Lekcie od zvieratiek z osobného totemu

three-kingdoms-sky-earth-and-underwater.jpgV posledných dňoch sa mi stále snívalo, že tento rok zomriem, takže som sa išla dnes pozrieť na svoje zvieratká, aby som zistila, či je „systém“ (t.j. telo) v poriadku. Bola to pre mňa poučná „návšteva“:

“Čo mám robiť inak?”

Zvieraťom mojej koreňovej čakry je slon. Najprv ma nemal rád, hneval sa na mňa, lebo som sa mu roky nevenovala. Potom sme sa spriatelili. Keď som bola chorá, bola jeho step celkom vyschnutá, ale len čo som začala posilňovať koreňovú čakru, step zozelenela, ja som vyzdravela a slon ma začal mať rád. Už som za ním dlho nebola, ale nehneval sa, vzal ma so sebou na cestu, chvíľu som spala na jeho chrbte, dával mi pomaranče, aby som nebola hladná, slovom, bol to kamarát. Spýtala som sa ho, či nerobím niečo zle, či nemám svoje správanie nejako zmeniť, aby jemu bolo lepšie (a tým aj mne). Odpovedal, že mám spomaliť, nemám sa toľko naháňať, mám sa pohybovať s očami otvorenými a dôkladne pozorovať veci okolo seba. Tak som dnes náročky spomalila – a podarilo sa mi po prvýkrát prejsť Most vtákov!

“Cítim sa osamelá…”

V sakrálnej čakre som kedysi mala podzemnú jaskyňu posiatu drahokamami a býval v nej vodný fénix. Vždy ma prevádzal cez spleť chodieb až von k jazierku. Postupným posilňovaním sakrálnej čakry prestal bývať v jaskyniach a presťahoval sa na miesto, kde ústili – na malú lesnú tôňu. Tam sme sa obvykle kúpali a niekedy ma odtiaľ vzal na letecký výlet. Dnes bol fénix veselý a keď som sa pýtala, či nemám niečo zmeniť, nič mi nepovedal. Zato ja som sa mu posťažovala, že si prichodím osamelá. Najprv ma vzal na cestu pod hladinou, ale dnes ma to vôbec neuvoľnilo, zostala som nervózna a posťažovala som sa mu, že mi nijako nepomáha. Tak sme vyleteli z vody, držala som sa ho za nohu a on sa vzniesol do neba. Odrazu som sa zmenila na biely oblak a popri ňom som sa vznášala na oblohe – a zrazu som pochopila: veľká časť ľudského tela pozostáva z vody, Aj oblak je iné skupenstvo vody. Aj rastliny a živočíchy pozostávajú z vody. Nie som osamelá – cez vodu som spojená so všetkým, čo tu je naokolo živé i neživé. Som spojená s tým živlom, ktorý popretkával celú planétu a jej osadenstvo.

V solárnom plexe mám „darované“ silové zviera – jastraba. V lete som kamarátovi nariekala, že neviem, či ešte niekedy uvidím zakvitnutú lúku, tak sme na jednu išli. Vedľa bolo veľké pokosené pole s kôpkami sena úhľadne nastohovanými. Prešli sme sa po ňom (hlavne na to, aby sme zistili, koľko po tej chemoterapii ešte vládzem ujsť) a ako sme išli okolo jedného stohu, čosi z neho trčalo. Ešte sme šli asi kilometer ďalej a keď sme sa vracali, nedalo mi to a zašla som sa na ten stoh pozrieť. Navrchu bolo do slamy zapichnuté jastrabie pero. Vzala som ho so sebou a pri najbližšej práci s osobným totemom mi jastrab akosi automaticky nahradil zviera, ktoré som dovtedy mala v solárnom plexe – jeleňa. Odvtedy tam lietal pomedzi stromy i hore do mrakov a ja som lietala s ním.

Lekcia na pochopenie

Dnes ma znova vzal na vý-let (doslova) a zhora sme sa pozerali na to, ako zdanlivo obrovské veci sú dole drobné a závislé jedna od druhej. Bola to dobrá lekcia. Jastrab nechcel, aby som niečo zmenila, takže asi svoje sebavedomie a osobnú moc používam rozumne.

Podržanie v stave biedy

Odtiaľ som išla do srdcovej čakry, kde mám čierneho pantera (volám ho „mojacica“). Cítila som sa biedne, vyobjímala som mojucicu, zaborila som si hlavu do jej mäkkého, teplého kožúška a vysťažovala som sa, že sa cítim strašne sama a zraniteľná. Obvykle s ňou skáčeme po stromoch a vychutnávame voľnosť, ale tentokrát ma vzala kamsi, do nejakého hotela s dlhou chodbou a samými dverami. Dlho sme takto išli spolu, až na konci chodby boli posledné dvere. Tie sa otvorili a predo mnou sa rozprestieralo krásne údolie, zelené lúky a lesy a štebot a všetko… Zacítila som akúsi pokoru a pochopila som, že mojacica mi vraví, že v tomto všetkom predsa nemôžem byť sama a že je o mňa postarané, tak čoho sa bojím…

“Prečo ma nepočuť?”

V hrdelnej čakre mám medvedicu. Je to hodne humorná medvedica; keď som sa s ňou zoznámila, zdalo sa mi smiešne, že v hrdle mám zviera, ktoré nehovorí a väčšinou je ticho – a ona vtedy zaručala tak, že sa až skaly triasli… 😛 Dnes bola trochu nevrlá, ospalá. Spýtala som sa jej, ako je to, že nemám hlas (je to môj pocit, akoby som nemala komu čo povedať). Vzala ma na kopec a povedala mi, nech vydýchnem – a odrazu sa schytil vietor a hýbal stromami a všetkým… Pochopila som, že môj hlas možno nepočuť, ale napriek tomu dosahujem svoje! Iní ľudia hovoria – ja mám v hrdle vietor.

Nové pohľady na seba i na veci okolo mňa

V Treťom oku mám draka. Málokedy ho vidím, skôr o ňom len viem, lebo je taký veľký, že ho vnímam len ako letiaci obrovský tieň. Keď potrebujem, vezme ma na rôzne miesta, ale nehovorí so mnou. A dnes som si uvedomila, že vždy ho len bombardujem všelijakými mojimi žiadosťami, aby som dostala to-či-ono bez námahy… Takže myslím, že nakoniec so mnou dnes tiež hovoril. Už ma začína brať vážne, už na mňa nepozerá tak posmešne ako kedysi.

Cesty v priestore i čase

V poslednej čakre som mala labuť. Táto labuť ma brávala na cesty v čase – povedala som jej, akú otázku potrebujem vyriešiť, nasadla som na jej chrbát (neskôr som sa zmenila na labuť a latela som za ňou) a ona ma vzala do scény, kde som dostala odpoveď na svoju otázku. Už som v ktoromsi z komentárov písala, že pôvodne bola v srdcovej čakre, ale tam sa cítila stiesnene, tak som ju uvoľnila, nech ide… a ona sa mi i s jazerom presťahovala do korunnej čakry. Postupne prestávala byť labuťou a stávala sa z nej energetická bytosť s krídlami – anjel. Ale aj anjel sa začal meniť a postupne stratil tvar a je z neho len stĺp energie, ktorý ma spája s Prvopočiatkom a so všetkým na tomto svete. Dnes už je len jazero, z ktorého vystupuje stĺp svetla a po ňom sa dá ísť tak ďaleko, kam len chcem.

