“Nebeskí ľudia”

gods gladiatorsIdeme na kapitolu 11. Zapodieva sa duchmi zosnulých, ktorí zostali uväznení v astrále a nemôžu odtiaľ vypadnúť, čím posilňujú negatívny dopad poľa na nás:

Keď zomriete, máte malú ale rozumnú možnosť opustiť túto dimenziu. Ak sa nedokážete odpútať od fyzických vecí, ak máte mániu kontrolovať alebo ak v sebe máte temné tendencie, bude pre vás ťažšie alebo celkom nemožné odísť.

Wilde zasa ide do dôb Hitlera a hovorí, ako vtedy Hitler cielene zabíjal ľudí tak, aby zostali uväznení v astrále a posilňovali pole. Urobte si svoj vlastný názor, ja sa názoru zdržiavam. 🙂 Dosahoval to vraj tým, že mnohých zabili celkom nečakane (a vtedy sa asi nedá “odísť”) a mnohé obete verili v podobné veci, ako nacisti robili, čím hrôzu zosilňovali (moja interpretácia).

Aby ste mohli odísť, je tam červia diera, do ktorej padnete. Vyzerá to tak, ako keby vás nepustila ďalej, pokiaľ sa do nej nedostanete rýchlo. Ak príliš dlho zotrvávate alebo sa bojíte nechať veci plynúť a odísť, zaviaznete. V podstate ste boli uväznení svojimi presvedčeniami a postojmi už dávno pred okamihom smrti. Ak neveríte v posmrtný život, ak spáchate samovraždu alebo zomriete náhlou či násilnou smrťou, znižuje to vašu možnosť dostať sa na druhú stranu. Veľa bude závisieť od toho, čo za individualitu a osobnosť máte a aká silná je nostalgia za Bohom.

Toto beriem hooodne s rezervou, pretože ak sa na to pozriem logicky, tak práve dobrovoľný odchod (=samovražda) predsa značí, že ste sa vopred vzdali a nechcete tu šaškovať, tak nevidím, prečo by vás nejaká červia diera nemala pustiť ďalej… Ale možno len nemám dostatočný vhľad do veci.

No a teraz sa znova dostávam k tým predpokladom, ktoré podľa Wildea nacisti i Židia zdieľali a ktoré ich pripájali k tomu istému poľu a vystavovali jeho vplyvu:

Nacisti verili, že patria k nadradenej rase; Židia tiež verili, že sú nadradená rasa. Nacisti mysleli, že sú špeciálne vybraní Bohom, aby ovládli svet. Židia taktiež verili, že sú špeciálni a “vyvolený národ”, ktorý má od Boha zdediť Zem. Nacisti neverili v spojenia mimo vlastného genetického fondu; Židia tiež verili v genetickú čistotu a neumožňovali sobáše mimo vlastného genetického fondu. Hitler o Židoch hovoril ako o dobytku; židovský zákon torah o ne-Židoch hovorí ako o dobytku (goyim) a menejcenných. Tento zákon umožňoval Židom beztrestne zabiť goyim a privlastniť si jeho majetok – nebolo to považované za hriech. Nacistické zákony taktiež povoľovali zabíjať ľudí a privlastňovať si ich majetok. Obe strany vyznávali kontrolu… atď.

Dala som to sem preto, aby bolo vidno, akým myšlienkovým pochodom sa dopracoval Wilde k tomu, že jedna i druhá skupina zdieľala podobné “hodnoty” a tým dodávala energiu tomu istému poľu – ktoré Židov potom ničilo. Neviem, koľko z napísaného je skutočne tak, len predávam, ako som kúpila. Táto téma ma už nejako nezaujíma, pretože sa mi postupne darí sa od tohto poľa odpájať. (Predsa nebudem prikrmovať kreténa, ktorý umožňuje iným skákať mi po hlave! 👿 Zdravím, susedko eštebák! :mrgreen: )

Dosť ma to vytáčalo, keď som videl, že obete i páchatelia mali tie isté presvedčenia.

