Polia cez polia cez polia cez polia…

gods gladiatorsPo chorobe, reinštalácii Windowsov a niekoľkonásobnom kolapse programov spojených s reinštaláciou som späť 😉 – ale keďže sa ohlasuje burnout, možno nie nadlho 😛 :

Dostávame sa k niečomu, čo mi je blízke, hoci Wildeov pohľad mi zasa príde dosť paranoidný; ja tie skúsenosti ako on nemám. Bodka. Môže mať pravdu a nemusí mať pravdu. Dozviem sa až v okamihu, kedy podobnú skúsenosť budem mať aj ja. (Vrele odporúčam tento prístup každému, kto sa vážne chce zapodievať ezoterikou. Hneď by bolo oveľa menej ezoterických táborov a “učení”. Poznanie je individuálne.)

OK, a teraz knižka.

Realita pozostáva z polí, ktoré sú usporiadané jedno cez druhé a jedno na druhom. Wildeovi nejaký “múdry vedec” (jediné určenie zdroja) kedysi povedal, že…

…tieto polia vznikli ako výsledok ľudských emócií a myšlienok po celé tisícročia; ale polia majú aj svoju vlastnú identitu, svoj vlastný vývoj. Povedal, že polia čerpajú energiu na prežitie z ľudstva. Tým, že sa na ľudstve priživujú, snažia sa udržať si falošnú nesmrteľnosť. Povedal, že základnou povahou polí je kontrola.

Polia sa stali silnejšie a silnejšie s nárastom ľudskej populácie po druhej svetovej vojne a s tým, ako sa zvýšila energia a aktivita ľudí.

V poliach sú entity, ktoré sa vyvinuli vovnútri. Nevieme, či ide o entity, ktoré sa narodili už v danom poli, alebo ide o transdimenzionálne bytosti, ktoré sú k poľu priťahované jeho charakteristickou energiou.

Keď som čítala tieto veci, spomenula som si, ako naposledy ktosi hovoril o egregoroch. To by mohlo byť to, čomu Wilde hovorí “polia”. Ale ja “polia” vnímam ako “energie” a “energie” vnímam ako “anjelov” (a pridružené, menej želateľné označenia typu “geinveni”). Prichodí mi to, ako že celý systém je tvorený z rôznych vrstiev/polí/vlákien energií. Polia vznikajúce zo zdieľaného svetonázoru/presvedčenia tvoria len jeho jednu časť, ale správajú sa podľa zákonitostí celku – tvoria “polia”. Cez tieto “polia” sme pospájaní navzájom a naše nastavenie (=myšlienky a emócie) pole priživujú a dodávajú mu na sile. Ak na pole napojení nie sme, nemá nad nami nijakú moc. To by vysvetľovalo aj, prečo sa obeťami “čiernej mágie” stávajú vždy len ľudia, ktorí na ňu veria.

(Hehe, pri kontrole textu mi prišlo, že “rezonanacia” (=entrainment-princíp) by mohla byť presne ten stavebný prvok Univerza, ktorý som pre seba hľadala, ktorý by to celé vysvetľoval.)

Pamätaj si, bunky tvojho tela sú len asi z 10% ľudské a zvyšných 90% sú mikróby, ktoré žijú na tvojom tele a v ňom a považujú to telo za svoju domovskú planétu presne tak, ako my považujeme za našu domovskú planétu Zem.

Potom ide pasáž o tom, ako istý výskumník Jose Escamilla vyfotografoval čosi, čo nazval “lietajúce prúty” (flying rods). Nie je zrejmé, čo to je, ale sú to akoby poletujúce prútiky (napr. okolo zhovárajúcich sa ľudí), ktoré ľudské oko nie je schopné zaregistrovať, pretože vníma len 24 obrázkov za sekundu a tieto prútiky sa zjavujú až niekde pri 30 obrázkoch za sekundu. Myslím, že Wilde ich považuje za nejaké transdimenzionálne bytosti, ktoré sa živia tou energetickou transakciou, kde sa práve objavujú.

“Lietajúce prútiky” zostávajú mimo rámca môjho poznania, ovšem toltékovia majú zasa svojich “letcov” – avšak nie svetelné útvary, ale tiene. Tie vnímam a s prehľadom na ne kašlem; nezavadzajú mi. Možno je to ten istý typ bytostí vnímaný pri 24 obrázkoch za sekundu, možno je to iný typ bytostí, ale obe interpretácie sú rovnaké – niečo, čo sa priživuje na našej energii. Môže byť tak, nemusí byť tak; neviem.

Už svojou povahou túžba po kontrole je túžba po nesmrteľnosti. Kontrola je závislosť ega. Keď sa snažíš dominovať, tak vlastne chceš moc nad inými, akú má Boh. Byť “božský” dáva egu ilúziu, že je niečo výnimočné a oprostené od osudu človeka, ktorým je smrť. Všetci, čo sa snažia kontrolovať a ovládať, to robia ako súčasť mechanizmu vyhýbania sa smrti. Možno im nejde o doslovnú smrť, ktorej sa chcú vyhnúť, ale o “smrť” nejakej predstavy – o svete, o práci, o vlastnej dôležitosti, o vlastných privilégiách. To, čomu sa snažia vyhnúť, je smrť ich obľúbenej predstavy alebo smrť tela.