Všetko toto som popísala z dvoch dôvodov – aby som na to nikdy, nikdy nezabudla a ak niekto hľadá inšpiráciu, čo robiť so svojimi totemovými zvieratami, tak tu možno pozbiera nápady.

Tánin príbeh

A na záver chcem poukázať na Tánin príbeh (porozosievaný v rôznych komentároch z roku 2007), ktorá začala pracovať so svojím osobným totemom a zažila obrovský vnútorný rozvoj. Aj tam nájdete mnoho inšpirácií pre vlastnú prácu so zvieratkami.

61 thoughts on “Lekcie od zvieratiek z osobného totemu

 1. Veľmi zaujímavé čítanie, mohli by ste z vaších skúseností podľa mňa napísať aj knihu 🙂 Taktiež som skúšal tieto meditácie, no zatiaľ som sa dostal iba k dvom čakrám a to solar plexus a tretie oko,myslím si, že sú to veľmi zaujímavé cesty a gratulujem k dosiahnutiu 4. úrovne osvietenstva.

  Páči sa mi

 2. Ja by som mal ešte jednu otázku, ako mám vedieť, či si nejakú vec iba namýšľam alebo či to tak je, že so mnou kominukujú. Ja aj tomu verím, ale stále nemám tú potrebnú istotu.

  Páči sa mi

 3. A ešte jedna otázka, o čo sa teraz budete snažiť, keď ste už prekonali most vtákov ? Lebo v mračnej hore ste to napísali zatiaľ ako posledné, tak len pre zaujímavosť 🙂

  Páči sa mi

 4. Dalibor,

  toto nebudete nikdy vedieť určite. Niektorí ľudia počujú – to myslím doslova, proste počujú hlasy. Ešte vždy si môžu myslieť, že je to halucinácia. Ale väčšinou máte celkom dobrú možnosť zistiť, či odpovede, ktoré vás napadnú, sú len nápad alebo skutočná odpoveď – normálne by ste na ne neprišli.

  Keď som robila regresiu do minulých životov a vyšlo mi, že som bola Féničan Farkh, išla som do internetu a A. zistila so, kde a kedy vôbec tá Fenícia existovala B. zistila som, či sa s niečím spája slovo “farkh”. A viete čo? Fenícia bola čiastočne aj na území Libanonu a Farkh je časté libanonské meno… oboje veci, ktoré som nikdy predtým nevedela! A ešte keby som zistila, že môj účes, ako si ho z tých dôb pamätám, sa skutočne kryje s tým, ako sa vtedy česali ľudia… to by bolo!

  Takže sú to buď prekvapivé odpovede alebo odpovede, ktoré ste inak nemali ako vedieť, ktoré vás presvedčia o tom, či ste si to len nenamýšľali…

  Páči sa mi

 5. Len že ja som predtým nepremýšľal, ale zrejme to bude tým, že na to myslím a rozmýšľam a pritom nad normálnymi činnosťami človek nerozmýšľa prečo to tak je, musím to zrejme zakomponovať do mozgu ako normálnu činnosť.

  Páči sa mi

 6. Dalibor,

  až teraz som si všimla druhú otázku. To, že som prešla cez Most vtákov v myšlienkach, neznamená nič viac než že som sa konečne dostala na Cestu mágie (a to, ako viete, je len tretia časť, nie štvrtá). Konečný cieľ je totiž vytvoriť si nosné energetické telo so všetkými schopnosťami fyzického tela a preniesť cez Most vtákov toto, keď fyzické telo dožije. Na tvorbu silného energetického tela slúžia bosorácke snívanie a bosorácky stalking – oboje zručnosti, ktoré doteraz ovládam len veľmi okrajovo… 😦

  Páči sa mi

 7. chcem sa opýtať,že či máš aj jednotné totemové zviera(myslím tvoje silové zviera-to,ktoré charakterizuje tvoju dušu)alebo sa zaoberáš len čakrami?

  Páči sa mi

 8. Dobry den, uz dlho sledujem vasu stranku a je fakt super. Tak sa vam chcem podakovat za rady, hlavne u kamienkov. Chcela by som sa spytat ci sa mi pri “hladani” mojich zvierat nemoze nic stat, lebo mam len 14. Zatial som sa totiz pri meditacii nepokusala zamerat na hladanie zvieratka. Ja skor uz od malicka citim vily a anjelov takze som nikdy nebola ako ostatny v mojom veku a este po rozvode rodicov ked som mala 4 … . (to len k tomu veku 🙂 )

  Páči sa mi

 9. kiki413,
  neviem co ostatne nase samanecky povedia, ci budu so mnou suhlasit, ale moj nazor je, ze na tvojom mieste by som tie schopnosti s vilami a anjelikmi este podporovala a rozsirovala, hlavne sa im venuj i nadalej, i ked sucasne sleduj pozorne i toto samanske dianie tuna. ja osobne som tiez vnimavejsia na energie anjelikov, s tymi zvieratkami mi to zatial moc nejde, ale na mracnej hore su tak uzasne veci (jasne, ze i tu :-)/, ktore v kazdom pripade jedine mozu pomoct zapracovat na sebe samom. a 14 je naaaadherny vek a tu sa s nami urcite nestratis a hlavne nezides zo spravnej cesty 🙂 a dozvies sa kadeco no a prinajhorsom bude z teba SAMANKA alebo aj mozno bosorecka – tak mi obcas vravia moji synovia 🙂 i metlu sa mi chystali kupit na vianoce, zial vraj nedostali so zadnym pohonom 🙂

  Páči sa mi

 10. GabyBaby ,
  dakujem a jasne ze sa budem venovat aj nadalej . Len medzi tymi putovaniami do seba som sa obavala aby som neostala niekde “na pol ceste” alebo ci by som po case vedela oddelit realitu od ostatnych veci v mojej hlave, ale ja to teda vyskusam a este raz diki moc. A mozno zo mna aj nieco raz bude:-)

  Páči sa mi

 11. kiki413,
  urcite bude, ver tomu. a ked sa vyberies na to putovanie, nezabudni posepnut svojim anjelikom straznym, nech su stale pri tebe a nech davaju na teba pozor. bez nich nikam nechod 🙂 to mi ver – vlastna skusenost a nic sa ti nestane. prinajhorsom alebo i najlepsom 🙂 si to odspis – tiez vlastna skusenost 😦 drzim ti palce a ozvi sa ako pokracujes. odborne rady ti helar urcite poskytne, ona je fakt spica.

  Páči sa mi

 12. vcera pri meditacii som si polozila otazku ake je moje silove zviera? svojim vnutornym zrakom som uvidela lietat-kruzit orla alebo jastraba-nie som si ista co je to za zviera-musim pozriet na obrazok 🙂 a pri tom som bola presvedcena ze to je vlk.

