Gabrielov prechod 19. – 25. 10. 2020: nový štart, nová príležitosť

Niekedy sa situácie vyvíjajú priamočiaro, inokedy sa vyvíjajú akoby v kruhoch. Vždy najprv prichádza obdobie nejasnosti, snívania a dôverovania, po ktorom začínajú nejasné možnosti dostávať určitý tvar. Aký ten tvar bude, to bude závisieť od toho, do čoho sa rozhodneme vliať svoju pozornosť. To, čo si začneme všímať, nám bude prostredie zosilnene zrkadliť. To, čo budeme vyhľadávať, dostane z hmly neurčitostí pevnejší obrys, až sa to zhmotní do konkrétnych situácií a konkrétnych výsledkov. Všetko to stojí a padá s tým, na čo sa sústredíme.

Tak aj teraz. Po období neurčitosti,  plnom možností, snov a dychtivého očakávania, sa začínajú veci kryštalizovať. Budúcnosť začína nadobúdať pevnejšie obrysy. Ešte stále nie sú jednoznačné, takže s nimi  potrebujeme zaobchádzať len ako s možnosťami, ale ak  začneme cielene usmerňovať svoje vnímanie, máme teraz šancu dostať do života presne to, po čom sme dlho túžili. Len to chce prestať túžiť a snívať a začať konať – drobnými krokmi tým vhodným smerom.

Nečakajme, že prvý krok nás okamžite prenesie do cieľa! To by sme si zvolili  veľmi nenáročný cieľ… a aký špás by sme potom mali z toho, že ho dosiahneme?! Vždy lepšie snívať odvážne a postupne sa k tomu približovať, ako snívať v malom, všetko si hneď naplniť  a potom nevedieť, čo s vlastnou pozornosťou a ambíciou… Stopovanie koristi je pri love rovnako uspokojujúce ako jej dolapenie  – a trvá oveľa dlhšie… 🙂

Nebojme sa skúšať a nebojme sa čakať a tešiť na zhmotnenie. Len čo realita okolo nás začne nadobúdať konkrétne formy, dostávame novú šancu ísť za svojím.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s