Ezoterická "farbosleposť"

Nedávno som čítala o farbosleposti. Sama si neviem predstaviť, ako to vyzerá, keď je niekto farboslepý – a to existujú rôzne druhy farbosleposti! Niektorí majú problémy rozoznať červenú a zelenú, iní zas modrú a žltú… Hnaná zvedavosťou som sa bola pozrieť na simulátor na webe, ktorý vám hocijaký váš obrázok zmení na videnie farboslepého. A tu je stránka so simuláciami, ktorá to ukazuje ešte názornejšie… Smutný to život!

No a ak sa chcete otestovať, nakoľko ste farbocitliví, skúste tento test… Sú tam obrázky s napísanými číslami. Do chlievika vedľa obrázku treba napísať, aké číslo vidíte, a na záver stlačiť “Send”. Vypíše vám to, kde ste urobili chybu (ak ste urobili chybu)… a vnútorne zistíte, s ktorými odtieňmi už začínajú problémy!

A prečo to dávam sem? Čo to má s ezoterikou? Asi toľko, že farboslepý človek nerozoznáva farby – a ani o tom nevie, lebo v živote danú farbu nevidel inak.

A nefarboslepý ezoterik takisto má problém vidieť mimohmotný svet, pretože… v živote ho nikto neučil, ako sa naň pozerať!  Takže sa nečudujte, ak každý vnímame niečo iné… a nespochybňujte vnímanie toho druhého len preto, že je nejaké iné ako to vaše! Ale takisto nikdy nehľadajte “auru” podľa toho, ako ju vidia iní. Nezabúdajte – máme každý svoje vlastné vnímanie!

One thought on “Ezoterická "farbosleposť"

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.