Mandala by Ambala: Najprv porozmýšľaj

Dnešná mandala by Ambala trochu brzdí to nadšenie, s ktorým obvykle “rozdávame”:

Sú dva typy ľudí, ktorí nám “nakladajú” – jedni to robia s potešením (aj keď obvykle skrytým za súcitnou maskou), druhí to robia preto, že je to jediný spôsob fungovania, aký poznajú. Život sa k nim zachoval neláskavo a oni to teraz šíria ďalej. Týchto ľudí spoznáte podľa toho, že rovnako dobre prijímajú ako dávajú. Teda keď vám “naložia” a vy použijete to isté na nich, nič sa nedeje – dokážu to prijať bez mihnutia oka a potreby rozoberať to 😉 .

Oveľa horší je ten prvý typ, ktorý potrebuje iným “nakladať”, aby sa sám cítil v svojej koži komfortne. Obvykle sa za tým skrýva obrovská neistota a pocit nízkej vlastnej hodnoty, ktorý sa zakrýva tým, že sa nominujem do pozície toho, kto má právo posudzovať všetkých ostatných… Tento typ obvykle spoznáte tak, že keď jeho vlastný prístup uplatníte na neho, okamžite sa rozkričí, ako to s ním hovoríte a akí zlí ste…

Vyhnite sa tomuto typu. Kým ten “hrubý” s vami jedná totiž “na rovinu”, tento s vami jedná z nadradenej pozície – a aj keby bol na prvý pohľad sebamilší, jeho póza “ja to viem lepšie ako ty” bude za každým vaším kontaktom… a ak sa naskytne príležitosť, práve tento typ vám vrazí povestný nôž do chrbta!

Takže radšej hrubí ľudia, čo s nami ale jednajú partnersky, než milí ľudia, ktorí nás potrebujú len na to, aby si dokazovali, že sú lepší ako my.

P.S.: Kto máte záujem aj o iné Ambaline mandaly, nájdete ich tu.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s