Osobný totem po roku

angel22Dnes som sa znova zapodievala svojím osobným totemom. Odkedy som si ho robila naposledy, dialo sa u mňa veľa “senzácií”, ktoré nedávno skončili úspešnou katastrofou 😛 a tak som bola zvedavá, ako to vyzerá s mojím osobným totemom – či v ňom ešte mám zvieratká, či sa pomenili a ako ku mne budú stáť, keď som ich vyše roka nevidela.

V koreňovej čakre som kedysi mala slona na stepi. Bol súčasťou veľkého stáda afrických slonov. Spočiatku bol mrzutý, neskôr som si k nemu vytvorila vzťah a mali sme sa strašne radi, potom mu vyschla step (a ja som začala mať zdravotné problémy s koreňovou čakrou), neskôr sa mi podarilo step znovu zazeleniť a odvtedy som ho už nenavštívila.

Znova tam bol. Bežala som k nemu celá naradostená a veľmi dobre mi padlo, že aj on sa teší. Okamžite si ma vysadil na chrbát a spolu so stádom sme sa túlali stepou. Chvíľku som zhora pozerala ostatné zvieratá, potom som si mu ľahla za uši a spala som, neskôr mi podal nejaké šťavnaté ovocie ako hruška či čo, celá som sa od neho zababrala a ruky som mu poutierala o krk. Nato slon pri najbližšej vode zastal a dobre ostriekal seba i mňa vodou. Mal dobrú náladu a cítila som sa s ním absolútne bezpečná, ako v starých časoch.

V sakrálnej čakre som kedysi mala vodného fénixa. Znova tam bol. Býval stále na tom istom jazierku, napoly tienenom stromami. To je veľká koťuha, tento môj vodný fénix – je celý priesvitný, lebo pozostáva z vody, a náramne rád vystrája. Vždy som sa s ním nasmiala… Aj teraz ma zdrapil, vyniesol nad vodu a nechal ma padnúť dole. Neskôr sa pustil letieť proti prúdu rieky, ktorá jazierko napája, ja som sa zmenila na pstruha a plávala som pod ním rýchlosťou rakety. Dostali sme sa až na vrchol kopca, odkiaľ rieka pramení, a pozerali sme sa do diaľky, potom sme leteli späť do jazierka. A tam už na nás na brehu čakal slon a poriadne chobotom fénixa vystriekal.

Zato v solárnom plexe som objavila zmeny… Kedysi som tam mala jastraba. Teraz som dlho nemohla nič nájsť, bol tam však život, lietali a štebotali vtáky. A potom som tam našla obrovský stromisko, ktorý čnel až kamsi do nebies, s mohutnou, širokou korunou, a v jeho vetvách poletovali vtáky a skackali opice. Kvitol, mal plody, robil tieň a videl do diaľky – čnel do výšky nad celou krajinou a dával skrýšu všetkým tvorom v svojej korune.

V srdcovej čakre boli tiež zmeny. Moja srdcová čakra je vôbec nejaká ťažko skúšaná – najprv v nej bolo jazierko s labuťou, ktorá však chcela za každú cenu preč (neskôr sa presťahovala do korunnej čakry), potom tam zostala kopa kamenia a nič iné, neskôr na ňom vyrašili kvietky a žila v ňom jašterička a ešte neskôr tam vznikol tmavý les s košatými stromami a na konári jedného z nich lenivo vylihoval čierny panter a večne sa usmieval.

Tentokrát, keď som tam dorazila, bola naokolo len čierna, nepreniknuteľná tma. Nebolo nič vidno. A potom sa v tej tme začali zažínať svetielka – svetlušky (dúfam, že sa to tak povie: také malé mušky, ktorým v tme svietia zadočky). Bola ich strašná spústa. Najprv len poletovali a robili všelijaké obrazce, potom sa zhlúčili a rozleteli a odrazu začali osvetľovať les naokolo – bolo vidno obrysy stromov a rastlín. A nakoniec sa znova zhlúčili a odrazu z nich vytrysklo svetlo a celý les začalo byť vidno ako za svitania.

