Akupresúra: bolesti hlavy, nespavosť

headache-insomnia

GB20 je bod známy pod názvom “Brána vedomia”, pretože otvára vstup energie do mozgu. Podľa ktorejsi náuky v tomto mieste leží deviata čakra, ktorá sa používa na napájanie sa na Univerzum a na vrátenie energie do tela pri pohlavnom akte (v Egypte to symbolizuje ankh).

U väčšiny ľudí je Brána vedomia zablokovaná, čo vedie potom k nutkavému premýšľaniu, bolestiam hlavy, nekoncentrovanosti/prelietavej pozornosti, slabej pamäti, problémom s očami a ťažkostiam s učením.

Body sa nachádzajú naspodu lebky, vzdialené navzájom na šírku 4 prstov. Na obnovenie priepustnosti 3 minúty pevne tlačiť. Robiť 2x denne a zhlboka pri tom dýchať.

Stláčanie GB20 pomáha zmierniť migrény, posttraumatické stavy, stuhnutú šiju, preťažené oči a pomáha pri vyhorení.

2 thoughts on “Akupresúra: bolesti hlavy, nespavosť

  1. hm…deviata čakra ako už aj ôsma je mimo tela … tak že by ma vážne zaujímalo že podla akej náuky?! to tak je…ked skutočnosť je ale že úplne iná…dosť nezodpovedne napísaní článok…och…

    Páči sa mi

    • 🙂 Keď myslíš… Dovoľ, aby som sa ťa spýtala – čo vieš o taoizme? Toľko, čo o mojom úmysle pri prekladaní článku? Toľko, čo o autorovi článku, uznávanom odborníkovi na akupresúru? 🙂 Ľudia, baštím vás… najradšej na cibuľke. 🙂

      Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s