Piatok pre otázky: stratou teba som našiel seba

Na dnešný piatok neprišla žiadna otázka, takže sľúbený motivačný citát:

“Niekedy ťa bolesť robí silnejším, takže som vďačný mnohým ľuďom… starým priateľom, bývalým láskam, nepriateľom – pretože som našiel seba, keď som stratil vás.”

Najprv som ho vzala len ako úškrn. Ale potom sa mi spojili dva citáty dohromady. Oba som dostala v ten istý deň a asi nasmerovali moju pozornosť na súvislosť, ktorú by som si inak nebola všimla…Tu je ten druhý citát:

“Ten, kto sa nehýbe, nespozoruje svoje vlastné reťaze.”

Keď zotrvávame v pôvodnom, v “nehybnosti”, nemeníme sa. Nemáme prečo. Nevieme, kto sme, vieme len to, ako čo sa momentálne cítime.

Aby sa to zmenilo, potrebujeme sa dostať do napätia – zo zrady, z nečakanej situácie, z utrpenia. Všetko toto nás “naťahuje” do rôznych smerov a umožňuje nám zistiť, čoho všetkého sme vlastne schopní.

Takže každý jeden môj “nepriateľ” a “ksicht” sa vlastne postaral, aby som sa lepšie spoznala a aby som dostala šancu robiť niečo so sebou.

“Vďaka vám som sa našla.” 🙂 Možno nie celá, možno budem ešte zopár šokov potrebovať, ale… po každom podraze som sa stala o kúsok viac, než som bola predtým.

Takže vlastne musím byť vďačná. To však ani zďaleka neznamená, že vás musím mať rada.

Vlastne… možno každá zrada, ktorej “obeťou” som sa stala, pomohla trochu aj tomu zradcovi – spoznal sám seba z pohľadu, o ktorom doteraz netušil… a ktorý ho bude prenasledovať až do konca jeho dní. 😉

Platí rovnako pre všetkých. Aj ja so sebou ponesiem náklad vecí, ktoré som urobiť mala a neurobila, alebo urobila a nemala urobiť. Prečo by som mala byť dokonalá, keď aj ja môžem byť ksicht. 🙂

 

Máte otázku, na ktorú by ste chceli odpoveď?

Použite na to tento formulár! Na otázky odpovedám v poradí, ako prichádzajú, vždy v piatok (takže ak sa bude veľa ľudí pýtať súčasne, môže chvíľku trvať, než dôjde aj na vašu otázku).

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.