Aj hrdelná čakra zmenila obyvateľa. Kedysi som tam mala komótneho hnedého maca s nezbednými očami. Tentokrát tam bolo more a medzi hladinou a dnom na hranici svetla plávala obrovská raja – čierna zvrchu a biela zospodu. Vrhala tieň na dno, zhora ju nebolo vidno, len kedy-tedy veľký tmavý tieň.

Raja sa odrazu obrátila a zamierila si to k hladine. Plávala veľmi rýchlo. Prerazila hladinu a vyletela nad ňu a zmenila sa na bieleho Pegasa (=ten kôň s krídlami). Pegasus lietal chvíľku nad hladinou, fŕkali z neho kvapky vody, potom si to zamieril späť k hladine, pohyboval kopýtkami, akoby po nej cválal, a ponoril sa znova pod vodu a bola z neho znova veľká raja.

(Prekvapivé je, že v hrdelnej čakre nikdy nemám nič, čo by aspoň náznakom mohli hovoriť… napríklad papagáj… Aká je to hrdelná čakra?!)

A teraz Tretie oko. Tam som kedysi mala veľkého, tmavého draka. Aj teraz na mňa okamžite zažmurkali nejaké zlomyseľné, žlto svietiace oči. Ale potom tam bola len temná vysoká skala a nič. Nakoniec som zbadala netopiera – nehlučne lietal hore-dole a dokonale sa v tej tme orientoval. Bolo tam viac živočíchov – vtáky, nočné motýle, ale ten netopier bol hviezda celej čakry.

V korunnej čakre sa zasa nič nezmenilo. Bolo tam jazero a na ňom labuť. Ale predtým tam labuť len tak plávala a neskôr sa zmenila celkom na anjela a ten sa neskôr zmenil na svetelný stĺp a už tam potom bol len ten svetelný stĺp. Tentokrát som tam znova videla labuť. Plávala po jazere, ale nad ňou bol svetelný lúč a okolo nej svetelná škvrna, akoby ju zhora sledoval nejaký reflektor. Potom sa labuť narovnala a začala mávať krídlami a zmenila sa na mňa, ale stále som bola v tom svetelnom lúči. Potom sa moja postava rozplynula a zostal len ten svetelný lúč, nato prebleskol späť na moju postavu a tá sa zmenila späť na labuť a tá sa zmenila znova na mňa a takto to sústavne prebleskovalo.

Priznám sa, zatiaľ nemám potuchy, čo tie zmeny znamenajú. Skúsim to zistiť v budúcich meditáciách, možno zo zvieratiek niečo vydolujem. Slon a fénix by mi mohli povedať, ako si to mám vysvetliť…

Doplnok z 13.5.2009:

Tak som si pobehala svoj osobný totem a kládla som zverstvu pozemskému otázky.

Stromu som sa pýtala, prečo je tam. Povedal, že on je ja. Kedysi mi Gaia vložila do solárneho plexu malý žaluď a povedala, že sz neho niečo vyrastie. Tak už viem, čo… Asi to teda bude dub, obrovský dub.

Pýtala som sa ho, akú funkciu má. Povedal mi, že nohy má na zemi a hlavu v oblakoch, že vidí do diaľky a všetci ho vidia a vidia aj to, že im poskytuje ochranu. Potom prišiel strašný vetrisko, okmásal niekoľko listov, ale strom len stál, ani sa nezohol, a vtáky a zvery v ňom sa len pritisli bližšie ku kmeňu a čakali, až víchor prejde.

Svetlušiek som sa nepýtala, nebola s nimi reč. Vychutnávala som si ich svetlo a napadlo mi, že ma bude viesť k niečomu… neviem, k čomu. K tomu obrovskému, jasnému svetlu, ktorým moja návšteva u nich obvykle končieva. (Je to dané hudbou. Meditujem s Merlin’s Magic, tú hudbu nájdete ako video pri každej čakre.)

Raju som podozrievala, že mi má naznačiť, že som “pod hladinou” a “viditeľná len vtedy, keď sa rozhodnem” (to ako ten Pegasus). Pýtala som sa, ako sa môže naňho premeniť, a ona mi povedala, že mi má predviesť princíp, že môžem byť všetkým, čím si budem priať. Že všetko je to aj tak vždy len jedna bytosť/energia v rôznych formách a viem nasadiť tú formu, ktorá je potrebná – ak si trúfnem. Vyzerá to, že tu budem ešte hodne pracovať…

Netopier mi navodil obraz “orientuje sa bez zraku, len neviditeľným signálom”. Nevidí; vie. V tomto bode mi došlo zle, keď som si spomenula na svoje doanjelovanie, tak som sa tomu radšej ďalej nevenovala, len som ho pozorovala, ako poletuje a loví.