Nesmrteľnosť je, prirodzene, falošný boh ega, ktoré sa snaží o večnú mladosť, večnú silu a večnú moc.

A keď už sme sa bavili o ilúziách, v knižke je jeden nádherný postreh, ktorý sa týka Američanov, ale pretože dnešný západný svet sa už celý napchal do obrovskej americkej zadnice, tak vlastne vystihuje charakteristiku dnešnej doby (a generácií, ktoré prichádzajú):

Američania sú divní; všetka ich snaha je prikrytá ilúziou, že sú dôležitejší ako iní, že svet by bez nich akosi nedokázal fungovať.

Toľko ujec Wilde a tetucha Suníčko dodáva: celebrity, zvučné mená, guruovia, módne diktáty a ezoterický taliban. 😉

Pamätaj si – ak si myslíš, že táto cesta má niečo do činenia s tebou, tak si celkom mimo.

9 thoughts on “Polia cez polia cez polia cez polia…

 1. Tak polia su asi prva vec co ma z tejto knihy pozitvne zaujala, doteraz mi skor liezla na nervy 🙂 . Co sa tyka existencie poli, v poslednej dobe sa mi zda ze internetove prepojenie ludi tie polia velmi vyrazne posilnuje a ta akoby nova bytost je coraz viac hmatatelna. Aspon ja to tak vnimam. Neviem ci je to paranoja, lebo neviem zatial ci sa mi paci alebo nepaci 🙂

  Páči sa mi

  • Čo na ich existencii sa zmení tým, či sa ti páčia alebo nie? Nerieš. 🙂 Mne to príde také jednoduché – stačí si striehnuť svoje “napojenie” a si z toho vonku. Lenže… práve to “striehnutie si” toho napojenia je poriadna fuška… To je ten tvoj “posledný palec na nohe”, ktorý tiež nesmie veriť v obmedzenie (alebo existenciu niečoho negatívneho, čo by nad nami mohlo mať kontrolu) 🙂 .

   To k tomu internetu príde nabudúce 🙂 – podľa Steinera a Wildea ide o ahrimanickú démonickú silu (Ahriman bol “diabol” u zoroastriánov, myslím… tam, kde “boh” bol Ahuramazdah.

   Páči sa mi

   • Znova použijem Zelanda – naučiť sa zapnúť vnútorného strážcu. To znamená zobudiť sa, lebo ľudia spia aj za bdelého stavu a vykonávajú veci automaticky. Prenechávajú volant svojho života niečomu, čo je mimo nich.

    Páči sa mi

   • no to ja riesim len vo vztahu k tomu ci sa oznacit za paranoidnu alebo nie 😀 zatial to len sledujem, ze to podla mna je. Ci je dobruo a ci zluo som sa toho este nepytala 😀

    Páči sa mi

 2. Znova sa presviedčam, že rôzni autori “sťahujú” informácie z rovnakého zdroja, iba ich inak interpretujú.
  Vadim Zeland používa výraz “kyvadlo”, ktoré je energiou, ktorá nezmizne bez stopy. Ak skupiny ľudí rozmýšľajú rovnako, vytvárajú tieto energeticko-informačné štruktúry – kyvadlá. Človek, ktorý sa dostane do vplyvu deštruktívneho kyvadla stráca slobodu, stáva sa iba časťou mechanizmu, ktoré sa rozhojdáva a silnie tým viac, čím viac má prívržencov. Kyvadlá ťažia z človeka čo najviac cez jeho emócie a reakcie. Kyvadlo je vlastne “egregor”. Kyvadlá sú všade (politika, náboženstvá, televízne relácie, správy, móda, internet, populárne osobnosti, proste všetko) a je dobré, ak sa ich človek naučí používať pre svoje ciele a nenechá sa používať, lebo tým je odvádzaný zo svojej cesty. Milujem túto synchronicitu.

  Páči sa mi

  • mhm, no to v tomto citate ale vidim este nieco ine. Kyvadlo je pohyb, ktory mozes predpokladat. Toto som pochopila a v poslednej dobe aj smama vnimam, tak ze ta nova entita ktora sa v tej energii vytvori uz akoby rozhoduje sama za seba. Akoby sa to kyvado potom zrazu zacalo hybat uplne inym smerom, namiesto sprava dolava to zrazu svihne dohora….neviem ci chapes…teda nielen strhava svojim smerom aleeste aj samostatne urcuje smer (uplne akoby nezavisle a nepredpokladatelne)

   Páči sa mi

   • Rozumiem. Kyvadlo sa správa bez zámeru a emócií, ide mu iba o energiu, aby prežilo a v najlepšom prípade zosilnelo.

    Páči sa mi

   • jo. no nie som este natolko paranoidna, ze tam predpokladam aj nejaky zamer, (este menej emocie) avsak uplne nevylucujem. Co si myslim len je ze tam vznika nejaka specialna velicina, ktoru nepozname, a ktora to ovplyvnuje tak, ze vobec nevieme predpokladat co sa bude diat. Takto by som to zhrnula v tom najmenej paranodinom pohlade na vec 🙂

    Páči sa mi

   • Diať sa bude to, akú dôležitosť tomu pripíšeme. Platí to nie len pre internet, ale aj mobilné siete, televíziu, tlač, reklamu a rôzne iné kyvadlá, ktoré odchytávajú svoje “zdroje dodávky energie” tým, že ich presvedčia, že sa bez nich nezaobídu.

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s