Z toho vidno, že hocikto, kto sa narodil s pocitom, že je mimoriadny, geneticky nadradený a vyvolený Bohom ako príslušník nadradenej rasy, musí nutne byť súčasťou poľa.

Wilde potom popisuje svoje zážitky s týmito uväznenými dušami plnými nešťastia a nenávisti a nevraživosti a nazýva ich “nebeskí ľudia” (sky people), pretože si ich prvýkrát všimol ako tváre na nebi. Hovorí, že ich nevidno za priameho slnečného svetla a v suchých oblastiach, ale ich dobre vidno pri podmračenom počasí a pri vyššej vlhkosti vzduchu. To sú presne tie podmienky, kedy ja sama dobre vidím to, čomu hovorím “energia”. Ovšem nijaké tváre na oblohe som zatiaľ neregistrovala (ale dnes sa ide znova zízať 🙂 ). Podľa neho títo “nebeskí ľudia” sú po celý čas v našej tesnej blízkosti, nalepení na našej aure, a našepkávajú nám všelijaké nechutnosti, aby tým ventilovali svoju zášť.

Wilde aj spomína, ako sa mu na stenu začal premietať nejaký film – bez projektora, bez televízie. Pozerali ho súčasne dvaja a každý videl niečo celkom iné. A Wilde spomína na pocit nevoľnosti, ktorý pri tom mali:

Carlos Castaneda spomínal v jednej zo svojich kníh, že tvoja “pozornosť” ťahá za tvoj pupok.

Vzala som na vedomie, že poznal Castanedu a tak mnohé veci mi môžu byť evidentné preto, že ich sama poznám z Castanedu.

Nebeskí ľudia sú uväznení mŕtvi: tí, ktorí zomreli s temnými predstavami alebo predstavami o vlastnej nadradenosti; ľudia bez láskavosti a tolerancie, ktorí zomreli v svojom nechutnom nastavení “som taký mimoriadny”.

Je ťažké vidieť ich za jasného dňa, tak ako éterickú vrstvu ťažko vidno v ostrom svetle. Je jednoduchšie vidieť nebeských ľudí v zamračené dni. Prirodzene, nebeskí ľudia sú v skutočnosti len na centimetre od tvojho ľavého či pravého ucha; tváre na oblohe sú len extrémne výbežky éterického fenoménu, ktorý je všade okolo vás. Keď kráčate, kráča s vami. Veľmi často miesto vás myslí. Je to nacistický kult “vyvoleného”, ktorý spadol z neba do opojenia hmotnou mocou, peniazmi, pozlátkom a falošnými bohmi ega – bohmi nesmrteľnosti.

Transdimenzionáli takto podsúvajú myšlienky vypaseným kontrolórom, ktorí sú všade. A väčšina ľudí tiež sníva o tom, že sa raz stanú vypasenými kontrolórmi – cítili by sa tak bezpečnejšie.

Wilde pokračuje, ja preskakujem. Nemám nervy na ksichty na oblohe, keď som sama nijaký nevidela. Táto kapitola je celkom mimo mojich vlastných skúseností, takže ju beriem len ako zbierku zaujímavostí a senzácií. Wilde popisuje transdimenzionálov a ich úžasné schopnosti zmraziť nás, takže sa nedokážeme hýbať, čítať nám myšlienky a podobne. Ale tým, že patria k poľu, ktoré žije z teroru, sami majú strach. Majú strach z nás – z každého, kto v sebe nájde silu vzpriečiť sa im.

Tu do hry vstupuje to, podľa čoho má knižka názov: Boží gladiátori. Už som na konci knihy a ešte stále nechápem, o koho alebo čo ide, ale popis mi sedí najskôr na anjelov (teda “energie” alebo “operačný systém”):

Natiahli sme sa za nimi a len čo sme sa zbavili strachu, mohli nám pomôcť. Predtým nás mohli akurát tak ľutovať. Nemohli urobiť nič iné; boli sme príliš slabí a príliš vydesení. Nemôžete chrániť osobu, ktorá je príliš vydesená.

