Čísla a ich energia

Tento článok je prevzatý z dvoch článkov z internetu (1, 2) a hovorí o energii čísel, nie o numerológii! Hoci medzi oboma sú nejaké zhody, informácie o energii čísel boli channelované.

Energia čísel je pre nás dôležitá, pretože čísla predstavujú oveľa viac než len nástroj na počítanie. Predstavujú naše vnorenie sa do hmotného a zažívanie toho, prečo sme sa zhmotnili. Energeticky vyzerajú čísla nasledovne:

Všetko začína jednotkou – osamelou, jedinečnou. Energia jednotky vystreľuje nahor v dokonalej priamke z energie nuly. Energia začína na vrchole čísla a tečie nadol, priamo a bez vychýlenia. Symbolizuje zostúpenie do hmotného z všeobsažnosti a ničoty nuly, ktorá predstavuje náš stav “božského”. Farba jednotly je čierna, farba prázdnoty, v ktorej všetko začína.
  

Jednotka sa potom delí, aby vytvorila dvojku. Predstavuje jin a jang, ženskú a mužskú energiu, polaritu, temnotu a svetlo, chlad a horúčavu, strach a lásku. Toto rozčlenenie vytvára medzi oboma pólmi dynamickú energiu – a energia je to, čo drží Vesmír pokope! Energeticky sa dvojka píše ako dve paličky, dva protipóly, a jej farba je žltá.

   

Trojka predstavuje polaritu dvojky a dynamickú energiu vytvorenú polaritou odlúčenia/rozdelenia. Je to energia trojice (trinity): muž-žena-manželstvo, otec-syn-duch svätý, tekutý-tuhý-plynný. Energeticky ju reprezentuje trojuholník a jej farba je oranžová.

Štvorka uzemňuje a upevňuje energiu trojky. Ohraničuje energiu trojky, vytvára pre ňu mantinely a stabilizuje ju v nich. Energeticky ju predstavuje štvorec a jej farba je hnedá.

Štvorka si potom začína klásť otázku “prečo?” a stáva sa päťkou, plnou pohybu a konfliktu. Energia päťky bije jedným i druhým smerom, raz ide tam a hneď zas inam, križuje už prejdené chodníčky, a v svojom stálom hľadaní pravdy pozerá na situáciu z rôznych zorných uhlov. Jej farba je žiarivá červená.

Šestka je energia všetkých doterajších čísel, ktorá sa špirálovito vinie dovnútra, aby zistené spracovala a strávila. Je to čas pochopenia všetkého rastu a všetkých lekcií, ktoré nám život pripravil, a vytváranie nových poznatkov zo zažitého. Štartuje odhora a špirálovito sa vinie dovnútra k Centru. Jej farba je zelená.

Sedmička je uvedomenie si poznatkov, ktoré sme na ceste získali – po uzavretí fázy zvažovania, ktorú predstavuje šestka. Symbolizuje oddych na vrcholku po dlhej a namáhavej ceste nahor. Píše sa zospodu nahor a potom nakríž. Jej farba je indigová.

Osmička je fyzická manifestácia toho, čo nám prinieslo poznanie v sedmičke. Je to trojrozmerný tvar všetkého, čo sme doteraz dosiahli. Energeticky ju predstavujú dva štvorce, jeden na druhom, akoby dve na sebe položené stavebné tehly. Jej farba je nachová.

Deviatka ukončuje všetky kroky a predstavuje zavŕšenie celého cyklu poučenia sa. Je pripravená vziať naučené poznatky a podeliť sa o ne so svetom. Predstavuje všetky doterajšie lekcie, špirálovito sa odvíjajúce od Centra. Energeticky sa začína písať v strede a špirálovito sa vedie von, pričom končí dole. Jej farba je fialová.

Nula predstavuje všetko a nič. Je to začiatok a koniec, alfa a omega. Táto koncepcia sa odráža v symbole pre nekonečno (=ležatá osmička), ktorý je vlastne nula prekrútená tak, aby odrážala samu seba. Symbolom nuly je kruh, ktorý predstavuje dokonalosť, dokončenie, úplnosť a ničotu. Farba nuly je biela – čistá Božia láska.

Väčšina numerológov tvrdí, že dokonanie púte predstavuje deviatka. Deviatka znamená aj predstavenie naučených poznatkov zvyšku sveta. Rok 2007 bol “deviatkový rok” (2+0+0+7=9).

Rok 2008 je “desiatkový”. V channelovaných informáciách od Kryona sa hovorí aj o numerológii rokov 2007 a 2008. Desiatka znamená binárny kód – jednotku a nulu. Je to spínač: zapína (0) a vypína (1). V desiatke máme možnosť vybrať si, ktorý kód aktivujeme – či kód ukončovania alebo kód nového začiatku. Koniec znamená “v budúcnosti už nie”. Dokončenie znamená “už je to uzavreté”. Rozdiel medzi koncom a dokončením je, že kým koniec je daný, dokončenie je vecou nášho rozhodnutia.

Desiatka teda predstavuje bod voľby po dokončení našej cesty.

Pozrite sa na energiu čísel a porovnajte ju s významom, ktorý majú tarotové karty malej arkány! Nájdete veľmi zaujímavé vysvetlenie pre to, o čom karty hovoria…

14 thoughts on “Čísla a ich energia

 1. Qiwi93,

  “čekla” som to v origináli: “1” is the off signal and “0” is the on signal.

  Neviem to ani overiť, ani vyvrátiť, keďže ide o channelovanú informáciu. 😕

  Páči sa mi

 2. Som u Vás nová, ale už dlhšie sa zaujímam o tieto veci. môže mi niekto prosím povedať, čo to je, ked niekto vidí so zatvorenými očami numerologickú mriežku? Asi je to. myslím mriežka. Ďakujem

  Páči sa mi

 3. Aga27,

  ako nenumerológ neviem, čo je “numerologická mriežka”, ale viem jedno – keď som chodievala do lesa zbierať štvorlístky a potom som sa vrátila domov, kedykoľvek som zatvorila oči, videla som samé štvorlístky. Alebo keď channelujem cez kyvadlo a písmenkovú tabuľku (=ouija), tak večne vidím so zatvorenými očami písmenkovú tabuľku. Ak aj vy časť dňa pozeráte na nejakú mriežku, podvedomie si ju zafixuje a “premieta” vám ju ako počítačovú tapetu na váš vnútorný monitor. 🙂 Keď nemáte iné vnemy, tak potom vnímate tento jeden.

  Páči sa mi

 4. Helar chýbajú ti tu čisla do 99 ak môžem mám knihu kde sú napísané môžem ich tu napísať pravdaže časom lebo je tam toho veľa 😀 :Dinač mám i knihu veštenia ak môžem prispiť napíšem veľmi rád :D.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s