  Páči sa mi

 13. P*veras,

  morský orol…? (Aspoň myslím.) Tomu sa povie “podprahová správa”! Pravdepodobne ste prevzali zviera z obrázku, pretože ste ho videli a nejako na vás zapôsobilo – a trúfam si odhadnúť, že ani tak nie tým výzorom, ale skôr pohybom… Nedávno som písala o podprahových správach a skrytej moci podvedomia – to som ešte netušila, že to tak rýchlo zažijeme v realite! 😛

  Páči sa mi

 14. Ja som s touto meditaciou zacala nevedome, uz asi dobrych 5-6 rokov dozadu. Cize zvierata, ktore sa mi objavovali, boli moje totemove a ani som sama o nich nevedela. Je to u mna nasledovne: Uz skoro od detstva ma sprevadza carodejnik, ktory je pri mne a posilnuje ma. Tento carodejnik sa meni na velkeho cierneho psa (pravdepodobne irsky vlkodav) je ako sadze a ma dost chladny pohlad… Nema rad cudzincov a doteraz sa zjavil aj dvom mojim priatelom. Ochranuje ma pred zlym posobenim a ako vravim, obcas nadobudne ludsku podobu. Jeho mam na prvej cakre.
  Na druhej cakre vidim morsku raju. Je krasna, obrovska, vacsia ako obvykle raje – ma rozpätie kridel skoro 5 metrov. Z vrchu je cela tmavomodra, akoby posiata hviezdami a brucho ma bielo-belase…
  Na tretej cakre (co ma dost prekvapilo, ked som si neskor o cakrach citala) mam zlateho hada so zafirmi namiesto oci. Je vo velkom prutennom kosi a mlci. Stale sa na mna iba pozera a tancuje svoju hadi tanec (prekvapilo ma, ze mam prave tu hada, kedze sa venujem brusnym tancom a had je viac menej symbolom orientu a je na pupocnej cakre…)
  Stvrta cakra mi trvala dlho obsadit, lebo “ten zo siedmej cakry” mi ako keby zaberal vsetky horne 4. Nakoniec sa nadobro “prestahoval”. V stvrtej cakre mam leva. Ma zvlastnu hunatu hrivu, ktora akoby srsala ohnom… Je krasna, hebka a tepla na dotyk.
  V piatej cakre je tiez niekto, koho poznam uz roky rokuce. Je to “gepardica” so zlto zelenymi ocami, ktora ma sprevadza uz asi od desiatich rokov. Rada beham na jej chrbte po hustom pralese, kde zije.
  Na siestej cakre (a to ma dost prekvapilo po precitani tohoto clanku, kedze Helar mala nieco podobne na sakralnej cakre) mam modreho fenixa (aspon si myslim, ze je to fenix), tak sa mi predstavil. Nema vsak zobak. Je cely modry a kridla viac menej pouziva ako plutvy, kedze zije v podobnom oceane, ako raja, az na to, ze je strazcom podzemneho mesta so spletou kamennych chodieb a sôch. Tieto plutvy su dlhe a pri plavani skoro splyvaju s bohatym chvostom takmer podobnym paviemu. Je velmi zadumcivy, nie casto hovori a casto byva smutny…
  Posledna cakra je u mna mojim “malym rajom”. Je v nej podobna bytost ako v prvej cakre, az na to, ze tu sidlia obe podoby, nie len jedna. Byva v lese, na krasnej tmavej nocnej cistinke, uprostred ktorej je jazierko a cez stromy nan prenika z neba luc svetla. V tom luci vacsinou stoji on. Uprostred toho jazera. Vacsinou ma svoju zvieraciu podobu, ale stane sa, ze nadobudne aj tu, ktora je podobna ludskej. Zial, poziadal ma, aby som nehovorila o tom, kto je, ci ako vyzera, vie to len jedna moja kamaratka, ktora sa zaobera tymito vecami a viac-menej mi pomohla ho “najst”. Ked som s nim, menim sa na dieta, asi 7-9 rocne a dlho sa rozpravame. Stojim s nim vacsinou vo svetelnom luci, no casto ma brava na rôzne miesta. Je velmi silny a dokonca aj teraz, ked toto pisem, citim jeho energiu, ktora ma presvedcuje kompletne celucku…
  Vdaka za trpezlivost, ak ste to precitali, len som to uz potrebovala zo seba dostat, kedze som si vzdy myslela, ze mi naprosto preskakuje, ked mam taketo vizie… ktore ma vlastne vzdy naplnali (aj naplnaju) radostou a pokojom… Som stastna, ze som Vas nasla…

  Páči sa mi

 15. Barbara,

  je to krásne… Ten had, ktorý vás prekvapuje, je symbol sily a energie (a jej múdreho používania). Vyzerá to, že máte hodne energie, ale možno ju ešte plne nevyužívate, keď s vami had nehovorí.

  Nad tým fénixom si nelámte hlavu. Veľa ľudí má podobné zvieratká, ale pritom môžu znamenať celkom niečo iné. Je to len fyzická podoba, ktorú dávame istým vlastnostiam a silám. Preto zvieratká nemusia byť ani zvieratká. U Táne začínali napríklad ako zvieratká a začali sa meniť na víly, u mňa sa labuť zmenila na anjela a anjel na stĺp svetla… Tieto zmeny sú dôležité, lebo hovoria, čo sa s našou čakrou deje. A v tom okamihu, keď sa mi otvorila korunná čakra, tak anjel dostal podobu svetelného stĺpu a napojil ma na Centrum.

  Niekedy sa v priebehu života niektoré čakry aj zatvárajú (väčšinou následkom ťažkých situácií, otrasov alebo sklamaní). Vtedy možno zvolať Radu zvierat a nechať si od nich poradiť, čo treba v danej situácii urobiť.

  Takže, Barbara, všetci sme normálni… 😛 a tú zvieraciu kazajku nosievam len preto, aby mi nebola zima na ruky! 😀

  Páči sa mi

 16. Ahoj Helar,

  chcela by som Ťa poprosiť o pomoc pri výklade mojich zvieratok.
  Zatiaľ som ich našla len 5.
  Idem od spodu:
  Líška – nerobila nič len na mňa zvedavo pozeral, ani sa nepohla
  Delfín – plával v dosť znečistenej vode a bol smutný, keď som sa ho na niečo pýtala, neodpovedal
  Jeleň – stál na krásnej lúke a vyzeral byť spokojný
  Vlk – stál tam a pozeral, nič nehovoril ani nerobil
  Žiadne zviera ani v piatej ani v šiestej čakre, zatiaľ
  A v korunnej čakre som mala anjela, krásne stvorenie, ktoré vyžarovalo krásne biele svetlo. Mal ruky zdvihnuté hore a prúdila cez nich energia-svetlo.

  Ďakuje
  Jarka

  Páči sa mi

 17. Jarka,

  tá líška je ešte nevykvasená – musíte sa ňou viacej zaoberať. Zistite, aké prostredie má, ako sa v ňom cíti, pýtajte sa jej, čo pre ňu môžete urobiť, aby bola spokojnejšia.

  Delfín je väčší problém – znečistená voda poukazuje na to, že sakrálna čakra nie je celkom v poriadku. Môžu tam byť blokády, trauma z tohto alebo minulého života – pravdepodobne niečo, čo trochu ničí váš pocit sebaistoty a hodnoty v partnerských vzťahoch. Alebo ste svoju sexualitu potláčali a delfín vám to necháva “vyžrať”. Ak sa s ním vôbec nedá hovoriť, poproste iné zvieratko, s ktorým máte dobrý kontakt, aby vám s delfínom pomohlo. Alebo proste skúste naňho hovoriť a sľúbte mu, že sa oňho budete starať, len vám musí naznačiť, ako. A potom citlivo vnímajte všetky signály (aj náhodilé myšlienky).

