Takže nakoniec to bolo trochu inak…

Dnes som na Yahoo našla článoček o tom, že vedci korigujú svoj názor na to, kto a ako staval egyptské pyramídy.

Doteraz sa verilo, že pyramídy vybudovali egyptskí otroci. Všetky filmy ukazovali chudákov, ktorí sa plaholčili pri stavbách nadľudských rozmerov a na koniec aj tak všetci pozomierali… Ale teraz sa v Gíze našli nové hroby a tie dokladajú skôr to, že ich vybudovali slobodní remeselníci. Tieto hroby totiž sú vedľa pyramíd panovníkov – a keby boli pyramídy stavali otroci, neboli by si mohli svoje hroby vybudovať vedľa hrobu panovníka!

Aj staré nástenné maľby nazývali staviteľov pyramíd “priatelia Khufu”, čo by nebolo označenie otrokov.

Takisto sa našli zápisky, že okolití farmári posielali na stavbu denne 21 býkov a 23 oviec ako potravu pre staviteľov. Za to boli oslobodení od povinnosti platiť dane – čo vedci považujú za dôkaz, že sa “zúčastňovali na celonárodnom projekte”.

Viac informácií tam nebolo. Ale stále ma máta ešte jedna otázka: ak si to pamätám správne, tak po postavení pyramíd boli všetci “stavitelia” (či už otroci alebo slobodní muži) pozabíjaní, aby nemohli vyzradiť vstup do pyramídy. A tu mi vzniká otázka – z akého dôvodu by sa zdraví, slobodní muži nechali zabiť ako odmenu za ich prácu? 😕

46 thoughts on “Takže nakoniec to bolo trochu inak…

 1. Aj v sucastnej dobe by bolo postavit taku pyramidu extremne tazke az nemozne. Kamenne stavby su velmy zdlhave a nakladne. Neviem si predstavit ako to postavili.. <,<

  Like

 2. smrt ako odmena… nemohlo to byt tak, ze obradna smrt po dokonceni pyramidy im mohla vyniest vyssi status v zahrobi po boku faraona? ak mu boli oddani… alebo co ak prvotnou podmienkou bolo to, ze dostanu slobodu, ale na konci budu musiet obetovat svoj zivot?

  Like

  • Dae,

   keby boli otrokmi, nijaký faraón ich neznesie v samostatných hroboch vedľa svojej hrobky. Otroci boli zahnaní do pyramídy a ponechaní smrti napospas, aby ho “sprevádzali”, ak sa dobre pamätám.

   To s tým statusom po smrti môže byť… to ma nenapadlo.

   Like

 3. a historia sa konecne trochu cisti 🙂
  vdaka za clanocek

  myslim, ze so zabijanim stavitelov sa vedcom este pletu obdobia Egyptu… ranne obdobie, kedy sa pyramidy stavali ako jednotny projekt celeho naroda (a nikto sa nikym nezabijal) a potom obdobie, kedy sa do vlady zacali infiltrovat cudzie elementy, ktore sa neskor stali faraonmi (ktori ale uz zdaleka neboli nositelmi a ochrancami Svetla)… a tam ma uz zabijanie stavitelov (dokonca ani pouzivanie otrokov na stavanie pyramid) neprekvapuje

  Like

 4. Keby sa aj zistilo presne na 100 % ako sa stavali pyramídy, na čo by to bolo dobré ? Vyriešilo by to finančnú krízu, nezamestnanosť alebo dialničné mýto ?
  Ani jedno z toho. Vedci vymýšľajú rôzne overené hypotézy, lebo sú to “vedci”.
  Od nich sa to totižto čaká. Pritom miestnym obyvatelom, čo tam žijú už stovky rokov, je to lautrfuk jedno, ako ich postavili, a načo ich postavili.
  Jedna vec je istá: Plány ani účel nepochádza z ľudskej hlavy. V opačnom prípade by sa na to už dáááávno prišlo.

