Jednoduchá kineziológia

V rámci jedného výukového programu som dostala linku na video, ktoré predvádza jednoduchý kineziologický test “sám na sebe” (teda bez potreby externého testovateľa). Keďže ja ho poznám inak a robievala som ho inak (s rôznymi výsledkami, kedy som sama nejako vedela, že “teraz to neplatí” 😕 ), prenášam si ho rýchlo aj sem a idem poriadne trénovať (včera mi to tak “nechodilo”, že som musela použiť biorgonomické testovanie cez oči – a netrénovaná, aká som, mi nešlo ani to… alebo som bola príliš uťahaná a preto nešlo ani jedno; táto ezoterická jednoznačnosť je nádherná vec 😛 ):

A pre neangličtinárov: spojíme palec ľavej ruky s prstenníkom a trochu (ale nie príliš) pritlačíme, pričom ostatné prsty potrebujú zostať narovnané. Ten tlak si treba nacvičiť formou pokus-omyl, bližšie  za sekundičku. Potom vezmeme ukazovák, položíme otázku a potlačíme proti spoju oboch prstov. Ak prsty udržia, sme v “silnom” (=rezonantnom, posilnenom) stave, teda odpoveď je kladná. Ak prsty povolia, sme v “slabom” (=disonantnom, rozhodenom) stave a odpoveď je záporná.

OK, a teraz to natrénovanie: video hovorí, že denne asi 5 minút treba skúšať so slovami “rezonantný” a “disonantný”, pričom pri tom druhom by mal ukazovák prekĺznuť cez uzáver z prstov, pri tom prvom by ho mali prsty udržať.

Pozor: Naším cieľom pri tomto cvičení je navyknúť si mať vždy ten istý tlak na spojení palca s prstenníkom i na ukazováku pri každej otázke. Ak toto dosiahneme, bude naše telo reagovať už len na kvalitu energetického poľa (posilnené/rozhodené).

A prečo to tak funguje? Lebo cez naše energetické polia vstupujeme do stavu rezonancie/disonancie s vecami a ľuďmi v našom prostredí. Keď sme napríklad blízko vitamínu, naše energie reagujú na energetické pole vitamínu a ak je pre nás vhodný, mali by sme byť v stave rezonancie; ak vhodný nie je, je naše energetické pole v stave disonancie a prsty neudržia tlak ukazováka.

Potom prichádza vo videu rozšírenie, ktoré už považujem za prílišnú fascináciu technikou a “len tak a nijako inak”, ale rozhodnutie, či je to skutočne tak, prenechávam na vás – predmetu, ktorý chceme testovať, sa dotkneme ukazovákom pravej ruky a predstavíme si, ako jeho energiu absorbujeme, čím sa dostane aj do našej ľavej ruky. Potom to vytestujeme, či sa nám daná vec hodí alebo nie.

One thought on “Jednoduchá kineziológia

  1. “Potom prichádza vo videu rozšírenie, ktoré už považujem za prílišnú fascináciu technikou a “len tak a nijako inak”,..”
    Nemám s tým žiadne vlastné skúsenosti, ale myslím si, že aj niečo medzi sa dá zistiť: idem to skúsiť cvičiť s “áno” a “nie” a v tom je už potom viac možností pri dobrom kladení otázok, niečo na spôsob kyvadla. Teším sa na zisťovanie, či mi to bude fungovať 😀

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.