  Jeleň je v pohode, mohol by to byť váš pomocník. Pre vlka platí to isté, čo pre lišku – a všímajte si aj, ako vyzerajú, či im nič nechýba a podobne.

  Je dobré, že máte obsadenú korunnú čakru. Sem sa obvykle s pomocou “zvieratka” (u vás anjela) zvoláva Rada zvierat, keď sa riešia problémy. Zvolajte si sem zvieratká, ktoré sú ochotné prísť, a pýtajte sa ich, ako narábať s tými neochotnými a prečo sú neochotné. Zvieratká toho totiž o sebe navzájom hodne vedia…

  Tie ostatné čakry obsadíte zrejme neskôr, až sa vám podarí získať si delfína a skamarátiť sa s líškou a vlkom.

  Mimochodom: líška je majster tichého, nenápadného a opatrného prežitia, chytré a vymýšľavé zviera. Delfín je hravý a prítulný (ale ten váš nie). Jeleň je sebestačný a slobodný a trochu majetnícky. Vlk je odvážny, samostatný a vytrvalý lovec so zmyslom pre svorku. Anjel je čistá energia a naše spojenie s Centrom.

  Páči sa mi

 18. Dobrý deň Helar,
  tiež mám akési…problémy s čakrami. Teda neviem, či sa to dá nazvať problémamy no ale:
  – v koreňovej čakre som ešte nič nenašla, čiže to nechám an neskôr
  – v sakrálnej mám pštrosa. je veľmi milý, ale je akoby primrznutý k zemi a nevie sa pohnúť, mám pocit, že od strachu, ale netuším prečo. keď sa ho niečo pýtam, proste neodpovedá. vyzerá na smrť vystrašený…
  – v pupočnej je vlk, ten sa tiež správa dosť nezvyklo. vlci zvyčajne nelezú po stromoch (:D) lenže tento hej. žije v lese a keď som k nemu prišla, proste vybehol na strom, lenže hneď na to padol an zem a takto to stále opakoval. nevedel sa poučiť. keď som sa ho opýtala prečo to robí, ukázal mi na koniec lesa, kde ľudia vyrubovali jeho les, ale ja neviem, ako ich mám zastaviť
  – v srdcovej čakre je žirafa. docela spokojná, ale stále iba ožiera stromy a je tak zamestnaná, že si ma nevšíma! trošku po mne pokukne keď hrám urazenú, ale to je všetko… :S
  – v hrdelnej je had, a s tým som za kamarátku 🙂
  – v čelovej je krokodíl- tiež v pohode
  – a v korunnej krásny ľadový maco, ktorý sa ku mne túli a na prvý krát mi dovolil vysadnúť na neho 🙂 lenže tiež neodpovedá. proste sa ho niečo opýtam a… nič. iba sa zasa začne hrať, alebo… možno sa snaží niečo naznačiť ale som príliš nevnímavá, no neviem.. 😦

  Ďakujem za odpoveď… 😉

  Páči sa mi

 19. Lucia,

  hore v článku máte na slovo “zvieratká” priprevnenú linku, ktorá vás vezme k návodu.

  Lenka,

  na tú koreňovú čakru by som sa dosť sústredila, pretože ak tam je nejaká bariéra, môže vám brániť odvádzať ťažkú energiu do zeme a môže viesť k fyzickým problémom.

  Sakrálna čakra a pštros ukazujú istý strach zo sexuality. Pštrosa si často spájame so zatváraním očí pred niečím (“pchá hlavu do piesku”), ale na druhej strane je to rýchly a vytrvalý bežec a je hodne zvedavý, len nie vždy rozumný.

  Aj váš vlk je vystrašený a núti sa robiť zo strachu niečo, čo pre neho nie je prirodzené – liezť po stromoch. Akoby ste sa snažili prispôsobovať prostrediu a báli sa byť sama sebou (alebo na vás tlačia, aby ste sa menili). Skúste si v meditácii vziať zo zeme nejaký konár a urobiť medzi vlka a ľudí čiaru a povedať, že táto čiara je nepriestupná stena, cez ktorú sa nedostanô a za ktorou je vlk bezpečný. Potom skúmajte, čo to s ním urobí.

  Ako vaša žirafa, tak sa najprv správal môj slon. Tiež o mňa veľmi nestál, pretože som sa mu nevenovala, Dosť som naňho musela hovoriť, ale potom som raz k nemu išla a objala ho a povedala som mu, že ho mám rada, a vzťah sa zmenil. Skúste urobiť niečo podobné so žirafou, možno sa zmení.

  Had obvykle symbolizuje hybkosť, rýchlu, nenápadnú cestu, často aj múdrosť a hojenie. Nie nadarmo je symbolom kundalíní. Je to obratnosť (so slovom), ohybnosť a prispôsobivosť. Pretože veľa tráum z minulých životov blokuje práve hrdelnú čakru, je dobré, že ste s hadom kamarátka a že je v pohode – nebudete mať asi veľké blokády v čakrách.

  Krokodíl je pomerne žravé a studené zviera, sebestačné. Tretie oko je čakra múdrosti a pochopenia. Možno sa ľahko učíte (“žeriete” informácie) a asi budete dobre vedieť narábať s abstrakciami, na druhej strane, pracujte s krokodílom, aby nepohltil celkom vašu spiritualitu!

  Ľadový maco je krásny a mocný a nosí vás, kam chcete. To je vaše spojenie s energetickým svetom. Nič si nerobte z toho, že zvieratá nehovoria – keďže máte v Treťom oku krokodíla, asi vás bude ťažko presvedčiť, že k vám budú hovoriť ľudskou rečou… Radšej si zvyknyte hľadať signály. Položte im otázku, vysadnite na ne a nechajte sa odviesť tam, kde leží vaša odpoveď. Alebo dávajte pozor na to, čo VÁS napadne ako odpoveď na otázku, keď ju položíte. Veľmi často vyzerá odpoveď ako vnútorný monológ: “Zvieratko, a čo mám robiť, aby som sa toľko nebála? Ja viem, nemala by som si veci tak pripúšťať a hlavne by som si nemala hneď predstavovať to najhoršie…” – a už máte odpoveď!

  Páči sa mi

 20. Ahoj Helar,

  Stále pracujem na svojich zvieratkach.
  Líška je už celkom milá. Má okolo seba krásnu prírodu a keď ju volám, príde za mnou so svojej nory. Vzala ma na prechádzku. Prišli sme k veľkému útesu a ukázala mi krásny výhľad na more. Bolo to nádherne. Žiaľ stále nič nehovorí a tým výhľadom mi chcela niečo povedať.
  Delfín je už v poriadku, voda sa vyčistila a stále keď prídem k nemu skáčeme vo vode spolu.
  Jeleň je stále rovnaký, ale stále príde ku mne bližšie ako na prvý krát.
  Vlk je nádherný, minule sa mi ukázal aj s partnerkou a mali pri sebe aj mláďa.
  V hrdelnej čakre som našla sokola. Je nádherný, keď ho zavolám, priletí ku mne a sadne si mi na ruku (rukavicu, akú majú sokoliri)
  V šiestej čakre som ešte neobjavila nič, aj keď ak sa na ňu sústredím, vidím len oči, ktoré svietia v tme, to je všetko.
  V korunnej čakre je stále anjel, ktorý vyžaruje nádherné svetlo a usmieva sa na mňa. Stále, keď k nemu prídem, vezme ma do toho svetla a je to to najkrajšie, čo som doteraz videla. To svetlo ma celú prežiari a ja cítim pokoj, lásku a mier.