Len s tou korunnou čakrou si ešte stále neviem dať rady, pretože neviem, koho sa mám spýtať – než oslovím labuť, už sa zmení na niečo iné. Budem skúšať ďalej, alebo začnem ťahať rozumy zo slona a fénixa.

26 thoughts on “Osobný totem po roku

 1. 🙂 jéj aké zlaté. ja mám v treťom oku tarantulu. aspoň to som cítil.
  a v srdci koňa.
  ostatné neviem 😀
  nedá sa to zistiť nejako ináč ešte? bo asi ozaj začnem praktikovať automatické písmo..

  Like

 2. :)To já mám prozměnu tarantuli v kořenové čakře.V sakralni čakře mam žirafu a v solar plexu káně :).Dál jsem se zatím nedostala.

  Like

 3. a ja neviem :D:D čo som kedysi skúšal tak ten biely tiger tuším čo tam bol a všade biele svetlo len už si nepamätám v ktorej čakre bol a ani neviem či vlastne ozaj bol v čakre alebo čito nebol michael alebo len moja fantázia ale ta kja neviem ale tuším že som vtedy nebol v tranze ale moc sa nato už nepamätám skúsim to znova keď sa dnes vrátim z vonka.

  Like

 4. Dnes som sa dobre zasmiala… 8.5.09 som išla zisťovať stav môjho osobného totemu a našla som v ňom nové zvieratká, pričom som nevedela, prečo sa zmenili.

  Včera som pri upratovaní vzala do ruky knihu, ktorú mám od marca, ale ešte som ju nezačala čítať. Večer som sa do nej pustila.

  Dnes ráno som v nej našla zmienku o svetluškách. To čo tam bolo, perfektne vysvetľuje moje vlastné svetlušky, prečo ich mám práve v srdcovej čakre a prečo posledné dva mesiace robím to, čo robím… 🙂

  Toto sa mi deje sústavne: keď sa potrebujem dozvedieť, odpoveď veľmi rýchlo príde. Nech žije synchronicita!

  Like

 5. Zdravim vsetkych,
  tak som skusil co mam v sebe za zverinec a bol som trochu prekvapeny. Ziadny vlk…ja taky vlkofil. : )

  Korenova – najskor som videl iba velku bielu zasnezenu plochu a v nej cierny flak…ten flak bol chrbat obrovskej velryby. Chvilu na mna pozerala, akoby sa usmiala a ja som skocil za nou do oceana. Plaval som okolo nej v ludskej podobe. Citil som spolupatricnost a radost sam zo seba aj z nej. Tesili sme sa. Plavali sme spolu v hlbke a ja som pozoroval luc svetla ktory prenikal pod hladinu.
  Rozlucili sme sa spolu v dobrom v tom, ze sa este vratim.

  Sakralna, pupocna a srdcova – tu zatial nie som na istom, zvierata sa mi menili. (skusal som 2x vzdy boli ine a menili sa aj miesta aj zvierata)

  Hrdelna – to sa dalo cakat… tarantula ako svet. : ) Neviem ci som si zobral asociaciu z tejto stranky a diskusie) ale trvalo len miliontinu sekundy kym sa ukazala v plnej krase…a aj teraz ked toto pisem citim maly tlak v krku. (asi sa jej nepaci, ze o nej pisem) : ) Chvilu sme sa vzajomne obzerali a na pocudovanie zacala byt mila a ja som jej pozeral z blizka do tych malych ciernych ociek a citil som v tom pohlade lasku. Potom mi lozila po pravej ruke az kym sme sa nerozlucili.

