Pyramídy, pyramídky a ich sila

Nedávno som zabrúsila na Witches World a našla som tam pekný článok o pyramídach. Pyramídy sú vynikajúca pomôcka pri nabíjaní i vybíjaní kameňov (obnovujú pôvodnú vibráciu kameňa) a pri príprave rôznych lektvárov a gebuzín 😛 , takže som sa rozhodla článok si preniesť aj sem. Hlavne preto, že si chystám nejakú pyramídku urobiť, aby som s ňou mohla začať experimentovať. 🙂

Pyramídy ma priťahujú ešte z jedného dôvodu: aj starí Toltékovia sa motali okolo pyramíd (napr. okolo tej v Tule) a Inkovia takisto, čiže pyramída je aj šamanistický prvok. Ako sa zaujímam o nich, zaujímam sa teda nutne aj o pyramídy. Aj Drunvalo Melchizedek a Bob Frissell majú niečo o pyramídach, ale to už je tak dávno, že si to budem musieť načítať znova… 😦

No a tu je už ten článok:

Samotné slovo pyramída pochádza z gréckeho pyr, vyjadrujúceho plameň ohňa. Pyramídy sú podľa oficiálnych vedeckých analýz staré približne 4 500 rokov a dlho sa považovali za hrobky faraónov. Skutočnosť, že sa v nich nenašli múmie, vedie dokonca aj k takým tvrdeniam, že pyramídy neboli hrobkami slávnych panovníkov, ale miestami, v útrobách ktorých je vznik života na Zemi zapísaný a zakódovaný jazykom matematiky, geometrie a astronómie. Predovšetkým v súvislosti s Veľkou pyramídou v Gíze sa hovorí o tom, že sa v nej sústreďuje veľké množstvo vesmírnej energie, ktorá sa mohla využívať na najtajnejšie obrady života a smrti. Dodnes zostáva v súvislosti s pyramídami mnoho nezodpovedaných otázok a nevyriešených záhad.

Na začiatku bola Cheopsova pyramída

Presne v tretine medzi rovníkom a severným pólom leží jedna z najväčších záhad, jediný zo siedmich divov sveta, ktorý sa zachoval až dodnes: Veľká pyramída v Gíze, alebo aj Cheopsova pyramída. Pravdepodobne najväčšou záhadou ostáva technická stránka jej vybudovania – vytesať, previezť a vytiahnuť do výšky 138 m približne 30-tonové kamene. Podľa Herodota túto viac ako päť miliónov ton vážiacu pyramídu stavalo počas Cheopsovej vlády asi stotisíc ľudí 9 rokov. Jej konštruktéri museli byť neobyčajne osvietení ľudia, ktorí pravdepodobne dokonale poznali priebeh prúdenia síl na Zemi a podľa toho logicky navrhovali a stavali pyramídy. Tá Cheopsova je orientovaná takmer presne podľa svetových strán, pričom sa v nej koncentruje zvláštna energia, podobná tej, ktorú náš ľudský mozog vysiela pri telepatii a ktorá nemá ani elektromagnetický charakter.

Pyramidálna energia a jej účinky

Výskumy zamerané na malé prototypy Veľkej pyramídy dokázali, že v nich existuje akýsi nevysvetliteľný fenomén, ktorý spôsobil, že hrozno umiestnené pod pyramídou sa v priebehu 5 týždňov vysušilo, že mlieko sa zmenilo na jogurt, zelenina vydržala čerstvá dlhší čas a že kvety rástli rýchlejšie, boli krajšie a zdravšie. Hovorí sa tomu pyramidálny efekt, a dodnes nenašiel úplné vysvetlenie vo vedeckom svete.

Ako to funguje?

Zistilo sa, že pyramída sa správa ako obrovský akumulátor na uskladnenie kozmickej energie orientovanej presne severojužným smerom. Energie hravo prenikne dovnútra ale von uniknúť nemôže, len sa odrazí späť a kumuluje. Dosiaľ nie je jasné, o aký druh energie ide, ale v každom prípade táto energia blahodarne pôsobí na človeka a jeho prostredie. Rôzne časti pyramídy majú, samozrejme, odlišné účinky. Presne postavené modely pyramíd vytláčajú v poli svojho pôsobenia aj nepriaznivé vplyvy geopatogénnych zón.

Skeptici by si mali vypočuť príbeh českého elektrotechnického inžiniera Karla Drbala. Ten sa tiež dočítal o neuveriteľných účinkoch modelov Cheopsovej pyramídy a pod doma vyrobený model vložil starú tupú žiletku a čakal, čo sa s ňou udeje. Po čase s údivom zistil, že by sa s odrazu zázračne ostrou žiletkou mohol pokojne oholiť. Urobil ešte množstvo pokusov a v roku 1959 si tento nezvyčajný objav dal patentovať.