  Môžeš mi k tomu trochu niečo napísať? Zvolávala som zvieratka na poradu, aby sme objavili, koho mám v šiestej čakre, ale nechcelo sa im.

  Ďakujem
  Jarka

  Páči sa mi

 21. chcem ta poprosit o vyklad nasla som zatial len 2 zvieratka
  celova-jelen stoji na krasne zelenej luke,pozera na mna a pozoruje co urobim
  srdecna-delfin,pritulny vesely hram sa s nim a hladim ho
  dakujem

  Páči sa mi

 22. akosi nemam silu pomoct mojim zvieratkam. Neviem, co sa deje, ale moj korunny priatel stoji uprostred jazera, pozera sa na mna a z oci mu tecu slzy, vo vzduchu sa menia na perly a ceria hladinu jazera. Ked k nemu pridem, objimem ho okolo krku, iba do mna jemne stuchne, privrie oci, necha sa pohladkat a mlci. Ostatne zvieratka su akoby doranane. Raja plava tesne pod hladinou a je akoby schulena do klbka, tecie jej krv… Gepardica sedi na strome, reve, hneva sa a ceri zuby, ma zranenu labu a lev lezi na stepi a ako keby “cakal na smrt” stona a dycha velmi z tazka… Had lezi na dne kosa… Dostal zlatu korunku, ale ako keby spal… s otvorenymi ocami… a nechce von. Fenix sa zmenil na modru vilu, ktora sedi na brehu podzemneho jazera, maca si nohu vo vode a pozera na mna. Ma taky zvlastny, ako keby mimozemsky pohlad… nevesti nic dobreho… akosi sa jej bojim… Jediny pokojny je pes, ktory pride ku mne a prituli sa mi, zduchajuc do mna nufakom, aby som sa k nemu mohla pritulit… sme vzdy v chladnej jaskyni a vonku je lejak ako hrom… Co sa to deje? Nerozumiem… 😦 Nikto z nich sa neciti v skutku dobre… co mam robit?

  Páči sa mi

 23. Jarka,

  najprv k delfínovi: Voda sa zrejme vyčistila bez toho, že by bolo treba niečo robiť, takže to vyzerá, že stačilo len venovať delfínovi pozornosť a náklonnosť. To ešte neznamená, že sú veci celkom v poriadku. Pracujte s ním naďalej, kým s ním nedokážete normálne komunikovať. Zvieratká vnímajte ako vašich učiteľov – ako tie dobré sily vo vás, ktoré vás dokážu priviesť k vynikajúcim výsledkom (aj keby to mal byť “len” spokojný život).

  No a teraz tá šiesta “okatá” čakra. Tam musím siahnuť trochu do typológie. Popísala som ju podrobnejšie v tomto článku. U vás ide zrejme o typ yachay, ktorý so svetom komunikuje cez myslenie a preto nepotrebuje do čakry stelesňujúcej myslenie dosadzovať nijaké zvieratko, lebo tadiaľ už “vidí”. To, čo tam je, je vševidenie bez formy. Môžete s ním komunikovať. Ja by som sa nesnažila zmeniť ho späť na zvieratko, to mi prichodí ako krok späť. Tie oči sú vaše vlastné, ale vnútorné. Možno máte skúsenosti, že veci už dnes vidíte lepšie ako iní… Cez tie oči sa dá cestovať do energetického sveta – stačí sa na ne sústrediť. To je vaša “brána” k mágii.

  Lucia,

  jeleň je zviera plaché, ale mocné, vytrvalé a nesmierne dôstojné. Je teritoriálne, čo by mohlo znamenať, že bude problém sa s ním spočiatku skamarátiť. Je nedôverčivý – nie ste aj vy trochu nedôverčivá a plachá? Prípadne s pocitom neuznania?

  Skúste sa jeleňa spýtať, čo predstavuje. Skamaráťte sa s ním. Na jeho chrbte budete môcť prechádzať medzi realitami.

  Delfín v srdci znamená, že ste asi hodne citlivá osoba a so svojimi emóciami v pohode – to preto, že je zlatý a hravý. Ak budete mať problém obsadiť zvieratkami zvyšné čakry, nechajte delfína, nech vás do nich vezme a zvieratká vám ukáže.

  Barbara,

  je to možná reakcia na nejaké zmeny v prostredí alebo na blížiacu sa chorobu či problém. Skúste s psíkom vyjsť von do toho lejaku (ak bude chcieť, nie nasilu), azda to nebude také hrozné, a skúste spolu pohľadať zvyšné zvieratká. Keď korunná čakra plače, môžu to byť dva dôvody: ten prvý je, že ste ho nepomenovali (nemusíte povedať, ČO to je, ale dajte mu aspoň MENO a nehovorte o ňom neosobne), druhý môže byť blokáda v niektorej zo spodných čakier. A podľa popisu to vyzerá na raju. Spýtajte sa jej, ako jej môžete pomôcť. Ak neodpovie, pokúste sa s psíkom zvolať poradu zvieratiek do korunnej čakry a položte otázku im. Prípadne jedno, čo sa zmenilo, je hadova korunka, s ktorou nie je šťastný. Môžete sa ho spýtať, čo vám tú korunku dá, a odniesť ju raji a pozrieť sa, či sa neobnoví rovnováha.

  Páči sa mi

 24. Ďakujem Helar, veľmi si mi pomohla, pretože som sa dosť usilovala o to, aby som dosadila misto očí zvieratko.
  Budem pokračovať s prácou so zvieratkami a začnem asi “cestovať”.

  Jarka

  Páči sa mi

 25. Helar… moj siedmy tvor meno ma… len mi ho zakazal komukolvek povedat… neviem preco… asi sa boji vonkajsich vplyvov… skusim sa dnes s nimi porozpravat. Skusim akosi tu raju “vyspovedat” abo ostatne zvieratka na nu… Vdaka… kazdopadne… dnes som k nim nazerala priebezne a zacinaju sa akosi upokojovat…Dakujem!

  BB

  Páči sa mi

 26. Pre najnovsie info: Raja pravdepodobne, ako ste vraveli, Helar, citila bliziacu sa katastrofu, pretoze vcera sa mi postavili chrbtom naraz dvaja velmi doleziti ludia. A to dost nenavratne. Ale asi to tak malo byt, preto sa necitim zarmutena. Raja dnes uz plava opat po oceane a citi sa ovela lepsie. Predtym nefungovalo skoro nic na nu. U cierneho hafana vyslo slnko ale sedavame v jaskyni, obcas sa ideme von vyvetrat. Had zlatu korunku stale ma, akosi je smelsi, ked som sa pokusila otvorit kosik, vytancoval z neho von, usmieval sa, hladel mi do oci a korunku mal majestatne posadenu na hlave. Strazca siedmej cakry tiez uz neplace, je skor zadumcivy a ustarosteny. A fenixka sa smeje… akasi je priatelskejsia… prehana sa dookola, ako keby tancovala vo vode. Ma iba strasne studene ruky… ked sa ma dotkne… No a gepardica sa so mnou hra na skryvacku… beha po stromoch. Co sa leva tyka, ten sa prechadza po svojej stepi a ked k nemu pridem, polozi si mi hlavu do lona a odpociva.

