Našla som úryvok z knihy Jani King: P’taah – Das Leben – eine Reise zu dir selbst. Konečne som sa prvýkrát dostala za úroveň slova a prestalo ma rozčuľovať bľabotanie o tom, ako si “duša” zostavuje “plán hry” 🙂 … Myslím, že som našla uhol pohľadu, kde sa ich vnímanie a moje vnímanie inkarnácií a reinkarnácií prekrývajú!
Ale nie o tom je tento úryvok. Je to ďalšie masírovanie mozgu o tom, ako vnímame a ako zostavujeme svoju “osobnosť”. A pretože tohto nemôže byť nikdy dosť, ide sa masírovať mozog 😛 :
Po tom, ako si si na rovine duše zvolil “plán hry”, si pripravený narodiť sa. Od okamihu svojho fyzického narodenia začínaš zbierať skúsenosti, ktoré ťa formujú. Tieto skoré skúsenosti vedú k presvedčeniam a presvedčenia zas spúšťajú zodpovedajúce emocionálne reakcie.
Spolu s tým, čo prebieha v tvojej rodine, a jej presvedčeniami vzniká rámec, v ktorom vytváraš svoj každodenný život. Vo veku asi šesť rokov sú tieto presvedčenia a im zodpovedajúce emocionálne reakcie viacmenej vytesané do kameňa, a to až do okamihu, kedy sa vedome rozhodneš, že ich zmeníš.
Mnohé tvoje predstavy o realite sú v skutočnosti súčasťou kolektívneho vedomia a platia za “pravdy” alebo “nespochybniteľné fakty”. Väčšinou si ani neuvedomuješ, že v ne veríš a že nemusia byť vlastne vôbec pravdou, ale sú len presvedčeniami o realite.
Tvoja realita je subjektívna. Tvoj svet je to, čomu chce veriť kolektívne vedomie. Tvoje presvedčenia určujú, ako budeš vnímať svoj vlastný život a svoj život vo vzťahu k iným… a ako sa to bude cítiť.