Aké dôležité je byť nagualom?

Ako čítam Lujana Matusa, dostala som sa k časti, kde kládli jeho žiaci Matusovi otázky ku knižke. Niektoré otázky (a odpovede) ma veľmi nezaujímajú, ale natrafila som na jednu, ktorá je pre mňa priam balzam na dušu… 🙂 Medzi toltékmi, ktorých poznám, je veľmi dôležité, kto je kto, s akým nagualom stojí v kontakte a či s ním chodí na večeru do Chile (ak som teda nepoplietla krajinu)… Kedysi to zaujímalo aj mňa, nie kvôli pocitu vlastnej hodnoty, ale kvôli tomu, že som bola zvedavá, kto má aký diel energie k dispozícii. Potom som si uvedomila, že ani to nie je dôležité, s akým dielom energie sme sa narodili, ale je dôležité, aký diel energie či osobnej sily si dokážeme uvoľniť cez oslobodenie sa od našich prianí, predsudkov, očakávaní a fixácií – a to aj fixácií na “nagualov” a slávne osoby.

Dnes (=minulý týždeň v stredu 😛 ) mi to potvrdilo aj čosi, čo som čítala v Lujanovi Matusovi. Ktorýsi zo žiakov sa ho pýta, či je dôležité poznať svoju vlastnú energetickú konfiguráciu, teda to, či niekto je alebo nie je nagual, a ako sa vlastne taký nagual dozvedá, že je nagualom… Len tým, že mu to povie iný nagual? A ako to ten druhý nagual vie?

🙂 Lujan Matus odpovedá, že ten druhý to “vidí” – najprv cez silný fyzický pocit pohody, povzbudenia a naplnenia, neskôr cez Tretie oko. Ale súčasne hovorí, že je v podstate jedno, či ste obyčajná alebo dvojitá bytosť (“nagual”) a či ste trojitý alebo štvoritý nagual. Kedysi sa tieto veci zisťovali a viedla sa presná evidencia, čo za typ energie ste. Ovšem kategorizácia vedie k tomu, že sa človek začne s niečím identifikovať. Nedávno som si to uvedomila pri skupinovej aktivite, kde odrazu jeden z účastníkov povedal “a teraz ide nagual” (myslel tým seba). Prišlo mi to také divné, pretože to nijako nesúviselo s vecou, ktorú robil, ale okamžite som si uvedomila, aká silná identifikácia s pojmom/funkciou naguala uňho práve prebieha. Presne to isté som zažila u ľudí, ktorí mi rozprávali, či som alebo nie som tolték, bojovník alebo len “dobrý človek”. To všetko sú len nálepky predstavujúce ambíciu hodnotiaceho, ale nie vašu skutočnú podstatu. Vaša skutočná podstata nie je to, čo ste, ale čo dokážete. Sorry, ale Smrť/Večnosť kašle na to, či berie upratovačku alebo naguala. Pokiaľ sa jej však dokážete vykrútiť, je jedno, či ste upratovačka alebo nagual – ste macher!

“Teraz je len dôležité využiť energiu nagualu/naguala a tak, ak ste nagual, ponoriť sa do Večnosti a stratiť svoju identitu. Len ak túto identitu stratíte, môžete skutočne viesť.”

Preto je jedno, koľko energetických oddielov máme či nemáme. Ak sme naguali a máme dostatok ušetrenej energie, rozpoznáme svoj cieľ a vieme žiť bezchybne s ohľadom na tento cieľ. A aj keď nie sme naguali a máme dostatok ušetrenej energie, vieme rozpoznať svoj cieľ a ísť za ním, len asi nebudeme vedieť dodať ostatným tú neochvejnú orientáciu, ktorú taký nagual v sebe má, pretože vie.

One thought on “Aké dôležité je byť nagualom?

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s