  Páči sa mi

 27. Helar,
  pred pár dňami(asi tak dvomi-tromi) som večer ležala v posteli a pri zaspávaní som trošku premýšľala (alebo skôr myslela) nad vašou stránkou a ľuďmi v nej…nachádzala som sa už zrejme niekde v hladine alfa,keď…nepamätám si už úplne všetko..zdá sa mi,že som “zahliadla” nádhernú zelenú prírodu a začula som zvuk,bolo to niečo ako “heejaa”…bol to ženský hlas,akoby “bojový” výkrik amazonky alebo také niečo…neviem,ale mám taký pocit,že sa to týka vás a šamanizmu…nechcela som vás tým veľmi obťažovať,ale stále mi to behá po rozume a mala som pocit,že by som vám to mala napísať..možno sa niečo dozviem…zatiaľ sa majte nádherne…
  a ďakujem za zaujímavú a veľmi inšpirujúcu stránku plnú harmónie;)

  Páči sa mi

 28. Gilthoniel,

  až budete znova v takom polosne, skúste sa na to miesto vrátiť. Pripomeňte si ten výkrik a choďte v duchu za ním. Mohol by vás vziať na váš “prah” medzi fyzickým a energetickým svetom. Ak tam niekoho stretnete, pýtajte sa ho na zmysel toho miesta, na zmysel toho kontaktu a ako sa tam nabudúce dostanete… Číňania (alebo niekto podobne exotický) vravia: Keď je študent pripravený, učiteľ príde.

  Páči sa mi

 29. Gilthoniel
  Ja by som Vám poradil, skúste si ľahnúť, myslieť na ten sen a čo by mohol znamenať, no ak vám nič z neho nevyplynie, je dobré si ho zapamätať a venovať sa mu neskôr, taktiež sa mi stáva, že si spomeniem na veľmi starý sen, skúmam ich, ale ťažko niečo z nich zistiť, zvyčajne sa to dozviete až vtedy, keď na to príde čas, tak preto si ho zapamätaj, ale niekedy sa ti automaticky uloží do hlavy a čaká kým sa to vyrieši.

  Páči sa mi

 30. Ahoj Helar,

  Chcela by som radu pri komunikácii s mojími zvieratkami.
  Ako som už písala v šiestej čakre mám “okatú čakru” a v korunnej mám anjela. Skôr povedaná mala som. V ostatných čakrách som mala líšku, delfína, jeleňa, vlka a sokola, žial už tam nie sú. Aspoň si to myslím. Ak chcem s nimi komunikovať, neprichádzajú. Mám v každej čakre akoby prúd bieleho svetla. Aj namiesto anjela, ale ten sa občas ešte ukáže a tá okatá čakra zostala. Čo to znamená? Mám sa ďalej snažiť nájsť svoje zvieratká? Alebo je to nejaký krok vpred?

  Ďakujem za radu vopred

  Páči sa mi

 31. Jarka,

  s týmto som sa ešte nestretla, ale tuším, že to môže znamenať jedno – bariéry v čakrách sú odstránené a nahradil ich jasný prúd energie. Anjel zostal zrejme ako komunikačný partner a tá okatá čakra môže znamenať, že teraz treba skúmať svet za tými očami.

  Zvieratká teraz nepotrebujete. Možno sa vám vrátia, ale to, že zmizli, je signál, aby ste sa venovali tým očiam.

  Páči sa mi

 32. Zuzka1656,

  či existuje Satan, to závisí od viery. Viera, ktorá polarizuje (teda delí na dobré a zlé) má Boha a Diabla – a je jedno, ako ho nazýva.

  Viera v energiu je trochu iná. Keď neviete nič o ezoterickej “energii”, vezmite si obyčajnú elektrickú energiu. Tá nie je “dobrá” ani “zlá” – jednoducho je. Jej kvalita sa odvodzuje od toho, aký vzťah k nej v danom momente máme. Keď nám beží pračka a vypnú prúd, tešíme sa oveľa menej ako keď sedíme na elektrickom kresle a vypnú prúd…

  Pretože však obyčajný človek nedokáže chápať veci inak než cez ich polaritu, každý z nás si vytvára svojho “súkromného” Diabla a svojho “súkromného” Boha. A potom sa tí menej tolerantní z nás pokúsia donútiť zvyšok sveta, aby uznával ich “súkromné” panoptikum a zabúdajú, že každý z nás to svoje “súkromné” má v sebe a že to môže byť hodne odlišné od toho, ako veci vidím ja! Ezoterika učí ľudí upúšťať od polaritného videnia a narábať s energiou ako s mocným nástrojom, ktorý môže poslúžiť i ublížiť súčasne.

  A tak konečná odpoveď: Ak pripustíte, aby Satan existoval, tak existovať bude. Ak to nepripustíte, tak pre vás neexistuje – ale ešte stále môže byť hodne reálny pre ľudí, ktorí jeho existenciu pripustili!

  Páči sa mi

 33. Ahoj Helar!
  Dnes som meditovala a pokúšala som sa spojiť so svojimi totemovými zvieratami v jednotlivých čakrách. Až teraz som si prečítala odkazy kolegov a je to veľmi pekné. Mám zopár otázok.
  V prvej čakre sídli tigrica, v druhej neviem, nechce sa mi ukázať. Cítim len, že je to malé, čierne a huňaté. Podobné môjmu psíkovi. Je možné že by to bol pes?
  V tretej čakre sídli had. Taký veľký zeleno-zlatý s veľkými ústami. Sedel a hypnoticky na mňa pozeral.
  V štvrtej čakre, som sa stretla s niekoľkými sprievodcami: medvedica, modrý motýľ, veverica-tá je u mňa mimochodom aj v 7.č., a biely kôň, s ktorým som aj komunikovala. Bol silný a cítila som ako mi dáva teplú bielu energiu (doliečujem sa po tažkej bronchitíde). Nerozumiem ale, prečo som ich tam stretla štyroch? Každý mi niečo povedal, len neviem čo, len som ich videla a cítila.
  V piatej čakre sídli nejaký veľký modro-zelený vták asi páv. Ukázal mi akurát svoj krásny chvost.
  V šiestej čakre je líška. Nič mi nepovedala, len sa na mňa usmiala a bola dolu hlavou.
  V siedmej čakre je veverica. Malá, veselá a neposedná (je podobná skôr mojej povahe), ale tentokrát zvážnela. Veverica mi radí aby som sa zbavila starého nepotrebného nákladu a šplhala ďalej a zbierala nové oriešky.
  Bolo to po prvý krát a krásne.
  Na konci meditácie tesne predtým ako som sa vrátila späť som opäť prežila svoju minulú smrťa úplný rozklad ostatkov niekde v púšti. To sa mi občas stane pri konci meditácie. Neviem prečo. Pomaly sa mi tým však skladá akási temná mozaika. Cítim, že som niečo porušila, niečo posvätné a ako trest som bola popravená.
  Ďakujem a pekný večer :-)))))))))

  Páči sa mi

 34. ahoj,
  mám v srdcovej krokodíla…trocha ma to vydesilo. Viete niekto čo to môže znamenať?
  Nehýbal sa, len bol strnulý, ako bývajú, s otvorenou tlamou. A za ním niečo červené, ako srdce, rozlomené, ale nie celkom a také akoby kreslené. Hm?
  V pupočnej mám myšičku… 🙂
  Inde zatiaľ nič…

  Páči sa mi

 35. Biela Dračica,

  ak sa vám zviera nechce ukázať, máte dve možnosti – hrajte s ním hru a snažte sa ho na niečo navnadiť (niečo, čo súvisí s vlastnosťami, za ktoré zodpovedá patričná čakra), alebo poproste niektoré iné zo svojich zvieratiek, aby vám pomohlo toto jedno zviera odhaliť.

