurze k nej).

Ale späť k zákonu zrkadlenia. Ledwellová hovorí, že niektorí ľudia, keď začnú seba sledovať podľa zákona zrkadlenia, tak sú zaplavení intenzívnymi pocitmi viny a hanby. “Tejto pasci sa viete vyhnúť tým, že sa rozhodnete pozorovať svoj život a potom naň reagovať porozumením – nielen voči iným, ale prednostne voči sebe samým. Miesto toho, aby ste vnímali okolnosti ako trest, vnímajte ich ako možnosť rastu – pretože to je presne to, čo sú! A miesto toho, aby ste sa kritizovali za svoje slabé stránky, sústreďte sa na to, aby ste sa z nich poučili. Navyše buďte vďační za to, že váš “tieň” vám ich vyhadzuje na oči. Jasnosť, ktorú získavate, je nezaplatiteľná. Je to obraz toho, ako ste sa rozhodli správať v danom okamihu – a ako taký má len malý dosah na to, ako sa rozhodnete správať v budúcnosti!

Ak niekoho nemáte radi – môžete to pustiť k vode. Ak sa vám nepáči cesta, na ktorej ste – môžete ju zmeniť. A v tomto zmysle dokáže zákon zrkadlenia fungovať ako systém včasnej signalizácie problémov, ktorý vám ukazuje, kde práve v živote ste a aké zmeny potrebujete urobiť, ak sa chcete dostať inam.”.”

Ak vás téma zaujíma a máte pocit, že by ste potrebovali popracovať na tých svojich vlastnostiach, ktoré k vám priťahujú neželaných ľudí a situácie, najbližšiu šancu budete mať v októbrovom Masterminde Náš tieň a práca s ním, čo je vlastne návod, ako tie menej úžasné stránky našej bytosti vynulovať a premeniť na silné stránky.

Mastermind sa bude konať 16. 10. 2022 o 19:00 (trvanie tak 90-120 minút) a stojí 10 €. Účastníci dostanú PDF brožúrku s výťahom hlavných bodov Mastermindu.

Kto máte záujem, ale nebudete mať v tom dni čas, môžete si v priebehu najbližších 7 dní pozrieť Mastermind z nahrávky.

Ak máte záujem – tu je prihláška:

 

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s