Ideme ďalej – citát vytrhnutý z kontextu, ale hodí sa na zamyslenie:

Skutočné nebezpečenstvo je vedomá a podvedomá myseľ človeka, ktorá je všade: je to more zákernosti a bolesti.

A pekný postreh:

Žralok radšej zožerie žraloka, než by sa zahadzoval so sardinkami – jeho ego sa cíti dobre, keď žerie dôležitých žralokov.

🙂 Začínam dostávať vysvetlenie k “úžasným mladým mužom”, čo ma toľké roky sprevádzali. (Dajte pokoj. Už som sa odpojila. Žerte si niekoho iného. Ja už nie som žralok, len taká prerastená sardinka. Ale odporúčam neskúšať to – pretože vytiahnem oceľový chrup a ukážem vám, ako u nás prerastené sardinky hryzú žraloky! 😛 )

Zajtra kapitolu 11 dokončíme.

17 thoughts on ““Nebeskí ľudia”

 1. Táto kapitola ide úplne mimo mňa. Stále sa nemôžem zbaviť dojmu, že autor posudzuje a kategorizuje. Akosi mu sedia na žalúdku ľudia, ktorí si veria, niečo dokážu a majú úspech. Už som kedysi patrila k vyznaniu, ktoré hovorilo, že chudoba cti netratí. Vylepila by som im riadne zaucho. Chudobný človek, aby prežil, je schopný najhorších nechutností. Myslím, že toto je myšlienka, ktorá ovláda masy ľudí, toto spôsobuje, že väčšina ľudí považuje peniaze a hojnosť za zlo. Podľa môjho skromného názoru je to hlúposť. Boli sme stvorení, aby sme mali všetko, žili v hojnosti a takéto negatívne infiltrované názory posilňujú v človeku pocit viny.

  Páči sa mi

  • 🙂 Jari, ale teraz reaguješ asi na niečo zo svojej osobnej histórie, pretože som si šla prejsť ešte raz článok, kde je tam o chudobe, a nič som nenašla. 😕

   Pokiaľ ide o tie peniaze, myslím si, že je jedno, koľko ich máš, pokiaľ na nich nelipneš. Niektorí ľudia nemôžu za to, že sa narodia do hojnosti, keď sa iní rodia do chudoby. To, že ich ich výchova a dostatok modifikujú aj mentálne a emocionálne, je iná vec. Ale ak nie si závislá na tom, aby si “mala”, si v pohode. No a závislí na tom, aby “mali”, môžu byť rovnako bohatí, ako aj chudobní – a tí potom páchajú všelijaké nechutnosti, len aby sa k peniazom dohrabali. Nie je to o peniazoch; je to o závislosti. (Musím už dorobiť toho mladého Ruiza a jeho 5 úrovní pripútanosti.)

   Neviem, o čo šlo Wildeovi – veď tiež nemusíš prijímať to, čo s tebou nerezonuje. Ale máš na to emocionálnu reakciu, takže rátam, že niečo zarezonovalo a derie sa na povrch, aby mohlo byť spracované. 🙂

   Páči sa mi

   • Súhlasím 😀 Budem na tom pracovať…
    “Je to nacistický kult “vyvoleného”, ktorý spadol z neba do opojenia hmotnou mocou, peniazmi, pozlátkom a falošnými bohmi ega – bohmi nesmrteľnosti.” – asi som reagovala na toto. Je to taká infiltrácia viny a trestu.
    A ešte som sa pozastavila nad vyjadrením: “Predtým nás mohli akurát tak ľutovať.” (???) Vydesený človek potrebuje najviac ochrany, či nie? No nič. Wilde si vypracoval (neviem, na základe čoho, ale je to jedno, každý máme svoje zážitky) svoju teóriu a ja s ňou nemusím rezonovať, no nie?