  Niekedy sa nám stane, že máme v niektorej z čakier viac zvierat. Obvykle to býva vtedy, keď ešte máme svoje postoje “nevykvasené”, ale niekedy aj vtedy, keď zažívame extrémne situácie spojené s danou čakrou (napríklad zneužívané deti môžu mať v sakrálnej čakre zviera na každú zo situácií, v ktorých sa ocitli – niektoré milé, iné príšerné). V takýchto prípadoch treba sledovať, ako postupne zvieratá budú splývať, až z nich zostane len jedno jediné. Vtedy vieme, že sme traumy vyhojili. Tie vaše štyri zvieratá môžu predstavovať štyri rôzne prístupy/pohľady na svoj vlastný citový život. Niekedy ste nespútaný, slobodný kôň, ktorý prežije všetko, niekedy silná medvedica, ktorá vie vzdorovať príkoriam, inokedy prelietavý motýľ, krehký a zraniteľný a bez veľkej kontroly nad svojím životom, inokedy hamižná veverička, ktorá sa zo všetkých síl predzásobuje na horšie časy.

  Výpovedné je, že ju máte ešte raz a dala vám veľmi presnú radu. Zdá sa, že veverička bude vaším najsilnejším spojencom.

  A teraz k tomu, čo popisujete na konci meditácie. Ako som to čítala, spomenula som si na Carlosa Castanedu. Opisoval priestor medzi fyzickým a energetickým svetom ako červenú púšť, v ktorej sa rozkladá naše fyzické telo. Takže ma napadlo, či ste sa počas meditácie nedostali príliš ďaleko a nepokúsili ste sa vyraziť si na bosorácky “výšľap”….

  Andre,

  ten krokodíl môže mať strašne veľa interpretácií! Obvykle je to studené, pomalé, takmer nehybné zviera, číhajúce na svoju korisť (to by mohla byť tá otvorená papuľa). A keďže tam bolo rozlomené srdce, tak by som sa spýtala, či tá studená strnulosť a vyčkávanie, až príde nejaké sústo samo od seba, nie je reakciou na to zlomené srdce….

  Páči sa mi

 36. Ahoj Heli!
  Ďakujem za vysvetlenie ku zvieratkám v čakrách. To vysvetlenie bol presný popis mojej povahy, ktorý asi vyplýva z bolestných traum zažitých v detstve.
  K tej meditácii. Predtým, ako sa dostanem “tam”, tak najprv zažívam zomieranie a po tom rozklade tela sa ocitám “niekde”, ale to ma zakaždým niečo vykopne naspäť. Asi nie som na to cestovanie ešte dostatočne pripravená,myslím.
  Nevieš prosím ťa, ako sa volá tá kniha od Castanedu? Už dlhšie sa chystám, že ho začanem čítať, ale som pracovne vyťažená. Ktorou knihou od neho by som mohla začať?
  Ďakujem.

  Páči sa mi

 37. Upss, až teraz som si všimla, že som odpovedala cez login mojej sestry. Tá bola u nás na návšteve a hrala sa mi z compom. Odpísala na môj príspevok a ostalo mi to tak v compe. Myslela to totiž ironicky. Ona sa týmto veciam nevenuje a robí si z toho žarty, aj keď, ako sama pripúšťa, dejú sa divné veci aj jej. Určite príde správny čas aj na jej ” prebudenie. Vidí dokonca aj aury, ale pre ňu je to len očný klam.
  Tak pekný večer všetkým, aj mojej Neprebudenej sestre.

  Páči sa mi

 38. Biela Dračica,

  tá Castanedova kniha je asi Umenie snívať. Nie som si celkom istá, pretože obvykle čítam niekoľko kníh cez seba, ale tentokrát som čítala len Umenie snívať a Sila ticha – a tá druhá to pravdepodobne nebude… Ešte možno Ohneň zvnútra…

  Ak chceš začať s Castanedom, tak môžeš celkom dobre začať Silou ticha, je nenáročná na pochopenie a obsahuje dosť podstatných informácií. Ale normálne by som odporúčala ísť chronologicky, teda začať Učením dona Juana a Cestou na Ixtlán.

  Páči sa mi

 39. Ja sa chcem spytat, pokusam sa uz dlhsie kontaktovat s zvieratami ale mam problem. Lahko nadvezujem kontakt so zvieratami v korunnej celovej hrdelnej aj srdcovej cakre v pupocnej je to uz tassie a korenovu je nemozne otvorit na sekundu sa mi nieco mihne a koniec

  Páči sa mi

 40. Besicek
  Je to dôvodom, že máš tieto čakry zablokované, skús meditáciu na čakry, aj to som písal článok na svojej stránke, je to najlepšia cesta ako si ich prečistiť, aby znova začali fungovať naplno.

  Páči sa mi

 41. Ahojte
  tak mne sa stále nejak nedarí nadväzovať kontakty s mojimi zvieratkami….jedenkrát sa mi to podrilo na koreňovej čakre…keď po mne zhora akokeby zliezol na plece hnedý pavúk… tak citeľne až ma striaslo a jedenkrát som zazrela vážku… ale neviem si spomenúť z ktorej čakry…pretože ku koncu vždy znervóziem, že zvieratká sa mi neukazujú aj keď by som si to moc priala… zrejme sa hnevajú 😦
  máte niekto podobný problém?
  LenkaS.

  Páči sa mi

 42. Lenka
  Problémom je stále nejaký tvoj zvláštny strach, aby tam tie zvieratká boli, pretože si ich ešte nevidela. Dobre, že si nepamätáš v ktorej čakre si videla to a to zviera, pretože ty ich máš uvidieť sama od seba a nie podľa toho, kde si ich pamätáš, na to dávaj pozor, môže ťa to zbytočne zmýliť, pretože zvieratká sa menia. Skús vystupovať bez stresu a uvidíš, že sa pomaly do toho dostaneš, nemusíš ich čakať, oni tam prídu a určite tam budú.

  Páči sa mi

 43. Besicek a Lenka S.,

  základom úspechu je nechcieť to za každú cenu. Nejde o Olympiádu. Netreba vyhrať. Stačí čo len jedno zvieratko… Rozprávať sa s ním a nadviazať kontakt. Ostatné prídu aj samy od seba. A keby nie, tak svojho “kamaráta” môžete požiadať, aby ich spolu s vami našiel.

  Podstatné je uvoľniť sa a nechať fantázii voľný priebeh. Neriadiť, nenútiť… veď ony sa raz zjavia. Keď museli čakať tak dlho, až si ich všimneme, nečudujme sa, že aj my musíme chvíľku čakať, kým nám uveria, že nás zaujímajú!

