Prílišné upínanie sa na Svetlo

Tým, že neakceptujeme realitu a existenciu niečoho nepríjemného, nemôžeme s tým nič urobiť. Ale to neznačí, že tá nepríjemná vec prestane existovať. V konečnom dôsledku sa prejaví – s tvojím súhlasom alebo bez neho.

Toto je častá bolesť new-age ezoteriky, ktorá tak silno hlása pozitivitu a “ruší” negativitu a ego, až sa človek cíti previnilo, ak nemá zrovna ružovú náladu a jeho exkrementy nevoňajú po fialkách! Prílišné upínanie sa na jedno v nás vyvoláva práve to druhé.

A pritom je to taký nezmyselný čin… Popieraním vecí im dodávame na dôležitosti. Tým, že sme im dodali na dôležitosti a súčasne ich v živote mať nechceme, začnú pre nás predstavovať “ohrozenie“. Náš vnútorný systém je geneticky nastavený na vyhľadávanie ohrození, aby nás pred nimi ochránil. Čo to urobí s naším vnímaním? Odrazu všade začneme vidieť to zlé, čomu sa chceme vyhnúť. Náš svet začne byť škaredý a ohrozujúci a vibračne klesáme. A už dávno vieme, že si priťahujeme situácie, ktoré vibračne zodpovedajú našej vlastnej vibrácii.

Mne veľmi pomohlo svojho času zakaždým, keď som sa potkla o niečo menej hviezdne v mojich prejavoch, povedať si “aj to som ja”. Tým som zneutralizovala svoje zhrozenie nad tým, že aj takáto môžem byť, a vec sa pre mňa nestala dôležitou. Pomohlo mi to hýbať sa dopredu maximálnym tempom, akého som bola schopná.

Takže nezatvárajte oči pred zlými a boľavými vecami, ale sa sústreďte na to, aby vás netraumatizovali, pretože ak sa vám niečo stalo raz, mohla to byť náhoda, ale ak tomu dovolíte, aby vás to prenasledovalo, tak si túto ojedinelú situáciu beriete so sebou ako balast aj do každého nového dňa vášho života… a o to nestojíte, verte mi. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s