Telo ako kompas

“Telesný kompas” je rýchla metóda, ako aj bez kyvadla získať odpoveď áno/nie na jasne položené otázky. Všetko, čo na to potrebujeme, máme so sebou sústavne: svoje telo.

Stojíme vzpriamene, uvoľnene. Ponoríme sa do svojho tela. Potom sa spýtame (podobným spôsobom, ako pri používaní kyvadla alebo prútika): “Prosím, ukáž mi jasné znamenie pre ÁNO (NIE).” A potom čakáme, čo sa stane.

Telo sa pohne nejakým smerom. U mňa napríklad ide dopredu pre “áno” a dozadu pre “nie”, u niekoho môže ísť zo strany na stranu, iní ľudia majú špecifický zvláštny pocit v niektorej časti tela. Dôležité je zaregistrovať tento pocit a spojiť si ho s odpoveďou “áno”.

Nejasný smer pohybu alebo absencia pocitu môžu byť signál pre “potrebujem viac informácií” alebo “preformuluj otázku”.

Nám túto metódu kedysi predviedla Snakebite: je totiž základom získavania odpovedí z vlastného vnútra (teda nefiltrovaných mozgom) na otázky, ktoré sa kladú pri theta healingu. S trochou praxe to ide celkom dobre a je to rozhodne vhodnejšie pri nákupe v obchode ako vyťahovanie kyvadla alebo rýchle klipkanie očnými viečkami ako u biorgonómie. 🙂 (Keď som to skúšala naposledy, nejako rýchlo sa priestor okolo mňa vyprázdnil… 😀 )

3 thoughts on “Telo ako kompas

  1. ja, ezotericky laik, toto som len tak zo zvedavosti skusila vecer v posteli (samozrejme v leze)……a ako to pekne fungovalo. Na ‘ano’sa mi nieco ako mrvenie, mravencenie ci elektrina tlacila do lic… a na ‘nie’ naopak do zadnej casti hlavy, oproti licam. Velmi jasne velmi cisto. A ked som skoncila tak som mala velmi prijemny pocit, taky blazeny LOL
    Super vec a myslim, ze sa da s tym aj viac veci poriesit. Ale to som asi len tak velmi nadsena.
    ….len som sa chcela zdoverit….. 🙂

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s