20 druhů bolestí, jejichž zdrojem je konkrétní emoční stav

Types-Of-PainNa webe som objavila tento článok:

Bolest někde v těle je nejběžnějším pociťovaným vjemem každého z nás. Tři hlavní manifestace bolesti jsou energie, vnímání a fyzický projev. Tradičním chápáním příčin bolestí je změna patalogie, respektive struktury v daném místě (například poškození tkání) nebo externí faktory jako chlad, teplo, tlak a podobně.

Kromě těchto zjevných příčin, některé směry alternativní medicíny rozlišují i ​​psychické příčiny, které se projevují jako fyzická bolest. Jinými slovy, každý druh bolesti je spojen s konkrétním emočním stavem.

Pro nás to znamená, že bez ohledu na věk a znalosti, se o vlastním těle stále máme co učit, abychom se bolestem dokázali vyhnout.

Když se nám podaří tyto lekce začlenit do svého života, pochopit a naučit se je využít i u jiných lidí, pak bolest jednoduše pomine.

Co nám říká naše tělo?

Když dojde na bolest, tělo v tom má poměrně jasno. Naše pocity se přímo projevují ve fyzické rovině. Pokud cítíme emoční stres, organizmus nám přesně řekne, v čem je problém. Jediné, co my potřebujeme udělat, je tento jeho odkaz správně dekódovat.

No a tady je náš návod, jak na to (a berte, prosím, do úvahy, že to je jedno z možných vysvetlení):

1 Bolesti svalů

reprezentují výzvu v schopnosti posunout se v životě dál. Jste dost flexibilní v práci, doma, či ve svém nitru? Přizpůsobte se a „jděte s proudem“ …

2 Bolesti hlavy omezují naše rozhodování

Migrény míváme tehdy, když víme, jaké rozhodnutí udělat, ale neuděláme ho. Ujistěte se, že si každý den vyhradíte bokem nějaký čas na relax. Udělejte něco, co tento tlak uvolní.

3 Bolesti krku

mohou být znakem toho, že máte problém jiným nebo sobě samým odpustit. Když cítíte bolesti krku, zkuste myslet na věci, které máte na sobě nebo jiných rádi. Vědomě pracujte na tom, abyste odpustili.

4 Bolesti dásní

spojují s rozhodnutími, které neuděláte nebo nesnesete. Definujte si cíle a tvrdě za nimi jděte.

5 Bolest v rameni

naznačuje, že si s sebou nesete emoční zátěž. Z toho také vychází pořekadlo, že si člověk „nese starosti na ramenou“. Soustřeďte se na proaktivní řešení nějakého problému a také přeložte část ze svých starostí nebo odpovědností na bedra druhých lidí ve vašem životě.

6 Bolesti žaludku

se objevují tehdy, pokud jste „nestrávili“ něco negativní. Pocit, že nejste respektování druhými, může způsobovat nevolnosti v žaludku.

7 Bolest v horní části zad

naznačuje, že vám chybí emoční podpora druhých, případně, že nejste milováni. Pokud jste svobodní, možná je to ta pravá chvíle jít ven a s někým se seznámit.

8 Bolest v dolní části zad

může znamenat, že se příliš zabývají penězi nebo vám chybí emoční opora. Zřejmě nastal čas poptat si zvýšení platu v zaměstnání, případně vyhledat pomoc finančního poradce, který vám pomůže lépe si uspořádat své finance.

9 Bolest v kříži a kostrči

pravděpodobně znamená, že sedíte na nějaké věci, která vyžaduje, aby byla vyřešena. Zahĺbte se do ní a najděte pro ni správné řešení.

10 Bolesti v lokti

přímo souvisí s vaší neochotou změnit něco ve svém životě. Když jsou vaše paže ztuhlé, znamená to, že i vy jste příliš ztuhlý v životě. Je načase pohnout se dál nebo alespoň trochu více relaxovat.

11 Bolesti v paži

znamenají, že někoho nebo něco nesete jako emoční zátěž. Měli byste se konečně zamyslet nad tím, proč to (ho / ji) nesete.

12 Bolesti v ruce

Ruce symbolizují naši vazbu na jiné lidi. Pokud v nich cítíte bolest, může to znamenat, že se příliš často neobrací na druhých lidí. Pokuste se získat nové přátele, případně obnovte staré přátelství.

13 Bolesti v bedrech

se vyskytují tehdy, když se obáváte pohybu. Ukazují na to, že je ve vás odpor ke změnám pohybu vpřed. Může to být také znakem toho, že těžko přijímáte rozhodnutí. Pokud máte nápady, je čas jejich zrealizovat. Obecně lze říci, že bolesti v bedrech se spojují s oporou a nerovnováhou v tom, jak nahlížíte na život a na pocit nedostatku lásky.

