Odsmerujte pozornosť z toho, čo vás trápi

shamanic-manifestingNa FB som našla úryvok z “Abrahama Hicksa” 🙂 – to je tá entita, čo ju channelujú Hicksovci a čo im nadiktovala Zákon rezonancie/príťažlivosti. Úryvok má názov “Mojou úlohou je z problémov robiť ne-problémy”.

Páči sa nám, ako ste tu začali. Povedali ste: “Mám úspech. Mám úspech so vzdelávaním. Mám úspech s financiami.” Takže vás chceme požiadať, aby ste precítili rozdiel v spôsobe pociťovania, keď premýšľate o úspechu vzdelávacom či finančnom a keď premýšľate o vzťahoch. Pretože v tom jednom sa cítite schopnejšie, uspokojenejšie a dôverujete si viac. A v tom druhom cítite väčšiu potrebu, nenaplnenie, absenciu. Cítite ten rozdiel? Takže si potrebujete nájsť nejaký spôsob, ako nehovoriť ani o jednom, ani o druhom. Mohli by ste sa sústrediť na niečo iné.

Nedávno ktosi povedal: “Všetko v mojom živote je dobré, len jedna jediná vec nie je dobrá.” A my sme odpovedali: tak poďme premieľať dookola túto jednu vec a použime ju ako výhovorku na to, aby sme pokazili celý ten zvyšok. Vtedy sa zasmiali, ale správa došla. Alebo môžete mať desať vecí, čo sa príšerne pokazili, a jedinú vec, čo sa skutočne darí, a sústredíte sa na túto jednu vec a použijete ju ako výhovorku na to, aby ste pomohli tým zvyšným veciam doladiť sa do dobrého stavu.

Pretože Univerzu je to jedno; tento zákon príťažlivosti funguje na úrovni vibrácií. Je mu jedno, čo za dôvod sa skrýva za vibračným signálom, ktorý vysielate. Jednoducho odpovedá na signál. Takže je to o tom, že máte vysielať signál, čo chcete, nie že nemáte to, čo chcete.

Potrebujete len jedno – nebabrať sa vo veci, v ktorej sa necítite dobre. Keby sme stáli vo vašich fyzických topánkach, tak by sme si jednoducho urobili zoznam pozitívnych aspektov vzťahu. Prehrávajte si v mysli, ako ste sa stretli a ako sa to cítilo, ako sa to cíti teraz a ako sa cíti tá fyzická príťažlivosť. Proste sa sústreďte len na tie časti, ktoré sa cítia dobre. Alebo sa sústreďte na tie veci, ktoré sa netýkajú vzťahu. Pretože ak odsmerujete svoju pozornosť z tej veci, čo vás trápi, vec prejde.

🙂 Ďakujem, potrebovala som to. Podvedome som to vlastne už urobila. Minule som sa dostala do dosť zlej diskusie s dlhoročným kolegom a skoro sme zapikovali celý vzťah.  Kolega prerušil komunikáciu. Mňa to najprv mrzelo, ale zakázala som si na to myslieť a venovala som sa vybavovaniu financií a knižke a iným veciam. Nezbavila som sa toho okamžite – pár dní som behala s pocitom zneistenia v bruchu, brala som ho na vedomie ako “to patrí k tomu” a “Uvidíme, ako to dopadne”. Po dvoch-troch dňoch som si na ten fyzický pocit tak zvykla, že som ho prestala registrovať.

Po týždni sa veci dali úplne do poriadku. 🙂

6 thoughts on “Odsmerujte pozornosť z toho, čo vás trápi

 1. Heli,tak za tento článok ti ďakujem.Teória v malíčku, len akosi posledné tri dni som nevedela nájsť ani tú “jednú vec”…tak “náhodou” som si sem klikla a mala som si to prečítať.Tak idem “hľadať” tú jednu vec 🙂 A blahoželám k vydaniu knihy. Zhmotnila si si dávny sen.Prajem veľa šťastia tebe,aj novorodeniatku.Posielam veľa lásky.Ďakujem

  Like

 2. Hm, v podstate nebabrať sa vo veci, v ktorej sa necítim dobre, alebo “zvyknúť” si na fyzický pocit nepohody až ho prestať registrovať je základná technika fragmentácie svojej bytosti, odpájania svojho vnímania od častí vlastnej bytosti, ktoré v danom momente nevieme / nechceme / nemusíme spracovať. Je to postupné osekávanie samého seba 😉 Vysielaný vibračný signál sa nerovná tomu, čo chcem vysielať, ale tomu, čo moja bytosť vie vysielať a jej súčasťou sú aj rôzne zabudnuté, potlačené alebo nevnímané vibrácie a energia.

  Rozumiem, že článok je v kontexte pozitívneho naladenia atď., ale odsmerovaním pozornosti z veci, ktorá trápi – tak týmto vec “prejde” hádam len v rozprávkach … ;-), aj to skôr len v tých nepochopených. Ani sa to reálne nedá tak, aby sa človek nevzdal časti svojej osobnosti – hoci maličkej, ale babka k babce … – Je to v skratke pôvodná cesta starých toltékov.

  Like

 3. V sucasnosti sa moje zitie prejavuje len takymto sposobom..situacia v akej momentalne som, nema ine riesenie, len sa absolutne odseknut od problemu ktory mam..to neustale premyslanie, rozpitvavanie a snazenie sa riesit neriesitelne ma dostalo do stavu naprosteho zufalstva. uz nevladzem, nechcem a nepripustam si ziadnu myslienku ohladne toho, pretoze by som sa zblaznila..neda sa nic ine robit, len to hodit hore ..

  Like

 4. ja takto zvyknem riešiť veci, ktoré sú už neriešiteľné..proste hodím za hlavu, nevraciam sa k tomu, nerozpitvávam, nechávam to tiež tak ako to dopadne…čo sa vyriešiť dá sa snažím, teraz už viac menej len sama so sebou a sama v sebe (prečo som tak reagovala, čo to o mne vypovedá, čo je pôvodcom mojej reakcie a pod.) ale občas aj s druhými ak sú ochotní riešiť tiež 🙂 analyzujem, ale nebabrem sa v negatívach, len to pozorujem (aspoň sa snažím), ale akonáhle sa už dačo stalo a teraz sú dôsledky, jednoducho sa ide ďalej a riešia sa po prípade dôsledky a ak nejde riešiť ani tie, ide sa proste ďalej s prípadným ponaučením 🙂 ja to takto aspoň pre teraz vnímam a pre väčšinu “zlých” situácií som v konečnom dôsledku našla mnoho pozitív 🙂

  Like

 5. To píše aj Don Juan ,že prestaň dávať pozornosť svetu a svet skolabuje. Čomu dávaš pozornosť tomu dávaš energiu a čomu dávaš energiu to držíš na žive 🙂

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.