Ako v tarote určiť čas, kedy situácia nastane?

hodinyKeď pracujeme s tarotovými kartami, máme často jeden veľký problém – kedy daná vec nastane? Obvykle používam dve sady kariet: tarot na výklad a cez rozklad potom obvykle kladiem časovacie karty, ak treba určiť, kedy sa situácia prejaví. Na internete som našla iný spôsob:

Až…, tak potom

Prvý spôsob je spoľahnúť sa na inštinkt. Poradie, v akom karty vychádzajú, nie je náhodné. Ak teda niektorá karta je za inou kartou, ktorá označuje istú udalosť, tak najprv nastane daná udalosť, až potom sa “ide ďalej” a nastane to, čo je za tým.

Špecifické významy niektorých kariet

Čas môžeme odčítať aj z kariet priamo. Na to potrebujeme vedieť, že:

 • všetky karty majú svoje číslo
 • sady (Mince, Palice, Poháre a Meče) sa spájajú s ročnými obdobiami:
  • jar = Poháre
  • leto = Palice
  • jeseň = Meče
  • zima = Mince
 • niektoré karty Veľkej Arkány a tzv. dvorné karty (Páža, Rytier, Kráľovná a Kráľ) sa spájajú s astrológiou:
Karta
Znamenie
Dátum
Kráľ Palíc
Cisár
Baran 21.3. – 19 4 
Páža Mečov
Kňaz
Býk 20.4. – 20.5.
Kráľ Mincí
Milenci
Blíženci 21.5. – 20.6.
Voz
Kráľ Pohárov
Rak 21.6. – 22.7.
Sila
Kráľovná Palíc
Lev 23.7. – 22.8.
Pustovník
Kráľovná Mečov
Panna 23.8. – 22.9.
Spravodlivosť
Kráľ Mečov
Váhy 23.9. – 22.10.
Smrť
Kráľovná Pohárov
Škorpión 23.10. – 21.11.
Umiernenosť
Páža Palíc
Strelec 22.11. – 21.12.
Diabol
Páža Mincí
Kozorožec 22.12. – 19.1.
Hviezda
Kráľovná Mincí
Vodnár 20.1. – 18.2.
Mesiac
Páža Pohárov
Ryby 19.2. – 20.3.

Tieto karty fungujú ako vstavané indikátory času.

Ďalšie metódy

Existujú však aj iné metódy. Tu sú niektoré z nich. Avšak pri miešaní kariet vždy povedzte, ako chcete merať čas – v týždňoch, dňoch, mesiacoch alebo rokoch?

Použijeme Esá: Zamiešame karty a vykladáme ich jednu za druhou, až kým nenatrafíme na eso. Spočítame karty, ktoré mu predchádzali. Tieto označujú počet dní, týždňov atď.

Použijeme Malú Arkánu: Karty zbavíme Veľkej Arkány. Len s Malou Arkánou pomiešame karty a jednu z nich vytiahneme. Sada nám povie, o ktoré ročné obdobie sa jedná, číslo nám určí, ktorý týždeň toho ročného obdobia. Kráľovná predstavuje trinásty týždeň obdobia a Kráľ predstavuje prechod do najbližšieho ročného obdobia. (Rôzni ľudia priraďujú ročné obdobia rôzne. Buď použijete horné priradenie, alebo si sami poviete, ktorá sada pre vás predstavuje ktoré ročné obdobie. Napríklad pre mňa predstavujú zimu Meče – “boj” a jeseň Mince – “zbieranie úrody”.) 

Kedy nastane…?

Ak chceme nájsť určenie času podľa toho, čo nastane, nie podľa presného dátumu, zamiešame karty a vytiahneme štyri. Daný okamih potom nastane, keď:

 1. si uvedomíme… (1. karta)
 2. a akceptujeme… (2. karta)
 3. a zistíme/uznáme… (3. karta)
 4. a urobíme… (4. karta)
Arkánové zhluky

Akránový zhluk delíme na veľké a malé.

Malý arkánový zhluk nastáva, ak karta Veľkej Arkány nasleduje priamo po “časovacích kartách” 2, 3, 7 alebo 9. Význam je: začína nový cyklus.

Palice obvykle znamenajú dni, Poháre týždne, Meče sa vypočítavajú (2*číslo karty=počet týždňov) a Mince znamenajú mesiace.