14 Bolesti v kloubech

ukazují na neschopnost vaší flexibility. Buďte otevřený novým způsobem myšlení, novým lekcím a životním zážitkem.

15 Bolesti kolen

symbolizují náš vztah k jinému subjektu, ať už vyrovnaný nebo agresivní. Bolest v kolenou ukazuje na problémy v akceptování věcí takovými, jakými jsou. Bolest uvnitř kolena se spojuje s komunitou, prací a přáteli. Ve vnější části kolena zase s osobními problémy. Pamatujte na to, že jste jen člověk, smrtelník. Nenechte své ego dominovat vašemu životu. Přínosem vám může být práce dobrovolníka.

16 Bolesti zubů

znamenají, že nejste spokojeni se situací, ve které se nacházíte, co ovlivňuje emoce ve vašem každodenním životě. Pamatujte na to, že zážitky plynou rychleji když se soustředíte na pozitivní výsledky.

17 Bolest v kotnících

hovoří o tom, že si sami nedovolíte být šťastní a užívat si. Je proto čas být na sebe více přívětivějšími. Zkuste také trochu okořenit svůj milostný život.

18 Bolest způsobující únavu

je vyvolávána nudou, vzdorem a odmítáním toho, co vás žene napřed. Otevřete se svému vnitřnímu hlasu, který vás vede k novým zážitkům a zkušenostem.

19 Bolest v chodidlech

může být zapříčiněna depresí. Pod vašima nohama dochází k příliš negativitě. Těšte se i z malých požitků života – Adoptujte si zvířátko nebo si najděte nový koníček (hoby). Hledejte radost.

20 Nevysvětlitelná bolest v různých částech těla

Buněčná struktura těla se neustále obnovuje a během tohoto procesu uvolňuje negativní energii. To může oslabovat imunitní systém a všechny další systémy v těle. Takže, i když se může zdát, že tělo je ve stavu nemoci, ve skutečnosti se víceméně jen čistí. Tento stav by měl brzy pominout.

Vždy ma trochu zamrzí, keď sa absolutizuje. Napríklad tá “bolesť krku”. Čo to nevieme? Odpustiť? Tak moja posledná bolesť krku bola spôsobená prievanom. Komu som čo zas neodpustila?

Bolesť žalúdka? Čo ste zasa pojedli? Nesadlo vám to? Alebo mávate oslabený organizmus a je jar/jeseň (toto mám napríklad od svojej onkologičky – telo sa čistí a robí to takúto paseku)?

Alebo moja bolesť v kĺboch (a tým aj na chodidlách) je preukázateľne spôsobená artrózou. Iste, mám z toho kedy-tedy depku, pretože ma to otravuje, ale rozhodne nemám pod nohami “pole negativity” (hoci poznám pár ľudí, ktorí to s radosťou o mne tvrdili 😉 ).

Bolesti zubov tiež môžeme mať z prievanu, kvôli kazom, paradentóze, zápalom okostnice, zlému skusu… Šintíkovi sme napríklad museli nechať vytrhnúť celkom zdravé zúbky, pretože mal zle zrastenú zlomenú čeľusť a hrýzol si nimi do papuľky a hrozilo, že to spôsobí rakovinu. S akou situáciou nebolo spojené to mača?

Zaujímavé, že sa do výberu vôbec nedostala bolesť ramien, ktorá je typickým predstaviteľom bolestí vyvolaných zlým psychickým rozpoložením… Všetko naše napätie, stres a nespokojnosť sa ukladajú v našej spodnej čeľusti, šiji a ramenách. Ak sme dlhý čas nútení žiť v prostredí, ktoré nedokážeme dosť dobre zniesť, zatuhne nám svalstvo šije a ramien a to nám pôsobí bolesti. Niekedy dokonca aj bolesti hlavy a zubov. Niekedy aj bolesti v bedrách, pretože chorobne stiahnuté svalstvo okolo krku kazí náš postoj, nakláňa nás dopredu (hlava ide voči “ohrozeniu” ako baranidlo) a chrbtica sa preklopuje do predklonu), ktoré môžu byť spojené s bolesťami v lýtkach a pätách. Ale o tomto tam toho veľa nestojí, pretože to by museli popisovať mechanizmus, akým k tým emočne spôsobeným bolestiam dochádza, a nie iba dať “zoznam”, ktorý sa stačí naučiť naspamäť a potom už môžete iným radiť, čo majú v svojom živote zmeniť.

Pre mňa je teda článok o ničom. Neverím ľuďom, ktorí sa na problém nedokážu pozerať z rôznych možných uhlov pohľadu. Ale dávam si ho sem pre tie prípady, kedy nebudem mať prievan a začne ma bolieť v krku, pretože ja tie rôzne uhly pohľadu využívam. 😛