Akupresúra na rýchlu pomoc

Nevoľnosť

Proti nevoľnosti (v tom aj morská nemoc): Zápästie zovrieme palcom, ukazovákom a prostredníkom: palec je na vnútornej strane zápästia, asi na šírku dvoch prstov pod zápästným zhybom, kým ukazovák a prostredník sú z opačnej strany zápästia. Pevne stlačiť.

nevolnost

Kŕče (menštruačné)

Prestami vyhľadať miesto medzi krížovými stavcami chrbtice a chvostíkom, takmer v strede krížovej kosti (veľká trojuholníková kosť na konci chrbtice). Pevne zatlačiť na tento bod a súčasne sa zhlboka nadychovať cez nos a vydychovať ústami, až kým bolesť nezačne ustupovať. Opakovať viackrát za deň, vždy, keď sa bolesti vrátia.

menstruacne krce

Zapchaté nosné dutiny

Oba ukazováky položiť na body vedľa nosa. Jemne zatlačiť do zhybu, kde sa nos spája s lícami, tesne vedľa nozdier. Držať do 3 minút stlačené.

zapchaty nos

Ospanlivosť

Ukazovákom a prostredníkom pevne zatlačiť zo zadnej strany kolena – zvýši to energiu. Ak skutočne už zaspávame, zľahka prstami poklopkať vrchol hlavy v strede, potom palcom a ukazovákom premasírovať bod zo zadnej strany kolena a stred chodidla.

ospanlivosť

Stuhnutá šija

Umiestniť prsty za uši a vyhmatať smerom nadol miesto, kde je priehlbina pri hornom konci čeľuste. Ukazovákom a prostredníkom pevne zatlačiť z oboch strán hlavy v tomto bode, zavrieť oči a pomaly zakláňať hlavy, až kým bolesť v šiji neustane.

stuhnuta sija

 

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s