Gabrielov prechod 21. – 27. 1. 2019: buďme dobrí k sebe

Keď život zdanlivo zavrzol a nehýbe sa vpred, potrebujeme nový impulz – iskru, zážeh. Potrebujeme urobiť niečo, čo by sme inak nerobili, len aby sme rozhýbali stojatú hladinu… Ak sme sa doteraz snažili byť čo najpokornejší, nevyvyšovať sa a zbaviť sa prejavov ega, nastáva doba, kedy nám práve to ego dokáže pomôcť – hrdosť na seba, na niečo, za čím stojíme a čo stelesňujeme. Miesto rovnostárstva chvíľku odlišnosť. Miesto začleňovania sa chvíľku vystrčiť hlavu a nechať si vietor duť do tváre. Koniec-koncov, ak nie sme práve odľudovia, tak vnímame kúsok zo seba vo všetkom naokolo – a keď jednému kúsku všetkého doprajeme mimoriadnu pozornosť, nepozdvihujeme tým aj tie ostatné kúsky? Všetko so všetkým súvisí. Pokora je na mieste, ale nenarodili sme sa ako zrnko prachu, tak sa tak ani netvárme.

Doprajme si.

Len čo to urobíme, chytí naša duša druhý dych, roztiahne krídla a ukáže nám, ktorým smerom sa pustiť. Všetko to “zjednocovanie” ju obralo o rozlet. Možno sme potrebovali trochu ne-sebeckosti… ale pretože život je zmena, tak aj tá trocha sebeckosti, pre ktorú práve nastáva doba, nám len pomôže! Neobmedzujme sa; sme nekonečné bytosti. Je čas si to pripomenúť bez toho, aby sme sa hneď museli rozpučiť od namyslenosti. 😉

A čo nám pomôže neuletieť a pritom sa postarať aj o svoj dobrý pocit? Je to jednoduché – potrebujeme meniť fokus. Chvíľku na svet pozerať očami ega, potom chvíľku na seba pozrieť očami celku. Ak to budeme striedať, máme záruku, že neuletíme, že zostaneme skromní, no pritom si doprajeme . A keď si doprajeme, automaticky tým zdvíhame našu vibráciu, vyžarujeme ju do prostredia a dopriavame aj prostrediu. Buďme dobrí k sebe – a budeme dobrí aj k ostatným.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.