Gabrielov prechod 29. 11. – 5. 12. 2021: vynára sa naša jedinečná cesta

Obdobia presných predstáv sa striedajú s obdobiami nejasností a snívania. Teraz nastáva obdobie, kedy sa od presných predstáv a navigovania podľa minulých skúseností posúvame do oblasti možností, snov a fantázie. Jedno aj druhé má svoju hodnotu a svoje miesto: kým presná navigácia nám pomáha v časoch, kedy sú veci pomerne jasné a treba len robiť potrebné opatrenia, snívanie nám ukazuje možnosti, ktoré sú za rámcom nášho obvyklého vnímania. A ako všetky sny, aj tieto treba najprv snívať a nadchýnať sa nimi a až potom sa venovať špekulovaniu, ako tie sny dosiahnuť.

Ako sa hovorí: cesta sa ti vynára pod nohami kráčaním, nie postávaním na mieste. Čaká nás obdobie kráčania a skúšania, ktoré kroky sa cítia lepšie ako iné kroky. Energie máme dostatok, schopnosti máme tiež všetky potrebné, takže už to zostáva na jedinom – na našej ochote… Ochote pustiť to staré a skúšať aj veci, ktoré boli doteraz trocha mimo nášho záujmu.

Púšťať staré a zabehané v nás môže vyvolať nervozitu a neistotu. Ale ak sa držíte po celý život len istoty, nesmiete sa pohnúť z miesta – a drepením na mieste sa nedostanete nikam inam. Ak máte sny, znamená to, že máte na viac, než čo ste dnes do svojho života dostali… a teda že nastáva čas vykročiť za nimi!

A ako si zvoliť, ktorá z možností je “tá pravá”? No jednoducho tak, že ich vyskúšate viacero a zistíte, ktorá z nich vo vás vyvoláva nadšenie a dychtivosť, alebo ktorá dáva zmysel všetkým vašim doterajším krokom. V istom bode života sa totiž naše skúsenosti začínajú splietať do jedinečného červeného vlákna, ktoré sa zakladá na našich silných stránkach a potrebách našej duše, nie na predstavách prostredia o tom, ako by sme mali žiť svoj život! Ten čas práve nadchádza.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s