Kráľovská komnata

Najväčšie množstvo energie sa koncentruje v skutočnom strede pyramídy, v tzv. „kráľovskej komnate“, nachádzajúcej sa vo výške 1/3 pyramídy od základne. Práve v tomto mieste nachádza pyramída svoje všestranné využitie. Energia od tohto „ťažiska“ stúpa až k vrcholu pyramídy. Kým horná časť pyramídy má pozitívne žiarenie, dolná časť – priestor od základne po ťažisko – naopak, pôsobí negatívne.

Tri druhy pyramíd

Vedci dokázali, že s narastajúcimi rozmermi sa zvyšuje aj vplyv účinkov pyramidálnej energie. Podľa veľkosti rozlišujeme 3 druhy modelov pyramíd: malé (približne do 10 cm), stredné (od 10 cm do 1 m) a veľké (od 1 m vyššie).

Malá pyramídka skrytá pod posteľou je vynikajúcim pomocníkom pri poruchách spánku. Okrem toho zvyšuje sexuálnu potenciu. Zavesená nad detskou postieľkou pôsobí upokojujúco. Prikladaním malých pyramídok na bolestivé miesta by bolesť mala po chvíľke ustúpiť. Ich prikladaním na oblasť žalúdka pocítite príjemný prílev životnej energie.

Stredne veľké pyramídy vynikajúco slúžia v kuchyni a na energetizáciu pitnej vody – už po 24 hod sa jej bioenergetická hodnota zdvojnásobí. Vplyvom energie sa mení molekulárna štruktúra vody, ktorá nielenže zintenzívňuje a zlepšuje jej chuť, ale má aj liečivé účinky. Večný život vám síce nezabezpečí, ale jej pozitívny účinok sa potvrdil pri kožných ochoreniach, alergiách, akné a liečení rán, ale aj pri žalúdočných a črevných problémoch. Výrazne zlepšuje pleť a tým, že zmierňuje vrásky, ju aj viditeľne omladzuje. Pomáha aj pri vypadávaní vlasov. Na svoje si prídu aj gazdinky. Pyramidálna voda je vďaka svojim vlastnostiam vhodná aj pri varení a pečení, keďže skracuje ich čas (varenie zemiakov dokonca až o 10 minút) a zlepšuje konzistenciu predovšetkým kysnutého cesta. Skúste si zaliať pyramidálnou vodou kvety doma alebo v záhradke. Budú nielen krajšie, ale aj zdravšie. Účinok je rovnaký, ako by ste ich v pyramíde pestovali.

Potraviny umiestnené pod pyramídou si zachovávajú čerstvosť oveľa dlhšie. Typickým príkladom sú napríklad pečivo a chlieb – ak ich v igelitovom vrecúšku vložíte do pyramídy, ostanú čerstvé aj niekoľko dní. Ovocie si zachová sviežosť až 2x dlhšie. Známy je aj účinok pyramídy na chuť potravín. Celkom prirodzene pod ňou prebieha aj dehydratácia potravín, čiže sušenie ovocia, zeleniny, byliniek, a to najprirodzenejším spôsobom, bez pridania konzervačných látok. Takto sušené potraviny sa v celom procese neničia a zachovávajú si výživnú hodnotu a sú vraj dokonca chutnejšie a zdravšie ako predtým. Rozličné mikroorganizmy a baktérie nemajú pod pyramídou šancu, keďže vplyvom jej pôsobenia sa ich rozvoj zastavuje.

Pobyt vo veľkej pyramíde zregeneruje organizmus a prinavráti narušené zdravie, pričom v dokonale postavenej pyramíde je úplne sterilné prostredie. Pyramída svojimi účinkami pôsobí aj na mentálnu stránku. Teda okrem toho, že posilňuje organizmus a imunitu všeobecne, lieči, omladzuje, reguluje krvný tlak, srdcovo-cievny i hormonálny systém, odstraňuje reumatické bolesti a bolesti chrbtice, zlepšuje hojenie rán a zlomenín, pomáha obéznym ľuďom pri chudnutí a vychudnutým pri priberaní, zároveň upokojuje myšlienky a uvoľňuje stres, harmonizuje a zvyšuje životnú energiu. Stačí len niekoľko minút pobytu v takejto pyramíde a človek sa cíti pokojnejší a vyrovnanejší, vynikajúca je aj meditácia. V súvislosti s veľkosťou síce rastú účinky pyramíd, ale skracuje sa pobyt v nich.

