Gabrielov prechod 28. 1. – 3. 2. 2019: idú sa diať VECI!

Energie tlačia do nás, aby sme sa konečne rozkývali tam, kde sme sa doteraz zubami-nechtami držali starého, spomienok a samonastolených obmedzení. Tlačia silou, ktorej sa nedá odolať – a ak sa pred týmto tlakom budeme uzatvárať, iba čo nás to bude bolieť… Nastal čas v hroziacej premene nájsť pre seba niečo pozitívne, čo nám dá spokojnosť alebo aspoň nádej, a celú svoju pozornosť zavesiť na to.

Najbližšie obdobie je o spájaní: rôznych uhlov pohľadu, rôznych predstáv, rôznych prístupov. Potrebujeme sa vzdať našej doterajšej predstavy o tom, kto ešte sme a kto už nie sme, potrebujeme si pripomenúť naše kľúčové hodnoty a s nimi sa vrhnúť do prúdu diania. Nepotrebujeme sa profilovať na úkor iných, ale potrebujeme, aby aj iní cítili, že rastú popri nás. Náš ťah na bránku v najbližšom období dokáže dodať silu tým, ktorí ešte dnes váhajú a netrúfajú si!

Nezatvárajme oči pred niečím len preto, že sa nám to momentálne nehodí… Vezmime to na vedomie a pozrime sa, ako nová situácia dokáže posunúť nás smerom, ktorým sme odjakživa chceli ísť. Najbližší týždeň uprednostní dva prístupy: akceptovať a hľadať “svoj” prúd v tom veľkom prúde, ktorý nás poženie vpred.

9 thoughts on “Gabrielov prechod 28. 1. – 3. 2. 2019: idú sa diať VECI!

 1. ano, tomuhle tématu odpovídají i mé sny v posledním měsíci 😊

  V prvním zvracím pecku z liči velikosti vejce. Když začnu s obavou přemýšlet, zda bych ji neměla zpět pozřít, aby mi v těle nechyběla, přijde mi porozumění, o co se jedná a že jde o věc, kterou už nepotřebuji.
  V dalším snu mě 😍 muž naláká na výbornou polévku plnou masa ze zabíjačky🥩🍗 , která nádherně voní, když se chci podívat a zvednu poklici, tak v hrnci skáče jen kus hovězí kosti, ani ten morek v ní není. Chci jít za mužem a vyčinit mu, že mě napálil, ale zlost náhle mizí a zas přijde porozumění, že to není podstatné, chci si ještě čichnout zblízka a jak se nakloním vcucne mě ta kost do sebe, poslední co si vybavuji, někam tou kostí rychle letím, až to nestíhám pozorovat.

  V dalším snech jsem různě likvidovaná. Minulý týden, mě nějaký stroj chtěl rozmačkat na kaši, pak mě zase stroj chtěl roztrhat na kousky, nějací lidé co vypadali, jak Flinstounovi, mi obrali maso z těla, až na kost a chtěli dál rozebrat, ale jako kostra jsem stihla utéct, dnes v noci jsem málem uhořela. Vždy se vzbudím, když se to začne dít, ale není to dokonáno. Tyhle témata mi napovídají, že půjde o nějaké obrození, které se ještě nepovedlo, nedokončilo.
  Co jsem nedokončila ? Čemu se vyhýbám ? Před čím utíkám ?

  Liked by 2 people

  • 🙂 Teda, tvoje sny by som mať nechcela… Pri tom prvom popise, ako ťa tá kosť vcucla, tak mi napadlo, že zajtrajší článok tu bude priamo pre teba… 😛

   Tá druhá várka snov mi dáva jeden význam: niečo na tebe je nadbytočné a ty sa toho ešte stále nevzdávaš (nepotrebovala si mäso na kostiach, ušla si aj bez neho). Nejde ani tak o ohrozenie, ako skôr o to, že ťa niečo obmedzuje a bez toho by ti bolo lepšie (napr. ako kaši, kostre alebo popolu 😉 ).