  Celova – Priezracne, krystalovo modre more a v nom delfin. Ale taky bol strasne rad a vyskereny ked ma uvidel, ze tancoval, spieval v tej ich pisklavej reci a smial sa. Vyskakoval z vody a robil krasne obraty a otocky. Aj teraz ked to pisem citim v sebe tu jeho obrovsku radost.
  Co som mal robit?! : ) Skocil som za nim do vody..v tej chvili som bol aj ja delfin a velmi sme sa spolu tesili,skakali a santili. Velmi som si ho oblubil za kratku chvilku.

  Korunna – velky drak…cierny. Oci pozerali uprene na mna. Akoby to nebolo na Zemi ale iba na nejakom kuse skaly ktory visel vo vzduchu.Nepochytil ma strach skor iba nejaka neistota co bude. Velmi prenikavy pohlad. Natiahol som k nemu ruku a polozil mu ju na celo. Drak sa uplne uvolnil, zatvoril oci a citil som akoby oddanost. (ako ked svojmu psovi polozite ruku na hlavu a on sa vam spokojne,uplne odda – poznate to) Potom ma drak nasadil na chrbat a vzlietol k oblohe na ktorej boli miliony hviezd. Nejako som zneistel, ze kam ma to vlecie tak som mu povedal (bez slov), nech ma vrati spat. Neposluchol ale na druhy, razantnejsi prikaz spravil elegantnu otocku smerom v zemi a v klude ma vysadil. Rozlucka.

  Neviem ci prcovala iba moja velka predstavivost alebo sa mi naozaj podarilo najst moje zvierata. Islo to velmi, velmi hladko a rychlo. Kazdopadne by ma zaujimali vase nazory co mozu znamenat a az by sa dalo poprosil by som Vas Helar o email. Dakujem. : )

  Like

 6. Maark,

  posielam zopár videí…

  Prvé sú veľryby (aj keď Orca vraj nie je veľryba, ale delfín, ale ja mám hrozne rada tie jeho zvuky):

  Veľryby sú pokojné, múdre a napriek svojej veľkosti podivuhodne nežné tvory. Kedysi som čítala sci-fi o tom, ako sa veľryby zoskupia, dajú hlavy dohromady a vysielaním tých ich veľrybích signálov z nich urobia “supermozog” a zachránia Zem… Vtedy ma to veľmi ovplyvnilo a myslím, že tento obraz veľryby mi zostal: my jej nerozumieme, ale ona možno rozumie nám a možno ani nevieme, ale bdie nad nami.

  Zo šamanského hľadiska je to veľké, bezpečné zviera, ktorému len tak niekto (okrem ľudí) neublíži, ale ktoré keď sa dá do pohybu, tak zastaviť sa už nedá.

  Tarantula… Pred pár dňami som pozerala na YouTube tarantuly. Trpím ľahkou fóbiou z pavúkov, ale pri tomto videu som si povedala: “ten pavúk bol inteligentnejší než jeho majiteľ”, nenechal sa vyprovokovať a nezaútočil, len zostal v strehu…

  Tarantuly sú perfektné “mašiny” na zabíjanie – a to aj koristi väčšej ako ony samy. Takže pozor na slová! Možno ste s nimi rýchlejší a smrtiacejší, než by bolo treba… Možno sa ľudia boja vášho jazyka… Neviem, ale stojí to za zamyslenie.

  Delfín… Bez komentára 😛 .

  Drak: múdrosť, cielená sila/energia/vôľa, niekedy málo súcitu. Schopnosť ísť, kam potrebujete, a urobiť, čo potrebujete. Ale niekedy sa vôľa ťažko ovláda. Pozor na to, aby ste nerobili to, čo chcete VY, ale len to, čo je potrebné… (Veď aj vás ten drak veľmi neposlúchal, nie? 😛 )

  Like

 7. Hojte tak skúšal som to z tretím okom , po chvíľke ma prepadla myšlienka na tigra myslím že som vydeľ aj jeho tvar skôr obrisi , a po chvíľke ma tam zase napadla opica asi to bol blud iba ale bolo to také divne hmmm….

