Gabrielov prechod 9. – 15. 10. 2017: venujme pozornosť drobným veciam

Niečo nám vyšlo. Teraz je otázka, ako sa na to pozrieme – budeme sa tešiť z toho, čo vyšlo, alebo budeme plakať nad tým, že ešte sa nenaplnilo všetko? Je to ako s tým povestným pohárom: je poloprázdny alebo poloplný?

To, na čo sa sústreďujeme, posilňujeme. Pribúda to v našom živote. Ak sa sústredíme na to, že je náš pohár poloprázdny, začne nám do života pribúdať prázdnota. Ak sa potešíme, že pribudla jedna kvapka, pribudne ďalšia a ďalšia…  Každý sebamenší úspech je úspech. Každá sebamenšia prehra je prehra. Čoho chceme viac v živote? Úspechov alebo prehier?

Niekedy sa potrebujeme donútiť nazerať aj na drobné veci ako na požehnania. Čím viac sa vieme tešiť z maličkostí, tým viac sa budeme tešiť – a tým viac radosti nám bude do života pribúdať… Keď sme nastavení na vyhľadávanie dobrého, dokážeme to objaviť aj vo veciach, ktoré by nás inak rozhodili. A len čo toto dokážeme, máme kontrolu nad naším “zhmotňovacím svalom”.

Aj to nekonečné čakanie má svoju úlohu. Niekedy ho potrebujeme na to, aby sme si uvedomili, čo je pre nás skutočne dôležité. Inokedy v nás stupňuje vnútorný tlak, až sa odhodláme konať spôsobom, na aký sme si dovtedy netrúfali – a začneme dosahovať veci, o ktorých sme dovtedy nesnívali! Na to, aby sme si dôverovali, potrebujeme mať bohatstvo zážitkov – a to získame len vtedy, ak venujeme pozornosť aj drobným veciam. Napríklad maličkým krokom vpred. Maličkým výhram. Maličkým snom. Všetko sú to predzvesti obrovských krokov vpred, obrovských výhier a obrovských snov.

Pokiaľ nezabudneme dôverovať, že to dokážeme. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s