  Like

 5. ti stavitelia boli aj normalni slobodni ludia a boli aj plateni (naturalie, …), takto som to niekde cital
  s tou smrtou neviem, ale podla mna bola pocta podielat sa na stavani

  Like

 6. Hmm.. nelogické.. preco by niekto nice take zacal stavat ak by vedel ze ho potom zabiju? Pochybujem ze o “poprave” po postaveni pyramidy stavitelia vedeli….

  Like

 7. touto otázkou sa ľudstvo ešte bude dĺĺĺho zaoberať hi hi hi hi 😀 a to je ešte v tzv. CHeopsovej , ktorá je postavená podľa magnetického poľa zeme a sú v nej zakomponované všetky parametre pre dimenzionálny prechod (až na povrch ten bol zničený pred nedávnom 😀 😛 ) a je v nej vstavaný taký monolit, že ani najmodernejšia technika súčasnej civilizácie by ho tam neumiestnila, a úvahy o ťahaní po piesku sú zatiaľ
  nevyskúšané, nehovoriac o monolite v “múre nárekov” čo je bývala časť božieho chrámu v Jeruzaleme, a o problémoch pri ťažbe takýchto blokov hm 😕

  Like

 8. Helar, kde je napisane, ze stavitelia boli vopred oboznameni so svojim bonusom k odmenám za stavbu 🙂 ? Aj ten posmrtny “status” by bol jednym z moznych variant, preco by sa niekto nechal dobrovolne len tak niekým odkráglovat, co by bol ten lepsi pripad.
  A co ak nemali ani potuchy ze pracuju na svojom poslednom kšeftíku v živote? Dost prozaicke, ale tiez mozné 🙂 . … to mam z americkych filmov 😀

  Like

 9. V jednom dokumente som videl ze tim ludom vyoperovavali aj nadory z hlavy. Nasli to na nejakych kostrach 😀 A neviem ci by svojim otrokom robili take tazke lekarske zakroky. Ani pravdivost dokumentu si neviem potvrdit takze mam to na vazkach..

  Like

 10. Čo ak tie kamene rovno na mieste odlievali zmesou podobnou betonu? Stačilo spraviť formu a nalievat ju postupne mokrou zmesou.
  Čo ak to stavali obri? z Biblie – bozi synovia obcovali s ludskymi dcerami a rodili sa im obri.
  Alebo – Pred potopením Atlantidy boli údajne vyslani niektorí Atlantania do Egyptu zariadiť postavenie pyramid, vedeli že ich svet zanikne.
  …. Ešte zrušenie gravitácie pomôže, atd… 🙂
  🙂

  Like

  • A niečo na uvažovanie 😀
   Dávne legendy Inkov rozprávajú o umení levitácie, čo umožňuje zvláštne použitie smaragdov a kryštálov. Podľa Indiánov smaragdy liečili, predlžovali život a likvidovali zemskú príťažlivosť.

   Špeciálne zariadenia s kryštálmi pod vplyvom slnečných lúčov vytvárali potrebnú energiu. Vďaka týmto strojom bolo možné krájať a prenášať mohutné kamenné bloky, ale aj levitovať… Toto umenie poznali len pomocníci z kozmu a vybraní pozemšťania. Skalné kresby v Toto Muerte pochádzajú z obdobia Inkskej ríše. Výzorom pripomínajú obrovské kresby zvierat z náhornej plošiny Nazca a plastiky z Brány Slnka v Tiahuanacu, pradávneho hlavného mesta Inkov.

