Gabrielov prechod 2. – 8. 11. 2020: nastáva čas rozkývať sa

Keď sa po dlhšom  čase dajú zavrznuté veci znova do pohybu, často spadneme do stavu, kedy už vidíme len cestu a najbližší krok a celkom stratíme z očí cieľ… To však nie je v poriadku! Ak sa večne pozeráme pod nohy, nikdy sa nepotkneme, ale nemáme zaručené,  že sa dostaneme tam, kam sme pôvodne smerovali… Skúsili ste urobiť pár krokov poslepiačky? Takmer zákonite sa odchýlite od pôvodného smeru… a na to je dobré nezabúdať.

Máme viacero možností a všetky nás posunú dopredu, ale len jedna z nich smerom k cieľu. Preto je také potrebné skôr, než vykročíme, pozrieť, ktorým smerom nás kroky povedú  – a po každom novom kroku svoj smer korigovať. Nečakajme na istotu a “jedinú správnu” cestu. Postupujme – ale postupujme rozvážne. Kým sa celkom neodpútame od miesta, z ktorého vyrážame, nikdy sa nedostaneme ďalej. Nemôžeme zostať stáť v bezpečí a istote a súčasne napredovať.

Nesnažme sa veci kontrolovať. Postarajme sa o to, aby sme nezastali – a ten zvyšok už príde sám; každá cesta má potenciál doviesť nás k cieľu, pokiaľ ňou začneme kráčať. Nečakajme, že náš cieľ príde k nám; ak chceme do cieľa, budeme sa musieť začať hýbať.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s