    Páči sa mi

   • Aspoň na tú “ochranu” viem odpovedať z vlastnej skúsenosti… Vydesený človek má veľmi silno nastavené polarizované vnímanie. Vidí čierno-bielo a nevníma odtiene sivej. Keď som začala komunikovať s anjelmi, bola som vydesená, nedôverčivá a paranoidná (nezabúdajte, ako ateista som hovorila s Bohom a anjelmi a tak som v kuse pochybovala o zdravosti môjho mozgu a bola precitlivelá na hocijaký prejav inkrongurencie). Robilo to nesmiernu paseku. Všetko, čo mi povedali, som skúmala najprv ako osobné ohrozenie, až potom som bola ochotná venovať sa obsahu. Lietala som emocionálne po hodnotách, ktoré na stupnici už ani neboli… 😦 Až keď som sa zaťala a zapojila vôľu a donútila som sa nespochybňovať, začali sa veci ukľudňovať. Dovtedy mi anjeli mohli len vyprávať a ja som sa rozhodovala, či tej blbosti tentokrát uverím, alebo im to zasa zosobním. 😕 Ak si pozriete moje články na Angeláriu, pri väčšine je dodatok, že príspevok môže obsahovať nepravdivé informácie. To bolo v časoch, kedy som si umývala ruky v nevine. 😦 Pilát Pontský a ja. 😦 “Nemôžem za to, mne to tí ksichti tak povedali.”

    Takže ak vám v takomto stave bude chcieť pomôcť niečo, čo je mimo vášho pochopu, tak s vydeseným krikom utečiete – pomoc nebudete schopní prijať. 🙂 Napojenie na nich začína “zdola”, od nás. Vždy. 🙂 (Vždy = nemám inú skúsenosť. 🙂 )

    Páči sa mi

   • Podla mojich skusenosti, ludia na to ze nemaju peniaze reaguju uplne rozne. Niekto fakt nema a je v klidku, mily, zlaty, slubi ti nieco evidentne nerealne a dlhuje v pokoji nadalej. Iny je v totalnom strese, je neprijemny, agresivny vyhraza sa. Dalsi je pokojny, povie ti ze nema, ze momentalne riesi nejaku katastrofu, bez emocii realne zhodnoti situaciu a zda sa ze je kludny, ale z celeho co ti povie vychadza, ze je totalne v prdeli. Osobne si myslim ze sme na peniazoch zavisli vsetci (no mozno nejake vynimky, co ziju z prany dakde v lese nie), inak vsetci. Otazka je ci dokazeme mat tolko kolko potrebujeme, respektive potrebovat tolko kolko mame. Myslim si ze nie vzdy.

    Páči sa mi

   • matrioshka,

    poznám ľudí, čo majú peňazí ako pliev, ale spávajú s pištoľou pod vankúšom, budia sa spotení a dopracovali do veľmi slušnej paranoje. Poznám aj zopár, čo tiež majú veľa, ale v podstate nemajú priateľov a celý ich ” bohatý ” život trávia tým, že sú neustále v strehu, aby ako prví mali kadejakú vychytávku a mohli ňou ako prví ohúriť spoločnosť seberovných ( samozrejme s dodatkom , čo to stálo a ako ťažké to bolo získať). Myslíš , že sú šťastní ??

    Peniaze sú koncentrovanou ľudskou energiou a ako prostriedok výmeny energie boli vymyslené. Problém nastáva, keď sa z prostriedka stane cieľ. Ako koncentrát energie majú samozrejme veľkú moc. A kde je veľká moc, je aj veľké pokušenie. Nemať peniaze a žiť v biede je ťažké, ale zvládnuť príval veľkých peňazí a zostať človekom ( navyše šťastným ) je možno omnoho väčšia výzva, :o)

    Páči sa mi

   • matrioshka, keby si to predsa len nezvládala, pokojne zavolaj. Čo by som neurobila pre svojho blížneho 😆

    Páči sa mi

   • no veď o to matrioshka ide, akáže už by to potom bola výzva ??, takže všetko je asi tak, ako má byť :o)))

    Páči sa mi

 2. …ako to je, čo sa týka “prechodu na druhú stranu ” samozrejme netuším, ale z toho, čo popisovali tí, čo mali tú česť a napriek tomu sa vrátili je zrejmé, že ten svet “za” ich skôr ohúril a priťahoval svojou krásou a vôbec po návrate netúžili. Každopádne, každá kultúra od tzv. primitívnych džungľových kmeňov až po tzv. vyspelé národy a náboženské systémy má svoje obrady zamerané na obojstranné zmierenie sa so situáciou a uľahčenie odchodu duše do večnosti. Čo sa týka tzv. nečakaných náhlych, úmrtí, obávam sa , že počet nečakaných, nepripravených obetí automobilových , leteckých a iných katastrof dávno prekonal počet hitlerovcami špeciálne usmrtených , takže obloha už za chvíľu nebude stačiť :o(.