  Like

 8. Zdravím všetkých na tejto stránke. Už veľmi dlho sem chodím, nesmierne ma zaujímajú tvoje články helar ale ešte nikdy som sa neodvážila napísať nejaký komentár /jedna z mojich zlých vlastností si myslí že všetko zvládnem sama a že ak sa spýtam nejakú otázku proste budem pôsobiť ako hlupák/. V poslednom čase mám však striedavo zlú a horšiu náladu a rozhodla som sa unudiť k smrti každého kto si rozhodne prečítať môj komentár, ale cítim že to je jediný spôsob ako všetko čo dusím v sebe dostať von /akosi niesom typ vykričím sa/. Môj život sa za posledný rok/dva nesmierne zmenil, a to mám 15 rokov. Moji rodičia sa rozviedli, pretože môj otec mal/má psychycké problémy a týral tým mňa a najmä moju mamu, ktorej som veľmi dlho vravela aby sa rozviedla a nakoniec sa to podarilo. V septembri sme odišli zo Slovenska a teraz žijeme v Anglicku /nie za najlepších podmienok, ale tiež to nieje najhoršie/. V škole som zažila nové veci /rasizmus, šikanu/ ale ťažko sa mi v inom jazyku bráni, v slovenčine by som to nedopustila. Od mala sa veľmi zaujímam o ezoteriku a všetky tie veci sa do mňa len tak “sypú”. Od mala /možno od 6,7 rokov/ mám reiki, moja mama má druhý stupeň, ja zatiaľ iba prvý. Cítim, že moja duša má pôvod niekde z vesmíru, fascinujú ma farby, zvuky a pohyby, planéty, hviezdy a všetko možné… Jediné čo ale dokážem, je ČÍTAŤ si, pretože po malom neúspechu v praxi mám pocit že som zlyhala a že nič nedokážem…Hrozne si neverím, podceňujem sa a príliš sa kritizujem. Väčšinou ale keď mám zlú náladu spomeniem si na jeden sen z detstva /nikdy na neho nezabudnem/: Bola som v chate pri jazere ktorá začala horieť. Snažila som sa odtiaľ dostať ale nešlo to. Zrazu z hora (tá chata mala dve poschodia) prišiel Ježiš (nikdy som nebola upnutá na žiadne náboženstvo, Boh pre mňa skôr prezentuje obrovskú vesmírnu energiu alebo svetlo) a mal v ruke na takej starej hrdzavej kľučenke okolo 1000 kľúčov /preháňam/. Mal v ruke jeden ktorým šiel tie dvere otvoriť, ale kľúče sa rozsypali na zem. Zúfalo som si kľakla a začala som hľadať ten správny kľúč a skúšať ho, kým on len stál. Zrazu sa dvere otvorili. Pozrela som na neho a on mi rukou naznačil aby som šla. Volala som ho so mnou, ale nešiel. Tak som sa oslobodila…A to bude koniec myslím. Na viac si nepamätám, iba na ohromný pocit po zobudení. Mávam aj iné sny ale o tom radšej neskôr aby to nebolo príliš dlhé. Len by som rada vedela čo si myslíte o tom sne. Ďakujem krásne…

  Like

 9. Snažila som sa spojiť so svojími zvieratkami, ale podarilo sa mi akurát tak objaviť bieleho tygra v sakrálnej čakre, ktorý vyzeral príliš placho na to aby bol tyger a aj keď vyzeral ako dospelý prišiel mi skôr ako mláďa…Skrýval sa predomnou pod stolom a keď som sa ho opýtala ako je možné že je na takom mieste a ako ho mám odtiaľ dostať, povedal že mu môžem pomôcť iba so zvieratkom z korunnej čakry /ku ktorému som sa ani nedostala/. Neviem ale, či som si to iba nevymyslela, lebo posledné dni som bola nachladená a trošku to ešte pretrváva, možno by som to mala skúsiť až keď budem úplne v poriadku.

  Like

 10. V anglicku? Ach jo chúďa moje.
  Aký druh šikany? slovný alebo aj fyzický?

  čo sa týka toho ježiša myslým že predstavoval istú časť tvôjho vnútra ktorá chce von len ty ju svojou nevierou zatlačuješ.

  S reiki mám druhý stupeň a je mi to aj tak k hovnu 😀 všetko čo robím robím cez bosorovanie 🙂

  Takže mačka kotol a metla forever 😛

  to ma ani neštvi že si sa bala sem napísať. By si sa divila alebo to aj sama vidíš koľko spammerov sem písalo a tvárili sa najmúdrejšie na celom svete 😀 mal som s nich dobrú srandu.

