Karuna reiki: symbol Halu

Halu je symbol pre pravdu, lásku a krásu a prehlbuje pôsobenie Zonaru. Pacienta si pripravíme použitím Zonaru na liečbu a potom môžeme začať používať Halu.

Halu je hĺbkovo pôsobiaca energia, ktorá nachádza nezdravé vzorce správania/myslenia a tie presvetľuje. Pôsobí na úrovni styku mentálneho a emocionálneho tela. Energetické vlákna, ktoré sa medzi týmito telami zvyknú zhrčiť a vytvárať blokády, sa pôsobením Halu rozpletú a uvoľnia.

Halu nám pomáha akceptovať samých seba. Nikto z nás nie je jediná osobnosť, ale sa skladá z viacerých čiastkových osobností. Sú to také aspekty z nás, ktoré sme sa z nejakej príčiny rozhodli potlačiť alebo celkom odškriepiť a tvárime sa, že takí nie sme. Tým, že časti zo seba popierame, nemáme schopnosť poučiť sa z našich skúseností, akceptovať ich a uvoľniť. Stávame sa neznášanliví sami k sebe i k iným ľuďom a môžeme na nich hľadať blchy len preto, aby sme sa vyhli spracovaniu nášho vlastného “tieňa”.

Niekedy čiastková osobnosť môže vzniknúť ako dôsledok pocitov viny. Ak tieto pocity potlačíme, nemáme možnosť pochopiť, že v danej chvíli sme sa správali tak, ako sme považovali za najrozumnejšie, a že sme urobili to, čo sme dokázali urobiť – hoci z neskoršieho pohľadu to možno vyzerá málo.

Halu nám pomáha rozpoznať a prijať späť tieto čiastkové osobnosti. Ich vyhojenie znamená ukončenie správania, ktoré nás poškodzuje alebo nejakým spôsobom sabotuje náš pocit spokojnosti zo života. Halu pôsobí vo veciach minulých životov a zneužívania ešte hlbšie ako Zonar. Kým Zonar zľahostajňuje, Halu odhaľuje príčiny a pomáha ich odstrániť. Takisto nám pomáha odhaliť psychické útoky, ktoré buď sami produkujeme alebo priťahujeme z okolia.

Pri vyhojovaní sa používa tak, že sa sústredíme na nevhodné správanie alebo prejav a skúmame svoje fyzické pocity. Niekde v tele budeme mať napätie alebo bolesť. Do tohto miesta vedieme potom energiu Halu. V jednom zo zdrojov sa spomína, že to býva často sakrálna čakra.

Halu sa môže používať ako podpora aj pri liečení fyzických problémov, hlavne pri nádoroch a cystách. Jeho energia pôsobí ako laserový lúč, ktorý môžeme viesť priamo do postihnutého miesta. Takisto pri kŕčoch a zatvrdnutiach pomáha presvetliť a uvoľniť postihnutú oblasť.

V knihe Laurelle Shanti Gaie sa to nenachádza, ale ja akosi viem, že práve symbol Halu sa spája s archanjelom Gabrielom. Takže to berte len ako neoverenú informáciu – ale takú, ktorou som si ja sama istá.

Energiu Halu zosilňujú zelený obsidián na solárnom plexe, obrázkový jaspis, hematit a rodochrozit.

Kreslenie: Nakreslíme štandardný Zonar, potom z neho urobíme “presýpacie hodiny”, pridáme pyramídku a na ňu krúžok.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s