Diskusia o smrti

dgrooverAngel_of_DeathĎalší článok od Groovera. Mená som menila, oznámila som mu to, ale reakciu som nedostala – asi tiež loví nejakého bobra 😉 . Takže ako to vyzerá, je to prepis nejakej jeho konverzácie s ľuďmi, čo sa rozhodne nevolajú Miško Lienka, Jožko Motúzik a Ferko Očko:-P :

Po smrti nemôže byť “nič”, pretože “nič” neexistuje.

Miško Lienka:
Porovnajme si Boha a nič. Nič nikto nevidel. Boha nikto nevidel. Nič sa nedá vážiť. Boh sa nedá vážiť. Nič sa nedá merať. Boh sa nedá merať. Nič nemá časti. Boh nemá časti a dalo by sa pokračovať z toho mi vyplýva Nič=Boh, Boh=Nič. Ďakujem za pozornosť.

Groover:
Nemystifikuj. Nič je nič. A Boh je Boh. Nič nemôže byť niečo.

Miško Lienka:
Nič nemystifikujem len vychádzam z faktov. Alebo sa dá Boh vidieť vážiť merať a má časti ? Ak hej nech sa páči dokáž to.

Groover:
To, že nič môže byť niečo má od faktov ďaleko. Vážiť a merať sa dá len hmota. Boh nie je hmota, hmota je jeho energia.

Miško Lienka:
Boh nieje hmota ale hmota je jeho energia ? Ak je hmota jeho energia tak Boh je hmota. Sám sa zamotávaš vo vlastných slovách. Lebo energia samotná je prejav hmoty. Ak je Boh teda hmotný čo vyplýva z tvojich slov kde ho odmeriam odvážim a uvidím ? Lebo hmotné veci sa dajú vidieť merať vážiť a ak by aj viditeľné neboli napr ako vzduch dajú sa zviditeľniť. Takže ? Citujem:” Podľa teórie relativity nie je žiadny rozdiel medzi hmotou a energiou, pretože hmota sa môže zmeniť na energiu a naopak.”

Groover:
Boh nie je hmota rovnako ako svetlo a teplo nie je samotný oheň. Hmota a energia je to isté. (e=mc2)

Jožko Motúzik:
pocuj z hladiska vedy nic existuje a mas pravdu nic nieje nieco a nieco nevzniklo z nicoho, ale to ani nikto netvrdi…zase hovoris o tom o com nic nevies.

Groover:
Viem že (nič) neexistuje. Nič nemá pevnú definíciu, pretože samotné nič ako také neexistuje. Pojem označuje obsahovo fiktívnu realitu existencie ničoho. “Nič” samo o sebe nemôže existovať, pretože je negáciou existencie a teda jeho realita v existencii nie je platná – prosto neexistuje. Z tohto logického pochopenia nám vychádza to, že po smrti nie je nič. Nič totiž neexistuje a existovať ani nikdy nebude.

Jožko Motúzik:
a to si odkial zistil ze nic neexistuje? co si bol ked si nebol? co bolo pred vesmirom a co bude po nom? a co sa stane s hmotou ktora sa stretne s antihmotou??

Groover:
Pretože nič neexistuje, pred aj po smrti je niečo. To je jednoduchá logická dedukcia.

Jožko Motúzik:
si mi zodpovedal jednu zo 4 otazok

Ferko Očko:
jednoznacne nic musi byt sucast…dualita je fakt a to ci s pohladu vedeckeho alebo akehokolvek ineho oboru….to ako keby si tvrdil ze nieje studena voda ale je iba teola a potom zas bude tepla….ked uz logika tak sa divam na okolie…

Groover:
Nič nemôže byť súčasťou žiadnej duality, pretože samotné nič neexistuje. Nič nie je nula ako opak všetkého. Ničomu nemôžeš totiž prisudzovať symboly z niečoho, potom z toho totiž už urobíš niečo – nebude to už nič. Ako som prišiel na to že nič neexistuje ? Na to nemusíš prichádzať. Nič je nič. Antihmota je totiž už niečo. To je odpoveď na všetky 4 otázky.

Otázka čo si bol keď si nebol je iracionálna. Vždy si bol a vyplýva to dokonca už aj z formulácie tvojej otázky. Nikdy sa nemôže stať že by si nebol. Kto by nebol ? Ak by si nebol ty, tak to znamená že si reálny v existencii, a špekuluješ o tom čo by bolo keby si nebol. Buď si alebo nie si. Nikdy sa nestalo že by niekto nebol. Každý kto môže byť, (je). Bod je v tom, že ak by si nebol ty, tak všetko to čo je, by nemohlo byť všetkým tým čo je.

Jožko Motúzik:
Ty kks toto je zabite…ja viez ze antihmota je nieco, ale ked sa stretne s hmotou tak zmizne…inak povedane stane sa z nej nic…a uznavam ze nic je velmi zvlastny pojem, ktoremu nemozeme prisudzovat vlastnosti niecoho, ale to neznamena ze neexistuje, pretoze to ze to je iracionalne neznamena ze to je irealne…ok, tak co podla teba si bol este pred tym nez si sa stal spermiou?

Groover:
Nič pre nás takzvane existuje iba ako slovo, pojem či abstrakcia ktorá vyjadruje bezobsahovosť. Obsah toho slova však neexistuje. Ak sa snažíš priradiť ničomu symboly a vlastnosti ako napríklad to, že je spojením hmoty a antihmoty – nejakou ich vzájomnou bilanciou, tak len špekuluješ. Pretože akonáhle mu priradíš takéto vlastnosti, tak to už nebude nič. Ak píšeš o niečom konkrétnom tak to napíš na rovinu. A to bude prirodzene nasledovať moju otázku, kde sa to niečo vzalo, prečo a ako to funguje, kto to riadi.. atď.

K otázke..

1. – Je zle formulovaná. Ako si dospel k tomu, že sme boli niekedy spermiou ? Dokonca aj z hľadiska toho, ak by som veril, že život pochádza z hmoty je absurdná. Chemické zloženie spermie a tvojho súčasneho tela je totiž úplne iné.

2. – Kto si bol predtým ? Stále si tá istá individuálna živá bytosť. Jedine čo sa mení je tvoja vonkajšia schránka podľa toho ako konáš, to je prirodzená kauzalita.

Dodatok:
Bg 2.16 — Ti, kteří vidí pravdu, vyslovili závěr: to, co je nepravé (hmotné tělo), nemá trvání a to, co je věčné (duše), se nemění. K tomuto závěru dospěli studiem povahy obojího.

2 thoughts on “Diskusia o smrti

 1. Ja som dnes písal článok Rozhovor o zabíjaní 🙂 a tiež to mala byť pôvodne poupravená diskusia z facebooku.. nakoniec nie je:

  http://krkavec.wordpress.com/2013/02/26/rozhovor-o-zabijani/

  Čo sa ničoho a boha týka: ja vnímam boha ako myšlienku rovnováhy. A nakoľko je vesmír ako celok v rovnováhe (nie je nič mimo, s čím by mohol byť v nerovnováhe) – tak vesmír je vlastne bohom. Konečnou rovnováhou. Aj my sa môžme stať bohom, keď nájdeme svoje ťažisko, svoju rovnováhu – vtedy splynieme s vesmírom. Zhmotníme v sebe myšlienku boha.

  Zamýšľam sa o tom tu:

  http://krkavec.wordpress.com/2013/01/22/odpoved-a-kutne-plachty/

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s