O horách a krtincoch

images4C4R7B0NHeslo dnešného dňa:

Staraj sa o krtince; hory sa už nejako pretlčú samy.

Je to jeden z mojich obľúbených Murphyho zákonov a pre ezoteriku je veľmi dôležitý. Posledné dni mi ukázali, ako často sa ho nedržíme. V čom spočíva jeho sila?

Ak ho nedodržiavame, tak sa naše oči večne upierajú na veci, ktoré sú príliš veľké alebo príliš mimo nášho dosahu, než aby sme s nimi dokázali niečo urobiť. Dane. Rómska otázka. Bradatá dáma na Eurovízii. Rozkrádajúca vláda. Zdevastované zdravotníctvo a školstvo. Vodiči, pre ktorých zjavne neplatia tie dopravné predpisy čo pre vás. Všetko toto sú veci, ktoré ako jednotlivci nevieme ovplyvniť. A preto nám ich médiá stále strkajú pod nos – aby v nás vyvolávali pocit malosti, závislosti, bezmocnosti. Kto sa cíti bezmocný vo veľkých veciach, začne sa cítiť bezmocný i v malých veciach – a nebude meniť nič ani na tom, čo ovplyvniť dokáže. Prečo nie? Pretože si vždy povie: “Aký to má význam, keď ja urobím… a tí tam hore to aj tak znegujú?”

Čiže tým, ako riešime a zavzdušňujeme sa stále nad vecami mimo nášho dosahu, neriešime to, čo v našom dosahu je. Okrem toho, múdrejší po posledných dňoch a našom “poľovaní” (od slova pole, nie poľovačka 😉 ) už vieme, že ak niečomu dodávame pozornosť, dodávame tomu energiu – a udržiavame to pri sile. My sa nehýbeme a Parazit si spokojne vyvaľuje šunky. Práve nás dostal.

Keď som chodila na ZDŠ (hej, niekedy okolo polovice minulého storočia 😛 ), frčala průpovídka (slovenský ekvivalent netuším):

“Predstavte si, vyhlásili vojnu a nik im tam neprišiel.”

🙂

Číňania to riešia oveľa citlivejšími, ohľaduplnejšími komentármi. Môj obľúbený taoistický: “Cesta dlhá tisíc míľ začína prvým krokom.” Je jedno, ako vyzerajú hory. Nech si vyzerajú. Ja idem a urobím niečo s tým krtincom, na ktorý mám – a možno to nejako pohne aj tou horou. Neviem, ako, ale ak nič neurobím, zaručene sa nič nezmení.

Dávajte pozor, na čo upierate svoje oči – či na seba a veci, s ktorými viete hýbať, alebo na iných a veci, u ktorých ste bezmocní.

A aby sme nespadli už nikdy do nevhodného spôsobu nazerania, dávam sem mnemotechnickú pomôcku 😀 :

hora-krtinec

 

3 thoughts on “O horách a krtincoch

  1. 😀 som sa pobavila hneď 3x – na bradatej dáme, ny hláške o vyhlásení vojny a najviac ma dostala pomôcka. Idem do kolien 😆
    až som si cvrkla. Ale pravda je, že cez krtinec vidíš horu, ale naopak to nefunguje.

    Páči sa mi

  2. ….no ja by som povedal,že práve nad krtmi a krtincami sa musí vznášať obzvlášť silné pole, pretože , čím viac energie som vložil do ich likvidácie, tým viac ich druhý deň pribudlo ..:o))).

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s