Gabrielov prechod 20. – 26. 11. 2017: všeličo vyzerá na povrchu inak

Ak v sebe nemáme dostatok dôvery v to, že veci majú nejaký zmysel, máme tendenciu sústreďovať sa na okamihy nesúladu a rozporu. Vyhľadávame ich, vnímame ich zosilnene – a posilňujú v nás pocit krivdy a bezmocnosti. Ak z tohto stavu začneme konať, prevezmú kontrolu nad nami emócie – a emócie majú tú vlastnosť, že sa postupom času zvyknú meniť. Nie sú spoľahlivý radca. Buď preženieme, alebo nedoceníme… ale v každom prípade sa nesprávame rozumne.

Len čo prestaneme veci nedôverčivo skúmať a sústredíme sa na to dobré v tom čudesnom, budujeme svoju vnútornú rovnováhu. Nie sme na svete, aby sme sa za niečím naháňali, niečo menili a opravovali a s niečím zápasili – sme na svete, aby sme sa cítili dobre. A ak večne len zápasíme, nezostáva nám čas na to dobré cítenie… a to dnes potrebujeme zmeniť.

Ak momentálne nevidíme pred sebou jasnú cestu, držme si náš cieľ v mysli a vydajme sa na bezcieľnu vandrovku. Obzerajme prostredie, či sa niekde nevynorí náznak, ktorým smerom sa dať. Pestujme si intuíciu a vychutnávajme si okamihy kľudu uprostred búrky.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.