Gabrielov prechod 2. – 8. 10. 2017: nenechaj sa odradiť

Najbližší týždeň bude náročný – bude v nás vyvolávať naše temnejšie pocity: hnev, bezmocnosť, bezradnosť. Všetko sú to prejavy nedôvery v to, že máme potrebnú silu a dokážeme využiť podmienky v náš prospech. Cítime sa menší, než v skutočnosti sme – a preto sa trápime a nie sme šťastní vo vlastnej koži.

Najčastejším dôvodom je to, že máme presnú predstavu o tom, čo má byť, a bránime sa všetkému, čo sa od tejto predstavy odchyľuje. Pri kontakte s niečím nepotrebným sa dostávame do kŕča, naše vnútro sa stiahne – a presne tú energiu, o ktorú vôbec nestojíme, tým v sebe uzavrieme… a robí nám to zle!

Miesto toho by sme mali oči upierať na cieľ, nie na cestu, ktorá k nemu vedie. Keď máme na zreteli len cieľ, začína každá situácia vyzerať ako možnosť. Niektorá bude úžasná, iná bude drobná – ale každá predstavuje krôčik bližšie k tomu, čo chceme dosiahnuť… pokiaľ nespadneme do nášho obvyklého “ja viem, ako to má byť – a toto je inak!”

Hýbme sa k cieľu. Využime každú, aj tú najmenšiu možnosť pohnúť sa vpred. Nenechajme sa odradiť tým, že vyzerá nezaujímavá – to, nakoľko veci boli zaujímavé a prínosné, sa totiž dozvieme vždy až vtedy, keď sme svoj cieľ už dosiahli. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s