Meditácia s pyramídou

Každá strana pyramídy totiž reprezentuje jeden z piatich elementov. Severná strana pyramídy sa spája s elementom zeme a týka sa materiálnych ziskov. Účinok zvýši štvorec zlatej farby umiestnený na strane. Východná strana patrí elementu vzduch a pôsobí na ľúbostný život a pokoj mysle. Vynikajúci je modrý krúžok. Južná strana páli ako oheň, podporený najlepšie červeným trojuholníkom. Táto strana slúži na aktívnu ochranu bezpečia vášho života. Posledná, západná strana s elementom vody sa týka zdravotného aspektu života. Posilňuje ju polkruh striebornej farby.

Teraz, keď už viete, ktorá strana čomu prislúcha, urobte si v mysli jasno, akým smerom a k akým témam sa bude vaša meditácia uberať. Keď už máte vo veci jasno, pohodlne sa usaďte tak, aby ste sa pozerali na správnu stranu, a sústreďte sa na jej prislúchajúci farebný symbol. Asi po 2 min pomaly zatvorte oči a sústreďte svoje myšlienky na daný cieľ. Upokojenie by malo prísť asi po ďalších 2 min. Potom oči pomaly otvorte a 30 minút sa uprene dívajte na farebný symbol. Meditovať môžete aj v pyramíde, ak je samozrejme dosť veľká 😛 .

Návod na stavbu

Najlepšia pyramída je z dreva, ale vhodným materiálom môže byť aj obyčajný kartón. Aby však pyramidálna energia fungovala, stavba musí byť dokonalou zmenšeninou Cheopsovej pyramídy. Veľkosť pyramídy závisí od účelu, na ktorý ju chcete použiť. Najskôr si zvoľte výšku pyramídy a potom môžete počítať. Začnete tým, že rozmer vami určenej výšky vynásobíte konštantou 1,57, a tak vypočítate dĺžku jej základne. V číslach to vyzerá asi takto: 10 cm vysoká pyramída bude mať základňu 15,7 cm (10 × 1,57), pričom uhol medzi základňou a stenou trojuholníka je 55 stupňov (čiže strana trojuholníka bude 15 cm). Pyramída vysoká 30 cm bude mať základňu s dĺžkou 47,1 cm a stranou 45 cm a podobne. Takto podomácky skonštruovanú pyramídu treba ešte natočiť správnym smerom, teda severojužne, a môžete začať experimentovať.

Zdroj: WELLness magazín 7-8/2007

 

Doplnkové zdroje: Ako bola postavená Cheopsova pyramída (angl.) • O Cheopsovej pyramíde s nákresmi (angl.) • Pyramída stavaná zvnútra navonok (angl.) • Pyramída v Tule, Mexiko (angl.) • Staré pyramídy v Strednej Amerike (angl.)

18 thoughts on “Pyramídy, pyramídky a ich sila

  • kedze si specialista, opytam sa priamo Teba (reagovat moze ktokolvek samozrejme 🙂 )

   … mam informaciu, ze pyramida funguje napr. aj na odrusenie geopatogennych zon sposobom, ze z nich vysava energiu spodnou castou a vrchnou castou ju vystreluje do susedov.

   Je tato informacia spravna alebo nespravna?
   Ak by bola spravna, vidim pokladanie pyramid pod postel viac ako problem nez riesenie, ak tam mam geopatogennu zonu zrovna 🙂

   A mimochodom, je niekto tu oboznameny s orgonitom (napr. http://orgonit.uvadi.cz)? Len mi tie pyramidy pripomenuli jeho fungovanie, aj ked tam je princip trochu iny…

   Páči sa mi

   • ahoj
    pri pyramídach to je ináč …je to vibračná štruktúra, ktorá ktorá sústreďuje energie do výšky jednej tretiny pyramídy kde vytvára vír
    a potom sú obe polarity cez špičku pyramídy v rotačnom pohybe (lúč) vystrelované von … 😀
    pre vyváženie energie, je dobré byť v pyramíde 😀 a aby sme dosiahli rozptyl tej energie bol v špičke kryštál z kameňa, ktorý bol zrnitý(ako žula,rula a pod.) a zrnka boli organické a anorganické, kvôli rozptylu energii 😀

    Páči sa mi

   • vdaka… Tvoja odpoved ale prakticky potvrdzuje co som pisal – ze pyramida nasava (sustreduje) energiu (do 1/4 vysky) – neviem ci spod seba alebo od niekial inokadial – odkial ju vystreluje dalej… alebo som to zle pochopil?

    pripadne – tie energie su harmonizovane ci inak menene nez su vystrelene von z pyramidy jej vrcholom, alebo su proste len smerovane?