   Čítajte viac: http://dolezite.sk/Dokazy_ako_na_dlani.html#ixzz0cKkWwtBI

   Like

  • Podľa legiend, z atlantidy ktora mohla byt Tenerife, alebo iny ostrov, pravdepodobne v strede atlantickeho oceana, sa pyramidy nachadzaju v juznej amerike a v afrike prave preto ze atlantania poslali svojich “mudrcov, stavitelov, ludi ktori mali pokraocvat v atlantskej tradicii” nazapad a na vychod, jedni sa usadili v juznej amerike a druhi v afrike, ako egyptania. A problem je vyrieseny 🙂 atlantania mali predsa velmi slabo spojene etericke telo s fyzickym tak mohli vlemi lahko vojst do astralu aj do inych sfer urcite, a tam mohli tvorit a ulachcovat si pracu kolko len chceli 🙂

   Like

   • nie…. mali také telá ako my ….. len dobre poznali zákony Kybalionu
    a na tomto základe sa učili všetko ovládať a tvoriť 😀

    Like

 11. Mali sme učiteľov 😀

  Často sníval som o pochovanej Atlantíde, stratenej v dobách, ktoré pohltila tma. Z eónu na eón si ty jestvovala v kráse, jas svietil skrze temnotu tmy.

  Mocný vládca, všetkému pozemskému vládnuci, Pán Zeme v dni Atlantskom. Kráľ národov, majster múdrosti, Svetlo skrze Suntal, Strážca Cesty, prebýval vo svojom Chráme, Pán Undalu, Svetlo Zeme v dni Atlantskom.

  Majster, On, z cyklu mimo nás, žijúci v telách ako jeden z ľudí. Nie ako pozemšťan, On má pôvod iný, Slnko cyklu, nad ľuďmi pokročilý.

  Vedz ty, Ó človeče, že Majster Horlet, nebol nikdy jedno s deťmi človeka. Ďaleko v čase minulom, keď Atlantída prvý krát nadobudla moc, objavil sa tam jeden s Kľúčom Múdrosti, ukazujúc všetkým cestu Svetla.

  Ukázal všetkým ľuďom cestu naplnenia, cestu Svetla, ktorá plynie medzi ľuďmi. Zvíťaziac nad temnotou, vedúc Dušu Človeka nahor k výšinám, ktoré boli v Jednote so Svetlom.

  Rozdelil On Kráľovstvá na časti. Bolo ich desať, vládli im deti človeka. Nad ďalším postavil On Chrám, ktorý však nepostavili deti človeka.

  Like

 12. Caute,
  Na skole sme sa sice ucili, ze pyramidy stavali otroci, ale pred par rokmi som na Spektre pozerala dokument volalo sa to nejako “Okom Boha Hora” alebo tak nejako a tam davali, ze je dokazane, ze tie obrovske kamenne kvadre tam boli ako pise Cikitet akoby levitovane. A to spektrum je vacsinou kanal, kde nedavaju ziadne bludy ale aspon nejakym sposobom overene informacie. No levitovane nie doslovne, ale mali akoby nejake palice, tak to tam teda vyzeralo a medzi tymi jednotlivymi palicami vytvorili elektromagneticke pole, ktore vlastne potom tou silou prenieslo kamene na potrebne miesto.
  Tych casti okom boha hora ja viacej. Ale v jednej z nich davali prave ako sa stavali pyramidy.

  Like

 13. Nemám doma bohužiaľ žiadnu dostupnú literatúru,tak si len trocha oprášim vedomosti. Do tretej dynastie sa hrobky vládcov robili len z nepálenej hliny.Až od tretej dynastie sa začali robiť z kamena,ten vozili z arabského polostrova,neviem,či všetok,alebo len nejaký druh.Prvá bola hrobka faraóna Džósera,tá bola stupňovitá,druhá bola hrobka faraóna Cheopsa,tá je najväčšia a tretia bola hrobka faraóna Chefréna.Teraz si neviem presne spomenúť,či stupňovitú,alebo Cheopsovu staval architekt Imhotep,ako prvý sa mohol na svoje dielo aj podpísať,Na základnom kameni pyramídy je vytesané jeho meno.Okrem toho bol Imhotep aj lekárom a jeho múdrosť si veľmi v tej dobe vážili.Tie operácie,čo spomínal Groower,to bola trepanácia lebky,lekárstvo a liečenie v starom Egypte bolo na veľmi vysokej úrovni.

