Gabrielov prechod 26. 9. – 2. 10. 2022: na dosah je všetko, čo si trúfneme nárokovať

To, čo sme si doteraz upierali, netrúfali alebo neumožňovali, sa odrazu dostáva na dosah. Doteraz nás brzdili ani nie natoľko vonkajšie okolnosti ako príbehy, čo sme si o nich rozprávali v hlave. Nafukovali sme veci do nadživotných rozmerov, len aby sme si našli výhovorku a nemuseli sa nimi zapodievať… Ale situácia sa nám stala natoľko neúnosnou alebo otravnou, že sme si spomenuli, že máme aj schopnosť konať. A len čo sme si toto uvedomili, otvárajú sa nám celkom nové možnosti…

Veľa dobrých vecí v živote si vyžaduje, aby sme šli do rizika, ktoré nevieme presne odhadnúť. Ak sa však cítime zraniteľní a bezmocní, toto je presne ten typ situácií, do ktorých sa nehrnieme… Prečo by aj? My potrebujeme cítiť kontrolu, vedieť veci odhadovať a riadiť, nie riskovať, že nám niekto ublíži, alebo že si budeme musieť priznať, že na niečo nemáme!

Toto je základná ľudská bolesť – vezme jednu situáciu a zovšeobecní ju na všetky ostatné. A ak nám niekto raz ublížil, neznamená to, že nám každý zakaždým ublíži – ale my sa tak začíname správať a začíname možno ohrozenia od seba odsúvať. A s nimi aj možné úspechy.

Momentálne máme v sebe dostatok sily a energie, aby sme tento nefunkčný vzorec správania videli, pripúšťali a… prelomili. Nepotrebujeme sa obávať. Nepotrebujeme situáciám vtláčať našu štruktúru. Môžeme ich nechať odvíjať sa slobodne a plávať s prúdom, pretože celý náš život je jeden obrovský dôkaz, že to dokážeme.

Je to v našich rukách. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s