Juliette: Moja duchovná cesta

1340799000_chakrasJuliette nám posiela článok:

Volám sa Juliette a rada by som sa s Vami podelila o môj príbeh. Možno niekoho motivuje ku kráčaniu po vlastnej duchovnej ceste.

Nemyslím si, že som niekde na konci, skôr naopak, som len na začiatku. Od detstva som sa snažila pochopiť zmysel života, existencie ako takej, fascinovala ma smrť a nikdy som ju nepovažovala za definitívny koniec. Sama sa smrti nebojím (asi preto, že mám slnko aj mesiac v škorpiónovi). Keďže som si uvedomovala, že ňou sa nemôže definitívne nič končiť, začala som prirodzene inklinovať k myšlienke reinkarnácie a východným filozofiám.

V detstve som mala dva sny, ktoré ma ovplyvnili a jeden z nich bol taký, že sa mi prisnil vesmír, v ňom hranol, na ktorom sa láme biele svetlo na farbu spektra a toto svetlo dopadá na moje telo. Začala som sa zaujímať o prácu s energiou. Kúpila som si knihu Základná kniha o čakrách a hltala som každé slovo.

Prešlo avšak 5 rokov, kým som pokročila ďalším malým krokom vpred. Zaujímala som sa totiž viac o moje medziľudské vzťahy, ktoré mi miestami vyciciavali energiu a zapadala som hlbšie do spoločenských konvencií. Až po poslednom vzťahu, po ktorom sa mi zablokovala štvrtá čakra, som začala skúšať, ako sa zregenerovať. Meditovala som aj predtým, avšak s tým, čo prišlo neskôr sa to nedá ani porovnať.

Navštívila som jednu senzibilku v mieste môjho bydliska na odporúčanie dobrej kamarátky. Bola som však sklamaná. Cítila som, ako sa vŕta v mojej aure, hovorila mi o minulom živote na Atlantíde, ja som však cítila prítomnosť môjho anjela, čo som považovala za zdvihnutý prst. So štvrtou čakrou mi nepomohla. Tak som aj pomocou tohto blogu pátrala po liečivých kameňoch. Zadovážila som si ruženín, ametystovú drúzu a rodonit a cítila som, že mi pomáhajú. Začala som čítať Osha a stotožňovať sa s jeho myšlienkami- žiť tu a teraz, nechať sa unášať riekou, oddať sa životu, prijímať život a aj to veľmi prispelo a prispieva k môjmu pokoju na duši.

Asi pred mesiacom som na youtube našla skvelý playlist na liečbu čakier. Naštudovala som si základné mudry (pozície rúk) a meditovala som pri tejto hudbe. Z ničoho nič som začala cítiť hladiný prúd energie, ktorý stúpal od prvej čakry vyššie. Okolo rúk sa mi urobili ako keby dve energetické gule, tiež s chladnou energiou. Bolo to niečo ako cítiť ducha. Googlila som tieto zážitky  a našla som vysvetlenie, že od prvej po siedmu čakru stúpa najprv ženská energia, ktorá sa v šiestej čakre- treťom oku vystrieda s mužskou hrejivou energiou. Siednu čakru som ešte neprebúdzala, lebo pokiaľ nemá človek pevný základ, prebudenie celej Kundalini môže mať negatívny efekt. Takisto som mala problémy s dýchaním. Pri štvrtej čakre som mala pocit, že sa dusím. Bolo to tým, že som nemala úplné prázdno v hlave. Podľa ďalších rád som splynula s dychom a dostala som sa až po tretie oko.

Po tejto meditácii som sa cítila znovuzrodená. Necítim temnotu namiesto štvrtej čakry, ani bolesť. Dokonca som začala vidieť farbu aury ľudí, čo som predtým nedokázala. Vzdelávam sa však ďalej, čítam momentálne Aura v každodennom živote 2 od Manuely Oetingerovej. Tá vyzdvihuje rozdiely medzi karmou a individuálnym duchovným rozvojom človeka a tým, čo od nás spoločnosť očakáva, konvencie, tradície, ktoré spôsobujú, že sa ľudské duše nevyvíjajú.

Po udalostiach spred dvoch dní som si uvedomila, že negatívne vnímam napríklad hodnotenie druhých ľudí. Bola som so skupinkou dievčat, ktoré si našli objekt a vyzdvihovali všetky jeho zápory. Ich ego sa po tomto hodnotení cítilo zakaždým lepšie. Ich názor sa im zdal hodnotný. Cítila som sa ako tichý pozorovateľ, nijak som nezasahovala, len som si v hlave utvrdila postoj, že sa chcem  venovať viac duchovnému rozvoju, že je to správna cesta pre mňa. V rovnakom čase som začula vnútorný hlas, ktorý mi povedal, že by som nemala piť alkohol. Mám rada víno a keď idem do spoločnosti, rada si ho doprajem, avšak aj v tejto knihe, čo čítam, aj v iných zdrojoch sa píše, koľko zloby dokáže alkohol napáchať v ľudskej aure.

Mohla by som pokračovať ešte ďalej, aj keď, ako hovorím, nemyslím si, že toho viem veľa. Mám však pocit, že na tejto stránke by sa to mohlo stretnúť s pochopením. Ak by bol vyjadrený záujem, napísala by som ďalšiu kompiláciu myšlienok niekedy neskôr. Ďakujem za čítanie :).. Prajem pokoj v mysli a svetlo v srdci.

5 thoughts on “Juliette: Moja duchovná cesta

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s