  Náhodou tvôj komentár je v pohode tak sa už netráp 😛 a ver si dievča.
  Neúspech pochádza s neviery v seba samú.
  Ja napríklad nepochybujem o tom že viem ovládať počasie. A čuduj sa svete naozaj ho dokážem ovládať:-)
  Používaj sugesciu na získanie sebadôvery.
  Alebo sa mám do teba oprieť zo sebadôverou ja? 🙂 ( v dobrom)

  Like

 11. Ach vďaka, normálne si mi zlepšil náladu 🙂 😀 Len slovný, keď už mi dvihnú adrenalín tak sa stačí len veeeľmi škaredo pozrieť a dosť ich to vystraší.
  Hej ja viem.. Len mám nejaký blok a sa vo všetkom neuveriteľne podceňujem. Na druhej strane sa ale vždy vo mne ozve niečo také inteligentné až sa sama čudujem…Ako sa tomu hovorí? Schyzofrénia? 😀
  Mne reiki celkom pomáha keď ma bolí hlava alebo pri znížení teploty /a ak nie tak sa snažím nájsť iný spôsob len preboha žiadne tabletky/
  a hrubice nevadia, ja zas bez okuliarov nevidím kto mi máva v 5 metrovej vzdialenosti (a či vôbec máva mne)

  Like

   • jaj vďaka filip, no to dúfam že nieje /malo to vtedy vyznieť ako vtip ale radšej nežartujem už o takých veciach :)/. a mohlo by to byť jedno alebo druhé tiež si myslím, veď raz možno prídem na to že ktoré 🙂
    som sa chcela spýtať, moja mama mala raz ráno na ruke /viete jak spíte a máte odtlačky všade/ tak tak pri lakti odtlačok čo vyzeral skôr jak pečiatka /aj som si to zakreslila ale neviem už kde to mám :D/ bol to taky krúžok v ňom niečo čo pôsobilo ako dieťa /vyzeralo to ako dieťa v bruchu keď je žena tehotná/ a niesom si istá ale z jeho hlavy akokeby šla pupočná šnúra ktorá sa napojila na taký malý plochý tvar…pripomínal mi niečo ako vesmírnu loď alebo tak. dosť dlho to tam mala čo sa nezvykne pri odtlačkoch a potom to zmizlo. zvláštne

    Like

 12. Jamasai,

  k tomu snu: prišiel Ježiš (=spása zhora) s kľúčmi (=na otvorenie dverí k lepšiemu životu) v ruke, ktoré sa rozsypali (=príkorie), ty si ich začala zhľadúvať a nakoniec to vôbec nebolo treba, pretože tie dvere sa otvorili samy a Ježiš ti len ukázal, čo máš urobiť… Takže Ježiš mi v tomto vyzerá skoro ako atribút intuície, svojho vlastného vyššieho vedenia, teda duše, cez ktorú sa vieš dostať tam, kam sa túžiš dostať. Ale zatiaľ sa upriamuješ na celkom nepodstatné veci (kľúče) a nevieš ich dostať pod kontrolu (rozsypú sa, nevieš nájsť ten správny)… to preto, že kŕčovito chceš. Skús sa uvoľniť a počúvať hlas v svojom vnútri, ten ťa povedie a otvorí ti presne tie dvere, ktoré sa ti otvoriť majú. Kŕčovitá snaha (napríklad aj vyhovieť niekomu, aplniť niečie očakávania) povedie len k vyššej bolesti.

  Ak hľadáš kontakt na svoju dušu, skús to cez snívanie. Ženy majú lepší prístup k snom a vyššiu kontrolu nad nimi ako muži.

  A totem: Nič si nerob z toho, že spočiatku to bolo jediné zviera. Skúšaj ďalej. Hlavne nespochybňuj to, čo zažívaš – ktorej racionálnej mysli sa snažíš vyhovieť? Je príznačné, že v sakrálnej čakre tvoj tiger vyzerá ešte nedospelo – si mladá a zdá sa mi, že máš maličký komplexík menejcennosti… Takže tigrík sa znormálni, keď sa ty budeš cítiť sebaistejšia. (Máš za ním prísť so zvieraťom z korunnej čakry, ktoré často býva symbolom našej duše, teda nájdenia seba samého.) Hľadaj naďalej zvieratká v čakrách a rozprávaj s nimi, Keď už nijako inak nebudeš vedieť nadviazať kontakt s dušou, popros ich. A nemysli si, že ich musíš nájsť všetky v priebehu pár dní! Dôležité je neprestať, chodiť za nimi pravidelne a volať ich, aby videli, že to myslíš vážne – ony už potom vylezú zo svojich skrýš!