  Like

 14. PS: ak si na youtube hodite dany nazov, vyhodi vam tych par relacii, kto ma zaujem, nech si to popozera, je to naozaj zaujimave. A Helar sa to bude urcite pacit, je to robene jej jazykom.:))

  Like

 15. Pridám sa aj ja k reklame na seriál Okom boha Hóra 😀 Objavila som ho v období, keď som začínala s ezoterikou… “náhodou” som v telke prepla na môj obľúbený kanál Spektrum a išiel tam práve tento seriál… vysvetľovali tam niečo o životných cykloch a procese reinkarnácie a ja som pred tým zostala stáť v nemom úžase… zrazu ma osvietilo 😛 a uvedomila som si – toto je ono! 🙂 Zrazu všetko to, čo do mňa predtým hustilo moje okolie, úplne vybledlo a ja som začala tento seriál kúsok po kúsku s nadšením hltať… pomohol mi pospomínať si na zabudnuté životné pravdy a odrazu mi všetko začalo dávať zmysel 🙂 Mnoho vecí je tam skutočne veľmi dobre a zaujímavo vysvetlených a aj tá teória o stavaní pyramíd sa mi veľmi pozdáva 🙂

  Like

 16. Ja som niekde čítala, že im pomáhali Atlantíďania.Preto je Egypt kolíska civilizácie, lebo veľa vecí sa naučili ževraj práve od nich.Ktovie 😀

  Like

  • Altantania a Egyptania su jedna rasa, prakticky vsetky velke duchovne narody boli zalozene tesne pred zanikom Atlantidy, ked sa urcita cast Atlantanov vydala na cestu do sveta, aby zachranili vedomosti, ktore mali… pricom kazdy narod mal “so sebou” inu cast vedomosti, aby sa nedali lahko zneuzit tak, ako to bolo urobene v Atlantide

   Like

   • neboli sme jedna rasa… 😕
    Potom som ja zhromaždil synov Atlantídy. Do kozmickej lode som priniesol všetky svoje záznamy potopenej Atlantídy. Zhromaždil som všetky svoje sily, mnohé nástroje mocnej mágie.
    Potom sme sa zdvihli na krídlach rána. Vzniesli sme sa vysoko nad Chrám, zanechajúc za sebou troch a Zotrvávajúceho, hlboko v Sieňach pod Chrámom. Dolu pod vlnami sa potopil veľký Chrám, uzavrúc cestu k Pánom Cyklov. Ale predsa vždy tomu, kto má poznanie, otvorená bude cesta k Amenti.
    Rýchlo sme potom leteli na krídlach rána, leteli sme do krajiny detí z Khému. Tam svojou mocou, premohol som ich a vládol som im. Pozdvihol som ich k Svetlu, deti Khému.
    Hlboko pod skalami, pochoval som svoju vesmírnu loď, čakajúc na dobu, kedy človek bude môcť byť slobodný. Nad vesmírnou loďou vztýčil som znak v tvare leva, a predsa ako človeka. Tam pod obrazom odpočíva moja vesmírna loď, aby bola zrodená, keď to bude potrebné.
    😀

    Like

 17. Vyborna tema ,…) .
  Nedavno som natrafil na infromaciu od Britskeho vedca pracujuceho okolo 50 rokov v tibete ktory, pobyval dlhu dobu spolocne s tibetskymi mnichmi .Mal tu poctu vidiet ako asi 20 mnichov hralo na rozne nastroje zoskupeny do polkruhu kde vsetky nastroje a zvuk smeroval do lievika a levitovali velky kamenny blok do vysky cca 50 metrov. Mnisi pocas tohoto vykonu spievali mantry a boli pohruzeny do meditacie. Vsetko rozkreslil natocil na kameru ,po premietnuti v Britskom muzeu ( vybranej skupine vedcov ), mu bolo podakovane a film zamknuty do trezora…)

  Cize poznatky jasne fungujuce su na svete dokonca by sa dali realne pouzit len este neprisiel cas…)

  Like

 18. Dnes na spektrume davali o nejakom kmene ktory dokazal dat do pohybu nejaku drevenu babiku. To Voodoo bolo uzasne 😛 Ty domorodci tam len tancovaly a smiali sa 😀