   Liked by 1 person

   • Tvoje úvaha o jednom významu mi ukázala význam, který spojuje sen s ličim a škubací sny.
    Obsahy snů a jejich významy mi mají sdělit, to co nežiju ve skutečnosti. Takže, když se mi
    zdálo o pecce, která znázorňovala něco co už k životu nepotřebuji, ale ještě jsem se se toho ve skutečnosti nevzdala, začaly se mi zdát sny, ve kterých nechci projít přeměnou na kaši atd.
    A sen s voňavou kostí má s tím prvním společné to, že mě v něm oslovuje nějaký moudrý hlas, který, když se objeví vše kolem zmizí a poslouchám jej, jak švýcarské hodinky, díky svému obdivu k jeho moudrosti, jasnosti ve vnímání, cítění, myšlení, zaměření se na podstatné. nebo se nechám zlákat na výlet do neznáma skrze čich. Kdybych takové vlastnosti našla u sebe a žila je, nepotřebovala bych to projikovat ve snu a vlastně i v životě na někoho.

    Liked by 2 people

   • Toto myslíš doslovne: “že mě v něm oslovuje nějaký moudrý hlas, který, když se objeví vše kolem zmizí a poslouchám jej, jak švýcarské hodinky, díky svému obdivu k jeho moudrosti, jasnosti ve vnímání, cítění, myšlení, zaměření se na podstatné. nebo se nechám zlákat na výlet do neznáma skrze čich”?

    Pretože ak áno, mám pre teba správu: si v bosoráckom snívaní a to, čo k tebe hovorí, je emisár. Článok k tomuto ešte len spracovávam a obávam sa, že bude dlhý, takže to chvíľu potrvá.

    Pre mňa tá kosť vyzerala ako presne taký skaut, ktorý ťa vtiahne do iného sveta.

    Liked by 2 people

   • ano, myslím to tak, chtěla jsem popsat to, že já takle nepřemýšlím než k něčemu dojdu analyzuji tak dlouho až něčemu porozumím a při tom zlost zmizí, ale v tom snu je ta moje analýza náhle přerušená něčím moudrem, které není moje.
    Moudro-nemoudro, nelíbí se mi, že v tom snu vůbec neprotestuji, ani k němu nedávám souhlas, prostě to přijde a já jdu za tím, jak moucha po h…..
    Ještě chci upřesnit, že když se mi to zdálo, nešla jsem spát s úmyslem bosor. snění, nebo šamanské výpravy, šla jsem spát běžně, jako jindy a kromě toho snu s tou kostí jsem se vzbudila ráno.

    Liked by 1 person

   • Moja, nájdi si niekde Castanedu Umenie snívania, myslím, že ho budeš veľmi potrebovať… Máš podobnú tvrdohlavú povahu ako ja. Bude lepšie, ak budeš vopred poznať svoje možnosti… a asi ti to bude rovnako figu platné ako mne. 😛

    Nemusíš mať úmysel ísť bosorácky snívať. To, že tam máš skautov a emisára, značí len jedno – intuitívne si už cez druhú bránu prešla a máš prístup k inorganickým. Zrejme sa ti v minulosti už nasáčkovali do snov (napr. tá kosť ťa nádherne vcucla, ani sa nepýtala, k čomu dochádza až potom, keď už raz vyjadríš svoj záujem) a teraz si ťa obchádzajú ako mlsný bonbónik. 🙂 Čítaj, čítaj, inak ťa zožerú. A nespoliehaj len na môj úsudok, pretože ako som už povedala, ja nie som nijaký nagual a navyše som za tou druhou bránou zavrzla, resp. vrátila som sa tam späť.

    Páči sa mi

 2. první dva sny byly pohodové, tedy po probuzení jsem byla jak růžička, ty druhé jsou už otravné,
  možná je to tím, že se v poslední době nechci sebepoznávat, nechci, nechci…jsem zvědavá na zítřejší článek, ale mám z toho takový bubu pocit…🤦‍♀️

  Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.