Rosasit zvyšuje náš potenciál

AJ: rosasite, NJ: Rosasit, ŠpJ: rosasita, FraJ: rosasite, JapJ: ローザ石 🙂

Chemický vzorec: (Cu,Zn)2(CO3)(OH)2, tvrdosť podľa Mohsa: 4 (asi ako fluorit), špecifická váha približne 4 (trochu ťažký na nekovový minerál), kryštálová štruktúra monoklínna, v zlome vláknitý, forma kryštálov buď botryoidné masy a vláknité noduly alebo ako súvislá vrstva (ako na obrázku)? Náleziská: baňa Rosas na Sardínii, Arizona, New Mexico, Kalifornia, Namíbia, Mexiko. Príbuzné minerály: limonit, smithsonit, hemimorfit, malachit, aurichalcit a kalcit.

Rosasit vzniká v oxidačných zónach nálezísk zinku a medi. Má príťažlivú zelenomodrú farbu. Môže byť priesvitný až priehľadný v kryštalickej podobe, býva matne lesklý až nelesklý. Možno si ho ľahko pomýliť s aurichalcitom, ale odlišuje ich jeho tvrdosť (aurichalcit má tvrdosť len okolo 1 podľa Mohsa). V maliarstve sa používal ako zelený pigment.

Podľa Melody: Možno ho použiť na zlepšenie schopnosti analyzovať a ísť do hĺbky. Zvyšuje našu presnosť, precíznosť. Dáva situácie do perspektívy voči zvyšku sveta. Prebúdza naše vrodené talenty a schopnosti a dáva nám schopnosť zachovať sa správne v každej situácii. Používa sa aj na spojenie so spirituálnym svetom a jeho bytosťami a pri získavaní informácií od spirituálnych bytostí.

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.