Mandala by Ambala: Neprijímať realitu

Mandala by Ambala nám dnes pripomína, že hlavnou príčinou nášho utrpenia a bolesti je neprijímanie alebo dokonca odmietanie toho, čo sa práve poskladalo okolo nás:

Všetko je len vec našej interpretácie. Ak sa súčasnú situáciu rozhodneme interpretovať ako príkorie, pretože nástojíme na tom, že sme mali inú a lepšiu predstavu o tom, ako by mala vyzerať, budeme sa trápiť hneď dvakrát – najprv preto, že nám situácia nevyhovuje, a potom preto, že si budeme prichodiť bezmocní zmeniť ju.

Iste, nie každá situácia v živote nám vyhovuje. Keď na ňu však pozeráme z uhla úplnej negativity, len tým posilňujeme negativitu v prostredí a priťahujeme si ešte viac negativity do života, lebo sa sústreďujeme na to, čo nevyhovuje, a vnútorne sa sťahujeme a tým bránime voľnému prietoku energie – čo bolí ešte viac.

Skúsme miesto toho v tom nevyhovujúcom nájsť aspoň trošku dobrého a sústreďme sa na to. Pomôže nám to prepnúť výhybku zo stavu “je to nanič” do stavu “aha, toto by aj bolo fajn…”. Tým sa miesto nevyhovovania začína naša pozornosť upriamovať na vyhľadávanie príležitostí a možností – čím si k sebe začíname priťahovať viac príležitostí a možností.

Takto spätne to už nevyzerá až tak strašne, že? 😉

P.S.: Kto máte záujem aj o iné Ambaline mandaly, nájdete ich tu.

One thought on “Mandala by Ambala: Neprijímať realitu

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s