    Páči sa mi

   • Sú harmonicky spletené, do víru smerom hore
    do 1/3 výšky je to energia ako v človeku po solar plexus alebo pupok a od 1/3 hore zas ako v človeku ..opačná polarita 😀 ..obe polarity sa stretajú asi v jednej tretine výšky pyramídy , presne ako v človeku, keď sedí s prekríženými nohami 😀 preto sa jej hovorí hadia sila, alebo kundalíni. Lebo sa obtáča okolo čakier smerom hore kde sa rozvinie na fialovej čakre a tvorí obal (kokón) okolo človeka ” ako hore tak dole”
    ako zem, tak aj človek.:D Tak aj pyramída zemskej sily 😀 Vedz, ó človeče, že tvoja forma je duálna, vyrovnaná v polarite, zatiaľ čo je tvorená vo svojej forme. Vedz, že ak tvoja Smrť sa rýchlo blíži, je to iba preto, že tvoja rovnováha je oslabená. Je to iba preto, lebo jeden pól sa stratil. Vedz, že tajomstvo života v Amenti je tajomstvo obnovenia rovnováhy pólov. Všetko, čo existuje, má formu a žije kvôli Duchu života v svojich póloch. Nevidíš, že v Srdci Zeme je rovnováha všetkých vecí, ktoré existujú a majú bytie na jej tvári? Zdroj tvojho Ducha je priťahovaný zo Srdca Zeme, pretože vo svojej forme ty si v jednote so Zemou.
    Keď sa naučíš udržať svoju vlastnú rovnováhu, potom sa priblížiš rovnováhe Zeme. Potom budeš existovať, kým Zem bude existovať, meniť svoju formu, len ak sa zmení aj Zem: Neokúsiš smrť, ale jednotu s touto planétou, udržiavajúc svoju formu, až kým všetko pominie. 😀 😛

    Páči sa mi

 1. juchú, už pár dní rozmýšľam o pyramídkach, dobre to padlo 🙂 ale keď by som si dáku malú spravila a položím napr. dovnútra pohár vody alebo pečivo, bude to v dolnej polovici pyramídy, kde je tá negatívna energia, nie? 😛 aj keby som si do veľkej ľahla, budem v “negatívnej” časti… nevadí to? prípadne, môžem si spraviť v tej hornej tretine také “poschodie”, kde si dám napr. nabiť kamienky? 🙂

  Páči sa mi

 2. juchú, už pár dní rozmýšľam o pyramídkach, dobre to padlo 🙂 ale keď by som si dáku malú spravila a položím napr. dovnútra pohár vody alebo pečivo, bude to v dolnej polovici pyramídy, kde je tá negatívna energia, nie? 😛 aj keby som si do veľkej ľahla, budem v “negatívnej” časti… nevadí to? prípadne, môžem si spraviť v tej hornej tretine také “poschodie”, kde si dám napr. nabiť kamienky? a ešte – videla som aj pyramídy bez spodných spojív – teda toho štvorca… môže byť bez toho? 🙂

  Páči sa mi

 3. Posielam link kde sa da pyramida kupit. Aj ja som kupila dcere do detskej izby stropnu. Musim povedat ze jedna pani ked skumala nas byt ohladom geopatogennych zon na dialku mi hned povedala ze to mam osetrene. Len ze si mam upravit trochu pyramidu podla svetovej strany. Cuduj sa svete prisla som domov a naozaj pyramida bola trosku posunuta mimo sipky ktora oznacuje ako ma byt natocena!!!
  Takze nieco na tom bude…
  A tu je ten link kde som ju kupila ja uz pred niekolkymi rokmi: http://www.pyramida.sk/

  Páči sa mi

 4. Mám otázku 🙂 : Píše sa tu, že pyramída sa má natočiť severojužne. A to je ako? Myslí sa tým, že jeden roh má smerovať na sever a druhý roh na juh? Alebo to nemaju byť rohy ale strany pyramídy?

  Páči sa mi

 5. veru s tými kvetmi to môžem potvrdiť-tiež pestujem orchidee a odkedy som tam dal medi ne krištálovú a šungitovú pyramídku rastú a kvitnú ako besné 🙂
  dokonca sa mi raz stala s nimi taká nehoda že som bol presvedčený že je to ich koniec no a vďaka ich účinku nebol 🙂
  ale keď som ich mal pod posteľov tak som mal dosť veľké problémy zo zaspávaním preto museli odtiaľ preč:-)

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.