Dvojky = problémy/ťažkosti vo vzťahu
   Palice=2 dni
   Poháre=2 týždne
   Meče=4 týždne
   Mince=2 mesiace.

Trojky predstavujú expanziu a rast.

Sedmičky sú rozhodnutia, ktoré treba urobiť/vybrať.

Deviatky sú výnimka – neznačia začiatok, ale dovŕšenie cyklu. Aj časovanie je iné: obvykle predstavujú obdobie 28 dní. Počas prvých 9 dní prestanú existujúce sily pôsobiť. Počas zvyšných 19 dní začína nový cyklus.

Veľký arkánový zhluk nastáva vtedy, keď časovacia karta nasleduje priamo po karte Veľkej Arkány. Význam je ten, že daná udalosť už nastala a teraz sa prejavujú jej dôsledky. Je to vlastne koniec cyklu.

14 thoughts on “Ako v tarote určiť čas, kedy situácia nastane?

 1. Ďakujem, zaujímavé a veľmi mi to pomohlo, hľadala som takéto informácie,ale v knihách s také niečo neuvádza. Som samouk, ale veľa vecí mi vychádza, aj keď zatiaľ veštím len známym. Z kníh čerpám informácie. Tu som to však našla pekne, stručne, prehľadne. Už len veriť, že všetko “sadne”….Teším sa na ďalšie články

  Páči sa mi

 2. jeeeeej Aurik :-),jasne, ze Helar a ty – ste moje barlicky o ktore sa mozem opierat na mojej ceste vzdelavania sa, ja som sa s P*veras potrebovala poradit v majstrovskom vyklade, co tu kedysi uverejnila 🙂

  Páči sa mi

 3. ( ako dobre padne takato pochvala) neurazim sa zato 😀 😀
  vsak aj s tebou je fajn.
  Dlho som ta nevidel na fore ani na bylinkach co sa deje?

  Páči sa mi

 4. starosti v praci, vlastne starosti vseobecne :-), su take obdobia, ked asolutne nic nevychadza, clovek vtedy nema pomyslenie na nic pekne, starosti ho kvaria, nema ani chut sa nadychnut,poslem PM

  Páči sa mi

  • héééj zelenookaté čo takto obrátiť oči k svetlu slnka? za chvíľku pokazím počasie
   prichystaj svetrík, príde vetrík, vonku vtáčiky spievajú , jemný vánok ti líčka hľadí,
   či nevieš že smútok k temnej strane patrí… 😀 rozihrám konáre, i tabule okien
   je libo aj trochu ľaduuúúú… 🙂

   Páči sa mi

 5. Ja už mám niekedy s tohoto tarotu zimomriavky. Nepoužíval som ho dva mesiace. Prišla zamnou moja mamka že by chcela výklad. Vyhovel som jej.
  Chcela vedieť aký je vzťah medzi dvoma ľudmi , nemôžem povedať medzi kým. Vyšla mi Karta smrť, Teda rozchod a začiatok novej fázy. Práve mi mama povedala že tí dvaja sa včera rozišli..
  Ďalej sa ešte vyplnili dve veci podobného typu. Ach jaj, skutočne kto neverí kartám je buď Imbecilný alebo nevie čo je to..

  Páči sa mi

 6. Tak toto je geniálne. Priavidelene si enchávam posielať z jednej stránky na svoj e-mail horoskop…. Momentálne v tomto období dosiťujem nedostatok lásky a pozrite sa čo mi vyšlo :
  Rozpor medzi spoločenskými aktivitami, či milostným životom a vašou náladou. Ak ste sám, tak môžete práve teraz silno pociťovať nedostatok lásky. Nadmerná túžba po rozkoši a zmyslových pôžitkoch by mohla spôsobiť zdravotné komplikácie (napr. tráviace ťažkosti), preto sa snažte o umiernenosť. Pohodlnosť.
  Približné trvanie konštelácie: 27.9.2010 12:00 – 18.10.2010 17:00

  Koniec tohto obdobia : 18.10.
  práve teraz som si vykladala tarotové karty o tom , že kedy si konečne nájdem lásku svojho života!!! Vyšlo mi že ma čaká vzťah. Vďaka vám som skúsila metódu s tými ESAmi… A viete za koľko dní mi vyšlo nájdenie partnera? Za 17 dní!! A viete kedy je tých 17 dní? 18. októbra!

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s