  Like

 13. Ďakujem helar, ohromne si ma potešila a tiež vďaka za pomoc 🙂 Od istého obdobia mám veľmi rada sny a odvtedy ich väčšinou mám veľa a zreteľne si ich pamätám…Dokonca sa mi raz podarilo si uvedomiť že som v sne (vďaka žene ktorá mi povedala že cíti že mám spomalený tep a že to znamená že spím, a tak mi povedala, že ma nechá “zomrieť” /pod čím som pochopila zobudiť sa/. Najprv ma vydesila a neverila som jej lebo mi sen prišiel nesmierne skutočný /ako tomu vy hovoríte bol v HD 😀 / ale veľa som si to neužila lebo keď som jej začala veriť, sadla som si v sne na okraj postele na ktorej moje telo spalo, napadlo ma že to asi je pravda a tak som si ľahla späť do tela 😀 /no proste šikovníček :D/
  so zvieratkami sa budem pokúšať ďalej a ak budem mať niečo nové tak sa s tým podelím 🙂 prajem pekný deň 🙂

  Like

 14. Cítim sa ako “volajú ma vtierka a budem tu bývať” ale nedá mi to a potrebujem sa ešte spýtať na jeden váš názor… S mojou mamkou si rozumiem od detstva, skôr si prídeme ako najlepšie kamarátky a rady sa rozprávame o všetkých veciach. Všimli sme si ale, že naše myšlienky sú tak často rovnaké že to pôsobí až strašidelne 😀 a v poslednom čase sa stačí na seba iba pozrieť a vieme o čo sa jedná :D:) Veľmi zvláštne ale je, že sa nám v tú istú noc sníva sen o tej istej veci alebo na tom istom mieste, alebo o rovnakých ľuďoch /napríklad som sa minule zobudila na to, že som prvýkrát v sne bola tehotná (mierne ma to vydesilo 😀 aj keď som to vlastne nebola ja, ale pointa bola…no veď rozumieme 😀 ) a presne keď som jej o tom chcela povedať, vraví mi že sa jej po dlhom čase snívalo že je tehotná (aj ju to vydesilo :D)… Rozmýšľali sme či si myšlienky v sne presúvame my alebo ide o niečo iné? Až príliš sme si podobné v tak veľa veciach že to pôsobí akokeby sme boli jedna osoba /aj keď nemám pocit že by to bolo možné/. Zaujímal by nás kohokoľvek názor 🙂

  Like

 15. jamsai,
  “jaj vďaka filip, no to dúfam že nieje /malo to vtedy vyznieť ako vtip ale radšej nežartujem už o takých veciach /. a mohlo by to byť jedno alebo druhé tiež si myslím, veď raz možno prídem na to že ktoré
  som sa chcela spýtať, moja mama mala raz ráno na ruke /viete jak spíte a máte odtlačky všade/ tak tak pri lakti odtlačok čo vyzeral skôr jak pečiatka /aj som si to zakreslila ale neviem už kde to mám / bol to taky krúžok v ňom niečo čo pôsobilo ako dieťa /vyzeralo to ako dieťa v bruchu keď je žena tehotná/ a niesom si istá ale z jeho hlavy akokeby šla pupočná šnúra ktorá sa napojila na taký malý plochý tvar…pripomínal mi niečo ako vesmírnu loď alebo tak. dosť dlho to tam mala čo sa nezvykne pri odtlačkoch a potom to zmizlo. zvláštne”

  Nuž to fakt netuším čoby to mohlo byť.

  “čo to presne znamená prvotná matka?”
  Je to mama ktorá ťa prvikrát porodila alebo ťa voláko dostala na svet keď si bola nová duša jednoducho prvikrát ťa priviedla na svet a ak je to tak máš s ňou prepojené čakry.

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.