Kryon o meditácii

Popri spracovávaní vrstiev DNA sa v knihe Kryon vyjadruje aj k veciam, ktoré s DNA priamo nesúvisia. Vyberám pasáž k meditácii. Je to polopreklad (t.j. hoooodne voľný preklad na úrovni zmyslu, nie na úrovni vety, ba dokonca ani na úrovni odseku 🙂 ).

Sú medzi vami ešte aj ľudia, ktorí zavrzli v tom, čomu budem hovoriť stará, treťodimenzná metafyzika. Sú to channelovači a liečitelia, sediaci na seminári a snažiaci sa pochopiť to, čo sa vyučuje – presne toto učenie. Ale miesto chápania sa ich myseľ tomu všetkému sústavne prieči a stále si hovorí: “Čo to má byť, všetka táto veda?  Čo sa stalo s dobrými starými časmi, kedy sme si len tak plynuli, channelovali, keď sme na to mali chuť, ponárali sa do dlhých hlbokých meditácií a venovali sme sa dobrej, silnej energetickej práci? Čo sa stalo so stretnutiami, kde by sme boli strávili tri-štyri hodiny v meditácii a posielali energiu planéte a jeden druhému?” Nuž, mám odpoveď – a mnohým sa nebude páčiť.

Vaša spiritualita sa vyvíja. Prečo by ste mali tráviť hodiny pozeraním jeden druhému do očí alebo drmolením mantier keď každú kúsok energie, ktorú môžete vytvoriť, sa tvorí v mihu oka? Zmenil sa celý váš časový rámec! Môže byť, že ste zavrzli v systéme, ktorý ste považovali za statický a večný – a veľmi pohodlný? Skutočne si myslíte, že v tomto okamihu mier na Zemi budú tvoriť ľudia sediaci v malých skupinkách a tráviaci hodiny v alfa stave? Rozmýšľajte: Toto robili ľudia v minulosti a vy si stále ešte prajete zotrvať v tomto minulom systéme. Vaša hlboká spirituálna DNA sa vyvíja, umožňuje vám dosiahnuť oveľa viac pre vašu planétu tým, že sa stanete v svojom živote multidimenznými. Teraz máte silu stovky mantrujúcich newageistov, ktorí si chcú len tak sedieť a “byť”. Len vy, každý jeden z vás, dokážete ovplyvniť rovnováhu medzi Temnotou a Svetlom na planéte, ako sa vaša merkaba posúva do veľmi vysokej vibrácie.

Ľudia začínajú mať prístup oveľa ďalej než čo staré náuky považovali za možné. V týchto chvíľach začínate na seba naberať energiu vzostúpených majstrov a vlastne sa stávate majstrami vy sami! To však nedosiahnete tým, že len budete sedieť v svojom kresle a meditovať. Všetko má svoj správny časopriestor a dnešné skupinové meditácie by sa mali sústrediť na zvýšenie vibrácie meditujúcich jednotlivcov. Používajte ich na to, aby ste jeden druhému umožnili nájsť Stvoriteľa v sebe a aby ste sa stali majstrami.

“Kryon, hovoríš, že skupinová meditácia už nefunguje?” Nie, nehovorím. Funguje aj naďalej, ale presne tak aj naďalej funguje kôň zapriahnutý vo voze. Nakoniec vás dostane do cieľa. Ale, drahí moji, čo to necítite? Nemáte ten čas! Nemáte čas!

No, tak nakoniec to bol oveľa podrobnejší preklad, než som si myslela… Nejako som sa v tom začala nachádzať. Musím si dať pozor, aby som nezavrzla v starom, pohodlnom vnímaní sveta a svojej úlohy v ňom.

6 thoughts on “Kryon o meditácii

 1. Kryonove channelované informácie vždy najprv podrobím svojmu vnútornému pocitu, ale tento mi je celkom blízky. Takto som to cítila aj ja. Semiárovanie, kurzy, vysedávanie, mantrovanie a podobné veci mi silne začali pripomínať katolícke omše, odriekania a spevy, ktoré som svojho času zažívala. Aj vtedy, keď prišiel čas, povedala som si – dosť, toto mi už nestačí, a išla som ďalej. So všetkým rešpektom voči každému, kto v týchto veciach nachádza seba a svoj pokoj. Každý sme jedinečný.

  Páči sa mi

 2. a mne uz to meditovanie ani nejako velmi nejde … som to pochopil tak, ze sa mam venovat fyzickej realite a nie sa snazit z nej uniknut 🙂 doslova priviest raj na zem, nie tahat zem do raja:)

  Páči sa mi

 3. Ja mám trochu taký pocit vo mne – pozor, zase príde čudná metafora – ako keby bolo vo mne “spustených viac programov naraz”. Týmpádom nemám problém existovať vo svete fyzickom aj duchovnom a pritom sa ešte aj vyvíjať… ako keď otvoríte Task manager/Správcu úloh – v aplikáciách vidíte síce zopár vecí, ale keď si kliknete na procesy tak je tam toho omnoho viac…

  Páči sa mi

 4. ano, toto som uz od neho citala a ma to celkom povzbudilo. ja najradsej citam nieco ako meditku a pri tom si to predstavujem. som leniva si ju urobit. 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s