  Páči sa mi

 44. Ahojte všetci.Zdravím predovšetkým teba Helar.Dlho som tu nebola.Ale musím podotknúť,že sa veľa vecí zmenilo odkedy som tu nebolaTtak,najprv sa vrátim k čakrám.Pomenili sa mi aj zvieratká.V prvej čakre už nemám krokodíla,ale slona.Je krásny a má po sebe červené ozdoby.V druhej mi zostal delfín,ale nad morom sa mi objavila silná hmla,a preto som sa snažila pôsobiť na čakru,aby som tú hmlu rozptýlila.Ešte sem tam sa tá hmla objavuje,ale nie často.V tretej čakre mám vílu,neviem prečo,ale hovorím jej Matka Zem.V srdcovej čakre už nemám žabu,ale je tam čierny panter a má krásne smaragdové oči.V hrdelnej,mi zostal biely žrebäc,ale vykľul sa z neho jednorožec.V oblasti tretieho oka mám labuť a nakoniec mi zostal orol.Silové zviera sa mi tiež zmenilo z bielej a čiernej kobry na tigra.Je síce pravda,že ešte ich stále neviem počúvať,ale skoro každý večer sa s nimi stretávam na krásnej pláži.Helar,ak si spomínaš na Dagra,tak ten sa neozýva.Asi všetko chcem narýchlo.Mala som prácu ako aranžérka,spomínala som to.Musela som odísť z jedného dňa na druhý.Začala som sa ozývať a šéfke sa to asi nepáčilo.Tvrdí,že mám vysoké ego.Najhoršie na všetkom je,že sa tiež venuje veciam medzi nebom a zemou,ale ubližuje ľuďom.Mesiac som mala v práci doslova utrpenie.Nakoniec mi chcela dať podpísať hmotnú zodpovednosť skoro na 800 000,a to bez inventúry,ktorá od založenia podniku ešte robená nebola.Odmietla som a ona vzala výpoveď.Ale aj tak mám taký dojem,že ma odtiaľ chcela dostať lebo som sa jej dovolila postaviť..Na svojho ex sa mi podarilo zabudnúť,hoci v poslednom čase sa mi s ním opäť začalo snívať,ale už sa mi nesmeje.Skôr je to o tom,že sme opäť spolu a vždy je tam nejaký dom,ktorý by mal patriť nám.Tiež sa mi snívalo o krásnej vile,nádherný rozsvietený dom.Stála som pred ním a niekomu som hovorila,aby vošiel,že je to moje.Našla som si tiež priateľa,vďaka ktorému som zabudla na ex.Nemá to síce budúcnosť,ale kvôli niečomu sme sa stretli.Je o dosť mladší,ale nebudem to tu rozvádzať.V poslednom čase ma zaujala kniha Tajomstvo.Snažím sa to pochopiť.Ak už nič iné,tak teraz už viem,že všetko,čo sa mi stalo,som si spôsobila svojim myslením.Myslím tým teraz zákon príťažlivosti.Aj teraz sa mi to potvrdzuje.Chcela som partnera,s ktorým môžem rozprávať o všetkom.Získala som ho,hoci len na chvíľu.Z práce som odišla tiež narýchlo a nemusela som čakať dva mesiace.Len teraz chcem nájsť prácu,pretože ex nič neplatí.Verím,že všetko dobre dopadne.Dalo by sa písať ešte viac,ale už radšej nie.Helar,ty sa máš ako?Moje výsledky na urológii sú dobré.Len ma hnevá metabolizmus,alebo črevá,neviem,ale na jednom mieste sa potrava “zašprajcuje”a ja to neviem dať von.Musím použiť klistír.Vraj to môže byť neuróza,ale trvá to už rok.Je mi ľúto,že som tu nebola,ale nemohla som sa sem dostať.Dnes je to náhoda.Držím všetkým palce a vysielam vám element lásky.

  Páči sa mi

 45. Ahojte,
  chcela by som sa spýtať, či je možné mať v jednej čakre (konkr. v koreňovej) dve zvieratká? Kedysi tam bol pštros, no dnes je tam pštros s pštrosicou (hotový jazykolam :D)… A vyzerajú dosť šťastne a akosi zamilovane.

  Páči sa mi

  • Je to možné 🙂 … Význam je asi taký, že sa majiteľ danej čakry prestáva cítiť na všetko sám a vystavený nepriazniam života, že sa cíti začlenený a chránený a spolupatričný. Toť moja interpretácia 😛 .

   Páči sa mi

 46. Zdravím 🙂 Vidím, že už dlhšie sa tu nič nespomínalo v komentároch, ale tak snáď si to tu niekto nájde. 🙂 Chcel by som sa podeliť o moje zážitky s zvieracími totemami. Som s nimi, nie však nejako podmienene, že by som si povedal – idem meditovať. Prichádzajú tak rôzne, keď počúvam hudbu, dostanem sa do stavu kedy sa dostanem pred bielu stenu, ktorá sa neskôr v strede doslova odzipsuje, mám tam obraz džungle. Táto džungla je najprv svetlá. Potom však priletí z hora netopier a nastane noc. Napriek tomu je tento netopier veselý a rozumieme si spolu aj keď sa nerozprávame, len sa na seba usmievame. Je to príjemný spoločník. Myslím že ten sa nachádza u mňa v prvej čakre. V druhej sa driapem po vysokom strome, niečo ako sekvoja. Je už veľmi stará a vidím z nej na okolitý les. Na jednom konári so mnou sedí sova. Náš rozhovor bol zatiaľ krátky. Spýtal som sa jej, či si je istá a ona odpovedala že áno. Je to klasická sova. V tretej čakre mám lemura, jeho prostredie sa približuje k jeho prirodzenému – pripomína mi Madagaskar, ale zatiaľ je jeho pohyb obmedzený na strom a menšie okolie okolo toho stromu. Zo začiatku mi stál lemur chrbtom, no minule mi podal orech. Nič mi nepovedal, iba mi ho podal. V štvrtej čakre mám mačku, ktorá sa usmieva podobné ako netopier. Z nej však ide väčší pokoj a často sa spolu hojdávame v húpacom kresle. Vždy mi leží v lone. V piatej sedím na vrchole nejakej hory, je veľmi vysoko a nevidím až na zem, lebo mi v tom bránia oblaky. Vedľa mňa sedí orol, ticho vedľa seba sedíme a pozorujeme okolie. Sem tam ma opustí a začne lietať vo vzduchu, no vždy si nakoniec sadne späť.
  Šiesta je pre mňa zaujímavá pretože totemom je korytnačka. Nie morská, ale sladkovodná, taká ako sa často chovajú doma v akváriach. Vyhrieva sa na slnku pri rybníku, alebo je to skôr potok. Je tam malé drevené mólo kde stále oddychuje a ja ležím oproti nej. Ako so sovou aj s ňou som zažil krátky rozhovor. Spýtal som sa jej čo všetko mám vedieť. Ona mi odpovedala že na všetko mám čas a včas sa aj všetko dozviem.
  V poslednej, siedmej čakre mám chameleóna. Nie je v konkrétnej prírode, ani miestnosti, on mi všetko ukazuje, ukazuje mi obrazy všetkých druhov krajín, všade so mnou cestuje. Vlastne sa mi stáva že by bol akoby mojím sprievodcom a často je pri mne aj pri iných totemoch.
  Tak zatiaľ som sa dostal sem a ak by vedel niekto bližšie čo to znamená, viem čo znamenajú tieto moje zvieracie totemy, už som si ich pozeral ale zistiť čo odo mňa čakajú v !bežnom svete” je iné. Ďakujem za priestor. 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s