  …o Židoch, nacistoch a Hitlerovi boli popísané metre kníh a zaujímavé je , že táto téma nie je stále vyčerpaná. Vedome sa bránim podľahnúť a vnímať svet ako židovské sprisahanie, ale fakt je, že na tom národe je dosť výnimočného. Už len spôsob, akým vznikol, ako im Mojžiš ušil boha – pole, ku ktorému sa budú modliť, ako dal dokopy vieru pozbierajúc čriepky tu od Egypťanov, tu od Sumerov, čo sa ako hodilo, všetky tie tresty, čo sa stane , keď nebudú konať v súlade so svojim egregorom, potom to 40 ročné vláčenie púšťou, než ich okresal podľa svojich predstáv – veď to všetko pripomína prísne vedecky pojatý laboratórny pokus a Mojžiš musel vedieť úplne presne čo robí a čo je jeho cieľom. A tiež je fakt, že tých, čo to prežili a slepo svojmu “bohu” slúžili, toto pole odmeňovalo a umožnilo naprieč dejinami prežiť nemožné. Pre mňa osobne je ale nepochopiteľné, ako národ, ktorý takmer zázrakom prežije vlastnú genocídu, vzápätí obsadí cudziu krajinu a vyženie ich obyvateľov. Žeby znovu nadobudnutý pocit nadradenosti ?

  …podľa mňa nám ( možno okrem zvláštnych, ojedinelých príležitostí ), žiadni transdimenzionáli nič nenašepkávajú. Za väčšinou našich ohavností sú naše zdedené zvieracie pudy. Na tejto planéte sme sa dopracovali do pozície koncových predátorov a tak sa aj väčšina ľudí prevažnú časť života chová. Boj o postavenie vo svorke, boj o teritórium ( potrava, zdroje ) a v neposlednom rade boj o samičku. V tomto všetkom nám výdatne pomáha naše ego aj bez všetkých tých transdimenzionálov a iných nebeských transvestitov. No a na to , aby toto človek v sebe vôbec definoval, spracoval a objavil aj iný uhol pohľadu, niekedy nestačí ani sedem životov :o))

  … a ešte trochu prírodopisu :o)), žralok sa určite s radosťou nepustí do iného žraloka. Každá šelma pri pokuse o naplnenie brucha riskuje minimálne zranenie, keď nie život, takže ego neego, keď má možnosť uprednostní ľahkú korisť :o))

  Páči sa mi

  • Jool presne som vedela ze toto o zralokoch upraces :), celkom zdielam tvoj pohlad na nas ako na druh zvierata, to ego sa podla mna prilis precenuje, vacsinu ohavnosti ma na svedomi matka priroda 🙂

   Páči sa mi

  • no a to s tymi obetami hitlera…myslim ze je rozdiel ked takymto sposobom zomre strasne vela ludi naraz, ako ked postupne pri nehodach, nestastiach…myslim ze to ma uplne iny energeticky vplyv…teda tak mi to pripada

   Páči sa mi

   • …tak toto zatiaľ upratané nemám. Viem len, že keď som sa kedysi zamyslel nad možnosťou náhlej smrti, dospel som k názoru že by mi až tak nevadilo zomrieť,napr. pri záchrane niekoho ( ale tiež si nie som istý, či mi len ego nepodsúva akýsi pocit – žeby výnimočnosti ?..:o))..), ale určite ma desila taká tá absurdná smrť, že ideš po ulici a padne ti cencúľ na hlavu, alebo ťa dajaký degeš odzadu zapichne a spokojne odkráča na pivo a ty ani nestihneš dať pusu frajerke :o(

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s