  Like

 19. obcas pozeram relaciu Anjeli strazni Aleny HERIBANOVEJ.bol tam jeden pan liecitel a rozpraval,ze pyramidy postavili mimozemstania.k tomuto tvrdeniu sa propajam aj ja

  Like

  • “mimozemšťan” je len uhol pohľadu… tak ako jeden považuje za “normálnu” Aničku, druhý Janka… 😉 Každý, kto vtedy vytŕčal z radu, mohol byť považovaný za mimozemšťana, nie? 🙂

   Like

 20. Hehe 🙂 , toto su celkom pekne a dzive metafyzicke spekulacie 😀 … 1. vec ktoru by sme sa mali spytat ” Kolko je nam vlastne dovolene vediet o nasej historii ? ” je X dolozenych, zdokumentovanych pripadov kedy sa naslo/objavilo nieco co v podstate prepisuje sucasny oficialny model nasich “dejin” ale nikde sa to neaplikuje a ako uz bolo spomenute bud sa to zapecati do akehosi trezora alebo to uplne “zmizne” 🙂 – je totho hrba od ludskych pozostatkov mnohonasobne starsich ako sa vobec “oficilane” zacali objavovat prvy ludia dnesneho typu az po extremne zaujimave artefakty zhotovene zo zliatin ktore sa nedaju vyrobit ani zo sucasnou technologiou … takto by sme mohli pokracovat do aleluja 🙂 problem je ze my s tym akosi nemozeme moc urobit jednotlivo – jedine ako celok ked dokazeme ze sme na to pripraveny 🙂 … a co sa tyka pyramid – 🙂 atigravitacia je nie je ziadna novinka v nasich “modernych” dobach sa s tym piplali uz napriklad aj nacisiti a ano je to na baze extremne intenzivneho elektormagnetickeho pola ale totok su podla mna este celkom primitivne technologie 🙂 … poculi ste uz niekedy o skalarnych vlnach ? resp. skalarnej energii ? 🙂 – to je hodne zaujimave 😉 a na zaver si dame Sphynx – v r 1993 myslim si akysi chlapik vsimol ze su na nej jasne znamky vodnej erozie … co bolo mozne tak 9000-10 000 rokov dozadu ked bolo podnebie v Egypte podstatne ine 🙂 aka ziadna pust ale krasna zelen a plno zivota – je to zmerane, dokazane, su fakty – ale stale sa tvrdi ze to postavili za cias “Chufeva/Cheopsa” co bude z najvacsou pravdepodobnostou pekny blud 😉 a par rokov na to sa pri pokuse o rekonstrukciu zistilo ze je sfinga duta ! a v nej aj pod nou su akesi priestory – to dokonca predpovedal aj Cayce 😉 … stale sa vsak este nedostalo na verejnost co tam vlastne nasli – ako vzdy na tieto veci je uvalene embargo uz len preto ze ludia aj tak nad tym mavnu rukou lebo maju kopec vlastnych “problemov” ktore tento system celkom pekne simuluje a my to celkom pekne hltame 🙂 … otazka znie kedy prestaneme mavat rukou nad podstatnymi a dolezitymi zalezitostami ktore presahuju nase malicke entity v tak zavratnych proporciach az je to pekne 🙂 … odpuste prosim moje rozhorcenie ale moja takmer mesacna absencia v meditacii a kultivacii vnutra vyustuje do celkom velkeho nepokoja a rozhorcenia :/ … may the eternal light of Kaa shine upon us

  Like

 21. Ja by som vam odporucila precitat knihu Anjel pyramídy od Johna Miltona (pseudonym), a kazdy si moze urobit svoj vlastny nazor 🙂 “kniha Anjel Pyramídy- mystický príbeh poodhaľuje z časti pôvod a účel Egyptských pyramíd. Pri písaní autor využil poznanie techník cestovania v čase a priestore.” http://vladimirmichalec.com/

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.