Dážď nie je horší ako slnko

Práve som sa vyhrabala z postele, sadla si k počítaču, žuvala Nitrana a čítala si fejsbúk, keď mi došiel tento článok Roberta Betza, ktorý nejako oslovil moju dnešnú náladu a tak si ho dávam aj sem:

Dážď nie je horší ako slnko

Víkend (v Nemecku) s vetrom, búrkami a množstvom dažďa nám dáva vynikajúcu príležitosť na to, aby sme si urobili pohodlíčko a ponorili sa viac do svojho vnútra, než to obvykle robievame cez týždeň. Odsúdiť počasie ako “zlí” v tebe vyvoláva nízku vibráciu a tým aj zlú náladu. Je to tvoja voľba, myslieť o ňom takto. Môžeš si vybrať myslieť aj inak.

Využi príležitosť a písomne si zodpovedz zopár “50 najdôležitejších otázok v živote” (jeho produkt; karty). Tým sa ti niektoré veci vyjasnia a môžno budeš vedieť urobiť nejaké rozhodnutie. Tu je príklad pár takýchto otázok z mojej sady kariet:

Tvoje “nie”
Čo všetko v svojom živote odmietaš, čo sa už predsa len udialo alebo nastalo? K čomu hovoríš “nie” a chcel by si to najradšej vymazať a zbaviť sa toho? Tvoju bolesť nespôsobuje to, čo práve je, ale to, že to nechceš. Nehovor k tomu “nie” – príroda nepozná “nie”, len človek ho pozná.

Rytmus a takt
Majú tvoje dni istý rytmus a takt, alebo prechádzaš dňom bezcieľne? Robíš pravidelne a vedome prestávky, počas ktorých nič nerobíš a ani o ničom nepremýšľaš? Urobíš si čas na pekné raňajky, alebo uprednostníš nekultúru “žrať za behu”? Aké zvyky alebo rituály taktujú tvoj deň? Začni svojim dňom dávať znova takt a rytmus.

Tvoj oheň
Kde v živote žiješ svoj oheň? Pre ktoré veci si “zapálený”? Čo v živote ťa nadchýna? Čo ti robí najväčšiu radosť? Keď toho nájdeš len málo, rozhodni sa pre radosť a spýtaj sa svojho srdca “srdce, čo ti robí dobre?”

Vychutnaj si víkend osamote alebo s dobrými priateľmi. A ak momentálne nijakých nemáš, tak aj to si si podvedome zvolil. Urob novú voľbu! Urob zo seba svojho najlepšieho priateľa a začneš priťahovať priateľov.  Prajem vám všetkým pekný, pohodový a rozjímavý víkend a tešte sa na slnko, ktoré je tu stále, aj keď ho zakrývajú oblaky.

Toľko Robert Betz (hoci to “žranie za pochodu” je môj folklór, ktorý odráža môj vzťah k takémuto spôsobu konzumácie 😉 ). Keďže mám “víkend osamote”, idem si vziať jeho radu k srdcu a urobím zo seba svojho najlepšieho priateľa. Včera som kúpila čokoládové špice, dnes som si chcela jeden dať, ale keďže potrebujem ponúknuť aj svojho najlepšieho priateľa, idem a zožeriem hneď dva. 😀 Dážď-nedážď, vyhliadka slnečná! 😆

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s